MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 lipca
im. Marii, Urbana

Sezon grypowy tuż za progiem

Wiadomości: Wałbrzych/REGION
Poniedziałek, 3 października 2016, 14:56
Autor: red
Fot. organizatorzy
W związku z nadchodzącym sezonem grypowym Powiatowa Stacja Sanitarno–Epidemiologiczna w Wałbrzychu Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia przesłały informacje dotyczące profilaktyki grypy.

Przygotowując się na sezon grypowy 2016/2017 oraz na obchody Dnia Profilaktyki Grypy, który przypada corocznie na dzień 1 października, pamiętajmy, że najskuteczniejszym sposobem zapobiegania zachorowaniom na grypę i jej powikłaniom jest upowszechnianie idei szczepień ochronnych przeciwko grypie.

Grypa jest chorobą zakaźną, której można skutecznie zapobiec wykonując sezonowe szczepienie ochronne. Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia oraz Komitetu Doradczego do spraw Szczepień Ochronnych (ACIP), zaszczepić powinny się wszystkie chętne osoby. Lekceważenie grypy od wielu sezonów epidemicznych w Polsce przyczynia się do spadku wyszczepialności, która w sezonie 2015/2016 osiągnęła poziom zaledwie 3,4%. W sezonie epidemicznym 2015/2016 zarejestrowano około 4 mln zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę, około 16 tys. hospitalizacji i 140 zgonów z powodu powikłań pogrypowych, w różnym przedziale wieku.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wymarzone wakacje

Wymień ogrzewanie

Dodatek solidarnościowy

Na przekór pandemii

Popierają Dudę

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Bezpieczne wakacje

Remontują Długosza