MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Sektor I obsługiwać będzie prawdopodobnie ALBA

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 1 maja 2019, 13:07
Autor: red
Fot. archiwum
Ważą się losy umów na wywóz odpadów komunalnych z naszego miasta. Umowy z firmą czy firmami obsługującymi Wałbrzych mają zostać podpisane na dwa lata.

Co ciekawe, nasz samorząd zdecydował się na dość niekonwencjonalny sposób wyłonienia firmy. Mamy do czynienia z aukcją internetową... Polega to na tym, że gotowość do obsługi Wałbrzycha zgłosiło 12 kwietnia czterech oferentów z Polski - ALBA, Komunalnik, FBSerwis oraz Chemeko-System. Gmina przeznaczyła na umowę z firmą, która będzie odpowiadać za wywóz odpadów, nieco ponad 35 milionów złotych. Wałbrzych podzielono na dwa sektory: północy obejmujący Podzamcze i Piaskową Górę oraz południowy obejmujący pozostałe dzielnice. Przy wyborze oferty brana jest pod uwagę przede wszystkim cena, ale nie tylko, bo również to, czy czy oferent dysponuje pojazdami elektrycznymi lub hybrydowymi do wywozu śmieci.

W aukcji, która trwała 1,5 godziny i obfitowała w 18 dogrywek, wygrała ALBA, która przed laty była już odpowiedzialna za wywóz wałbrzyskich odpadów. Oznacza to, że ALBA najprawdopodobniej będzie obsługiwać północną część miasta, czyli sektor I Podzamcze i Piaskową Górę. Oczywiście pozostałe firmy, biorące udział w aukcji, mają prawo do odwołania.

Przed nami kolejna część przetargu, który dotyczyć będzie obsługi pozostałych dzielnic. Odbędzie się on w poniedziałek 6 maja.

Twoja reakcja na artykuł?

21
68%
Cieszy
1
3%
Hahaha
1
3%
Nudzi
1
3%
Smuci
4
13%
Złości
3
10%
Przeraża

Czytaj również

Testują napędy

Wytyczyli kolejny odcinek

Uchwała krajobrazowa

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Jedrula 1-05-2019 16:16
Jeżeli ma być wprowadzony podział na Sektory , to oznacza również zróżnicowane ceny . Inne w dzielnicach P. Góra i Podzamcze , inne w pozostałej części miasta. Co za głupota robić takie podziały. mamy jedna Gminę Wałbrzych , jednego Prezydenta Wałbrzycha , jedną Radę Miasta. A tu nagle podział mieszkańców na jakieś Sektory - co miasto Wałbrzych to Stadion gdzie obowiązują sektory A,B.C.D itd. itp. A może zróbmy podział na ugrupowania partyjne !! Jednym słowem jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze i tak jest tu w tym temacie. Ktoś próbuje z nas zrobić balona !!
~Widzielec 1-05-2019 20:43
do: ~Jedrula (16:16)
Dwa sektory były już w poprzednich przetargach,więc nie histeryzuj bo robisz gownoburzę. Cena dla mieszkańca będzie i była tak sama.
~Obiektywny 1-05-2019 16:28
Co ten jedruka pisze, brzmi jak podziały ludzi albo co gorsze jakaś dyskryminacja tymczasem to zwykły podział na wywóz śmieci ale jak się chce to politykę można robić ze wszystkiego.
~Karol 2-05-2019 21:21
Dobrze,że Alba. Żeby tylko i w II sektorze wygrali. Trzymam kciuki! Do boju Albo!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kontenerem w wiadukt

Palmiarnia po nowemu

O sprawach cudzoziemców

Nowy prezes WSSE

Mieszkania dla niepełnosprawnych