MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 3 czerwca
im. Leszka, Tamary

Serowy zawrót głowy

Wiadomości: REGION, Dziećmorowice
Niedziela, 15 sierpnia 2010, 19:47
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 sierpnia 2010, 21:26
Autor: Sven
Potrawy serowe smakowały wszystkim
Fot. Krzysztof Żarkowski
Przez całą sobotę trwał IV Festiwal Sera w Dziećmorowicach. Tym razem imprezę zorganizowano w Karczmie Góralskiej. Okazały budynek i spora przestrzeń wokół niego, pozwalały na zorganizowanie zabawy z dużym rozmachem.

Swoje produkty wystawili producenci, ale także osoby, które potrafią z sera przyrządzić ładnie wyglądające i smaczne potrawy, między innymi: ciasta, pierogi, zapiekanki czy pizza. Swój konkurs mieli także zielarze, którzy zaprezentowali kompozycje roślinne. Poza konkursem Wójt Gminy Walim Adam Hausmann ugotował zupę serową, którą częstował wszystkich gości. Asortyment prezentowanych serów był szeroki: owcze, kozie, z mleka krowiego, białe, żółte, smażone, wędzone, słodkie, słone i z ziołami. Krótko mówiąc, dla każdego coś dobrego.

Na poszczególnych stoiskach bardzo liczna publiczność nie tylko podjadała, ale także oddawała głos na najsmaczniejszy ser. Potrawy z sera oceniała komisja z udziałem poseł Izabelli Katarzyny Mrzygłockiej, która co roku uczestniczy w festiwalu.

Poza serem i zupą można było zjeść pstrąga, potrawy z grilla i napić się piwa. Do konsumpcji i do tańca przygrywały ludowe zespoły z Bułgarii i Węgier, mające w repertuarze także utwory innych narodów bałkańskich.

Swoje miejsce miały także stoiska z wyrobami rękodzieła artystycznego. Można było kupić wiele gatunków miodu, przeróżne noże, w tym oczywiście do sera, a w specjalnej loterii każdy los wygrywał. Dla dzieci ustawiono dmuchany zamek i zjeżdżalnię, mogły też liczyć na przejażdżkę konną. Dla nieco starszych były przezroczyste kule do pływania po wodzie. Także ta rozrywka znalazła amatorów.

Wśród producentów sera, pamiątkową paterę oraz satysfakcję ze zwycięstwa, zabrał ze sobą Władysław Pawlak, który otrzymał 113 głosów na 485 oddanych. Nagrody za kompozycję z ziół oraz potrawę z sera przypadły Jadwidze Stach.

Zainteresowanie festiwalem rośnie z roku na rok. Świadczy o tym także bardzo duża liczba samochodów, często z obcymi rejestracjami.

Czytaj również

Zabiegają o przyjazd prezydenta

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Koniec sezonu WST

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 16-08-2010 7:43
wszystko było za free-jedzenie,piwo??????czekam na informacje
~ 16-08-2010 7:46
Za darmo można było pojeść sera i zupy wójta. Resztę można było sobie kupić.
~HMMMM ... 16-08-2010 9:14
!!! KONSUMPCJA WÓJTA ZA FREE !!! JESTEM ZA !!! BĘDĘ ŚMIAĆ SIĘ JAK GŁUPI DO SERA ...
~:) 21-08-2010 15:52
ta Karczma Góralska to świetne miejsce a jaki pyszne jedzenie - całą paczką świetnie się bawiliśmy :) Będziemy tam częstszymi gośćmi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pomnik Smoleński

Zrobili chodniki

Minister w Wałbrzychu

Stracą pracę

Opieka nad niepełnosprawnymi