Czytających: 4988

Wałbrzych: Sezon squasha zakończony

Poniedziałek, 7 lipca 2014, 11:40
Aktualizacja: 11:40
Zmaganiami turniejowymi zakończono sezon squashowy w wałbrzyskim klubie squasha na Pługa.

Z okazji zakończenia już 5 sezonu zorganizowano turniej Polskiej Federacji Squasha rangi B oraz podsumowano minione rozgrywki ligowe.

W podsumowaniu edycji ligowej ufundowano nagrody specjalne: nagrodę za największą frekwencję ligową otrzymał Jakub Rymkiewicz, nagrodę za największy postęp otrzymali Hubert i Adrian Górscy, a nagrodę za 1. miejsce w ogólnej klasyfikacji odebrał Alan Draus, który wywalczył 50% zniżki na okres 1 roku w klubie.

Na starcie zameldowali się głównie lokalni gracze, choć tradycyjnie już nie zabrakło również zawodników przyjezdnych. Zawody rozgrywane były systemem pucharowym z grą o wszystkie miejsca, tak że każdy z zawodników rozegrał minimum 4 spotkania (rekordziści 6 spotkań). Najlepszy okazał się wywodzący się z Wałbrzycha, a obecnie trener we wrocławskim klubie Squash City - Michał Szymczak, znany również z dużych sukcesów w badmintonie, który w emocjonującym finałowym meczu pokonał Alana Drausa (Squash Club Wałbrzych). W meczu o trzecie miejsce Robert Kosiński (Squash Club Wałbrzych) pokonał Jakuba Głębockiego (Hastalavista Wrocław) 2/1.