MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Senator Patryk Wild?

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 1 października 2011, 7:57
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 października 2011, 14:38
Autor: Sven
Fot. Sven
Kampania wyborcza w pełni. Postanowiliśmy zapytać Patryka Wilda, dlaczego wyborcy powinni mu zaufać i wybrać do Senatu RP. Oto wywiad z kandydatem do Senatu RP z okręgu wałbrzysko – świdnickiego, Patrykiem Wildem.

- Dlaczego "zdradza" pan samorząd dla Senatu?

Patryk Wild: Wręcz przeciwnie. Pomysł ze startem bezpartyjnych samorządowców w wyborach na senatorów wyszedł od samorządowych włodarzy kilkudziesięciu polskich miast. Chodzi o to aby korzystając ze zmiany ordynacji doprowadzić do sytuacji w której przynajmniej Senatorowie będą w parlamencie reprezentantami regionu i jego wyborców a nie partii politycznych .
I to jest realny plan, bo ze względu na zmianę zasad ordynacji wyborczej - pierwszy raz będziemy głosować na senatorów w okręgach jednomandatowych. To daje szanse na wybór niezależnych od partii reprezentantów. I po prostu warto tę szansę wykorzystać.

- Startując do parlamentu ma pan wizję swojej w nim działalności. Proszę podać najważniejsze punkty.

Patryk Wild: Najkrócej mówiąc zamierzam reprezentować interesy regionu i wspierać samorządy.

W tym regionie od lat nie było żadnej poważnej infrastrukturalnej inwestycji rządowej. Niemal wszystko co się tu dzieje w inwestycjach to zasługa samorządów. Oczywiście cieszy mnie że powstaje mała obwodnica Świdnicy, ostatni odcinek ulicy Uczniowskiej która spełni rolę wschodniej obwodnicy Wałbrzycha czy nowa rewelacyjna droga ze Świdnicy do Autostrady A4. Cieszy mnie to tym bardziej, że te projekty sam wprowadziłem do planów inwestycyjnych i finansowych województwa więc traktuje je trochę jak "swoje dzieci".
Ale nie może być tak że samorządy ponoszą taki wysiłek inwestycyjny a administracja rządowa, a przypomnę że do niej należą główne drogi i linie kolejowe, nie robi tu nic.

Planowane rządowe inwestycje, obwodnice Wałbrzycha i Świdnicy, na które jest już gotowa dokumentacja, spadły na listę rezerwową i mają być realizowane nie wiadomo kiedy. Koleją z Wałbrzycha do Wrocławia jeździ się godzinę i czterdzieści minut czyli o ponad czterdzieści minut dłużej niż siedemdziesiąt lat temu! I jak dotąd żaden z partyjnych parlamentarzystów nic z tym nie zrobił.
Co więcej, Minister finansów chce ostatnio jeszcze ograniczyć możliwości zadłużania się samorządów. Nawet takiego rozwojowego czyli o inwestycyjnym charakterze. Jeśli to przejdzie to już żadnych inwestycji w ogóle nie będzie. I z takim myśleniem chcę walczyć. Ja mam skromny program. Kandyduje do Senatu żeby wywalczyć rozpoczęcie budowy tych dwóch obwodnic i wykonanie remontu linii kolejowej Wrocław - Wałbrzych oraz odejścia z tej linii na Świdnicę.

- To sprawy regionalne, a w skali całego kraju, o co chce pan się postarać?

Patryk Wild: Przede wszystkim chcę wspierać niezależność i rozwój samorządów. Drugim priorytetem jest zmiana zasad przyznawania pomocy społecznej które w swoim efekcie sprowadzają się zbyt często do tego, mówiąc kolokwialnie, że: „tatuś ma na flaszkę a dzieci chodzą głodne". Każdy kto był w dowolnym ośrodku pomocy społecznej wie o jakich przypadkach mówię i że nie są one wcale rzadkością. Demoralizujący wpływ takiej „pomocy" naprawdę niszczy społeczeństwo.

- Dlaczego Patryk Wild ma szansę zrealizować te pomysły?

Patryk Wild: Ano dlatego, że w ich realizacji nie wiążą mnie żadne zobowiązania takie jak wszystkich parlamentarzystów należących do partii politycznych. Ja mam tylko jedną lojalność w stosunku do wyborców. I dlatego zawsze będę reprezentował interesy regionu. Dlatego ta niezależność od partii jest ważna. Partyjni parlamentarzyści muszą bowiem realizować instrukcje swojej centrali i mają przez to dwie lojalności. I niemal zawsze ta partyjna lojalność wygrywa z lojalnością w stosunku do wyborców.

Fiasko takiego partyjnego doboru parlamentu widać wyraźnie w naszym okręgu. Przecież mieliśmy wpływowych parlamentarzystów z naszego terenu zarówno za rządów SLD jak i PO. I przynajmniej jeśli chodzi o inwestycji infrastrukturalne - nie udało im się załatwić dla nas ani jednej ważnej rzeczy.

- Czy dlatego bezpartyjni senatorowie mają być lepsi od partyjnych?

Patryk Wild: Właśnie tak.

- Dziękuję za rozmowę.

Czytaj również

Kamieniecka oddana

Święto spółdzielni

Policja zaprasza

Komentarze (44) Dodaj komentarz

~~~~~~ 1-10-2011 8:23
Jak nie drzwiami to oknem aby do celu.
~ehan 1-10-2011 9:16
Powód olania Rady -> kilkakrotnie większa kasa senatora w porównaniu do kasy radnego. Proste jak budowa cepa
~ 1-10-2011 9:17
ja głosuje na Wilda!!!!!!!!!!!!!!!
~ 1-10-2011 9:18
Wybierajcie między Wildem a Badorą, bo Kiliany, Chlebowskie i inne Rataje to prędzej na sołtysów się'nadają, a nie do senatu.
~ 1-10-2011 9:22
Ja zagłosuje na Wilda,szkoda,ze nie wygrał prezydenta w Wałbrzychu,ale elektorat ma i to duzy.Bedzie dobrze Patryk!:)
~Jasiek 1-10-2011 9:23
Ten to się nie odczepi! Cwaniak. Ludziom mówi to co chcą usłyszeć. A tak nawiasem, jaką moc sprawczą ma senat panie Wild? Senator bezpatyjny z poręki "księcia" Dutkiewicza. Marny dowcip.
~Yar 1-10-2011 9:25
Wild senatorem! Pozostali bez szans...
~nie xionc 1-10-2011 9:29
Senat do kasacji!
~jsj 1-10-2011 9:49
gdyby nie kumal sie z ludzmi z ....... nie kombinowal z lewymi klamliwymi typami, to pewnie zostalby senatorem
~bld 1-10-2011 9:51
a ja chciałem tylko napisać, że z pewnością nie oddam swojego głosu na Pana Patryka Wilda. Co go to obchodzi? - zapytacie... Tyle samo co mnie ten wywiad :) a co do komentarza, że pcha się drzwiami i oknami - czyż nie na tym polega udział w polityce? Dążenie do realizacji swoich interesów, lub też pewnej grupy, poprzez udział we władzy? Gdyby się nie pchał - cóż z niego byłby za polityk :) troszkę mniej kwasu - koniec końców chodzi przecież o nasze wspólne dobro! Więc zamiast obrzucać się błotem na różnych forach, obrzućmy naszymi głosami urny wyborcze - wtedy to faktycznie będzie coś znaczyć :) pozdrowionka dla wszystkich czytelników!
~aa 1-10-2011 9:59
głosuję na Wilda!!
~Bezstronny obserwator 1-10-2011 10:16
Dutkiewicz łapkę ściska, ale robi to raczej bez przekonania. Na twarzy żadnego grymasu, choćby zalążka uśmiechu. Wręcz odwraca się od swojego kandydata. Wild też z miną, jakby za sekundę miał dostać ataku galopującej sraczki. To nie jest wiarygodna prezentacja.
~JOW 1-10-2011 10:42
Bardzo dobrze, że Dutkiewicz wykorzystał szansę jednomandatowych okręgów wyborczych. Ci co wejdą do parlamentu będą mogli przeforsować zapisy o JOW w ustawie np o samorządzie. Skończy się sterowanie samorządem od góry. Rozliczenie PO za Mo-Bruk w Wałbrzychu to główny powód startu Wilda. Miejmy nadzieję, że mu się uda.
~ 1-10-2011 10:56
A ja Badorę poprę ;)
~ 1-10-2011 12:35
wole 100 razy Wilda niz ta cała ekipe co jest aktywna tylko na 15 min przed wyborami.
~KAROL 1-10-2011 12:47
BĘDZIESZ WILDZIE ZĘBAMI ZRYWAŁ PLAKATY Z SKRZYNEK ENERGETYCZNYCH, TELEKOMUNIKACYJNYCH ORAZ WITRYN.
~gg 1-10-2011 12:57
Pomóżcie w głosowaniu na powstanie nowoczesnego placu zabaw w Wałbrzychu!! Musimy głosowac jeszcze przez miesiąc. Mamy duże szanse!! WSZYSTKO ZALEŻY OD NAS!!. http://100latnivea.pl/glosowanie/plac/918
~ 1-10-2011 13:01
W życiu na Wilda nie zagłosuję !!! A bezpartyjny kandydat może tyle w Senacie , co pies napłakał !!!! SLD- Rataj, bądź Kilian, ale ten znowu ma tyle wspólnego z naszym regionem, że szkoda słów. Na 90 proc. Rataj.
~Bezstronny obserwator 1-10-2011 14:09
Wild też się uaktywnia na kwadrans przed wyborami. Po ostatnich wyborach, które przegrał z kretesem tak go było mało, że aż na forum Wyborczej jakaś babka musiała go wywołać do tablicy. Oczywiście pierwsza odpowiedź brzmiała, że Wild ma się dobrze i jeszcze o nim usłyszymy. Czyli zwróćcie uwagę, że on już grozi. Ja takiemu nigdy nie zaufam. Już dwa razy ludzie go POgonili w wyborach, a ten bezczelnie dalej wpycha buty między drzwi. Nie powiem, co ja w moim prywatnym domu z takimi robię, bo to forum, a nie rynsztok, ale możecie się domyślać.
~on 1-10-2011 14:24
biedni klakierzy,czy w waszym życiu zrobiliście coś dobrego stańcie przed lustrem i potatrzcie sobie w oczy, odpowiedź będzie jedna jestem NIEUDACZNIKIEM ŻYCIOWYM. DO WSZYSTKICH TYCH CO KRYTYKUJĄ WILDA
~Janusz 1-10-2011 14:34
Wszyscy "bezpartyjni" trzymają się razem czy to nowe ugrupowanie "partyjne"? Ja nie bedę głosował na patryczka bo on nie nasz i nie wierzę ze coś zrobi dla naszego miasta.
~ 1-10-2011 14:58
A ja zagłosuję na PSL i Andrzeja Marciniaka
~R. 1-10-2011 15:44
taa - PSL - won do kongresowki a nie WSSE rozwalać... ;)
~wałbrzyszanin 1-10-2011 16:22
Wild, co z przykrością stwierdzam, wygra wybory do senatu. Wokół siebie przez ostatni rok narobił tyle medialnego szumu, że ludziom przynajmniej utkwiło w głowie jego nazwisko. Jaki jest inny wybór? Rataj? Kilian? Badora? Przecież ludzie ich nie znają. Ani nie prowadzą kampanii, ani nie są aktywni. Nic, zero, nul. Jak tu na takich głosować? Pojawili się na plakatach na miesiąc przed wyborami i mają stanąć w szranki z nieudacznym, acz popularnym i znanym Wildem? To ma być równa walka? Żadne, chociażby najwyższej klasy kompetencje wyżej wymienionych nie są w stanie zagrozić populizmowi Wilda. Ten rozpoczął kampanię do senatu już rok temu i dobrze wiedział, co robi. I właśnie dlatego, że ja ZNAM Wilda - głos oddam na kogo innego.
~do Bezstronny obserwator 1-10-2011 18:33
Jestes błaznem czy udajesz?facet zrobił drugi wynik,zostawił z tyłu Lubińskiego,a ty piszez,ze przegrał z kretesem???nie cierpie ublizac,ale pachniesz debilem.Jak najbardziej na senatora to tylko Na Wilda...a do sejmu to juz faktycznie tylko zostaje Pani Zalewska lub Danuta Marosz.
~niezależny od nikogo 1-10-2011 18:36
Tak , tak to nazwisko Wild / po naszemu Dziki / , zapadł większości Walbrzyszanom jako ten co opluł najbardziej nasze miasto i potem próbował to prostować i wymyslać różne wilkozwidy a to tramwaj w Wałbrzychu a to wyciąg na górę /park Sobieskiego / a to place zabaw sam już nie wiedział gdzie się podłączyć , ale jeszcze jedno mocno zwalczał MObruk , było referendum i też nie potrafił zmobilizować mieszkańców nawet tych najbardziej zagrożonych niby z Podgórza , to co on może w senacie , ano tyle może zwojować co i w Wałbrzychu. Zresztą to nie jest nasz przedstawiciel tylko zrzut Dudkiewicza z Wrocławia , co Wy? nie widzicie tego ? To jest walka Wilda i Dudkiewicza o stołek . Wild nie zostanie senatorem , jak znam wałbrzyszan i nasz region .
~ 1-10-2011 18:46
TYLKO NIE WILD !!!!!
~0n 1-10-2011 20:03
do niezależy od nikogo, referendum zależało od wałbrzyszan a nie od Wilda on otworzył zaropiałe oczy wszystkim co zostali odurzeni wyziewami z MO-bruku.Odnoszę wrażenie ze ty też należysz do tych osób. Wilda biją się wszystkie przekręty z Wałbrzycha jak DIABEŁ ŚWIĘCONEJ WODY
~ 1-10-2011 20:08
Gdyby nie Wild to połowa mieszkańców Wałbrzycha nie wiedziałaby co to jest Mobruk.Szacun facet masz mój głos.
~pytanko 1-10-2011 20:14
A co z tymi treningami dla młodzików? Wszędzie były plakaty... wybory przegrane i klops. Temat treningów poszedł w siną dal
~Bezstronny obserwator 1-10-2011 20:34
Mobruk wcześniej od Wilda potępiali Zibrow i Paciepnik. W czym jest gorszy Zibrow od Wilda, że tego pierwszego wyśmialiście, a tego drugiego (wiecznie drugiego, hehe) wychwalacie pod niebiosa? Że bezpartyjny? Zibrow tak często zmienia partie, że też można o nim powiedzieć - bezpartyjny, bo nim powiecie, że jest w SLD, to jego już tam nie ma :) Mówiąc poważniej: jakie sukcesy i doświadczenia zawodowe w porównaniu z Zibrowem ma Wild? Stołek wójta, z którego spadł szybciej niż się wdrapał? Wild swoją obecność na naszych terenach rozpoczął od szkalującego filmu, jest więc także kiepskim reżyserem. Co mu wyszło w życiu, poza włosami?
~aaa 1-10-2011 22:34
Głosujcie na nowy plac zabaw w Wałbrzychu. Pamiętajcie, że głosować nalezy codziennie!!! Każdy głos sie liczy. 75 gmin juz wygrało. Musimy zajać miejsce nie gorsze niż 25-te! Obecnie jesteśmy na 14 miejscu. POmózcie znajimym zalogować sie na stronie nivea i klikajcie regularnie!!! www.100latnivea.pl
~ 1-10-2011 23:07
Wild do Senatu a Zalewska do Sejmu. PO odeślijmy na śmietnik historii !!!
wolfen 2-10-2011 4:44
Senator Patryk Wild? Smiech.Czas na zmiany, glosujemy na Ruch Palikota.
~wyborca 2-10-2011 7:08
Ludzie, wstawajcie !!! Na naszych oczach rodzi się "geniusz Sudetów Środkowych"
~gonia 2-10-2011 9:06
Ale najlepszy numer zrobiły główne partie: Jedynka z Pisu i kandydat do Senatu z PO nie mieszkają w regionie z którego startują, nigdy nic dla nas nie zrobili i nie mają jakichkolwiek związków z okręgiem. A ten z PO nawet deklaruje, że nie ma zamiaru nic załatwiać dla regionu. Niezłą opinię o tutejszych wyborcach mają w tych partyjnych centralach:)
~jasio 2-10-2011 10:11
Głosujemy na senatora Wilda i na posłów Palikota.
~wyborca 2-10-2011 10:42
do gonia: nie masz pojęcie jakie zadania realizuje senator, poczytaj konstytucję, zastanów się jak Wild załatwi coś dla regionu jako senator opozycyjmy, może tylko protestowac i walić głową w mur
~wujek "dobra rada" 2-10-2011 12:39
Wild niech strzeli Rejtana pod Mobrukiem, zamiast znak stawiać.
~dedik 2-10-2011 14:23
Macie swojego Wilda.Cala Polska sie z niego smieje a wy go popieracie. http://archiwum.polityka.pl/art/wojny-wojta-wilda,394503.html
~Maria 2-10-2011 14:46
Widzę panikę w szeregach PO. Odgrzewają stare kotlety i bardzo dobrze, mają się czego bać.
~Bezstronny obserwator 2-10-2011 16:03
Jak wczoraj pisałem, że Wild zaczyna potrząsać szabelką i grozić, to mnie jeden z jego przybocznych jełopów zmieszał z błotem. Teraz z kolei zaczyna straszyć jakaś Maria. Nie jestem z PO, ale cała ta gadanina o rozliczeniach zaczyna brzmieć niczym treści wyciągniete żywcem z przemówień pewnego nawiedzonego kurdupla. Czy każdy niewyrośnięty musi mieć żal do całego świata i ciągle szczekać?
~ 3-10-2011 10:26
Zgadzam się z " jasio " też tak będę głosować.:)
~ 3-10-2011 11:31
Szczęście na Dutkiewicza a zobaczcie co We wrocławiu zrobil. Wrocław jest najszybciej rozwijającym miastem w polsce. Europejska stolica kultury spotkania itp

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Siatkarki Chełmca Wałbrzych przygotowują się do nowego sezonu!

Nietuzinkowa postać

Zrezygnujcie z plastiku!

Obchodzili rocznicę

Festyn dla Hospicjum