MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 7 lipca
im. Cyryla, Metodego

Segregacja po wałbrzysku

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 8 lipca 2013, 9:31
Aktualizacja: 22:46
Autor: red
Fot. użyczone
Napisał do nas Czytelnik, który ma swoje spostrzeżenia dotyczące segregacji śmieci w Wałbrzychu.

„Typowa segregacja śmieci w Wałbrzychu polega na uzupełnieniu pojemników (aż 2) i rzucaniu obok kolejnych partii "materiału" segregowanego. Jak tak może być, że służby miejskie i inne, dopuszczają do takich rzeczy na osiedlu, które liczy bardzo dużą ilość mieszkańców. Jak tak może być, żeby wystawić za małą ilość pojemników względem ilości dni, kiedy wywożone są śmieci. Gdzie są ludzie, którzy logistycznie nie potrafią podokładać pojemników, albo zorganizować wywozu odpadów 2 razy w tygodniu, w celu rozładowania pojemników, które uginają się pod ciężarem śmieci.

Widok estetyczny miasta bardzo cierpi przez tego typu rzeczy. W niedalekiej przyszłości grozi nam wylęgarnia szczurów i innych insektów z tych śmieci, które do czwartku mają leżeć na ulicy. Takie widoki na Podzamczu to norma i pewnie w innych częściach miasta również. Apeluję o rozwagę i zabranie się do pracy, aby to uprzątnąć. Gdzie jest Sanepid i inne podległe UM jednostki, które tak dbają o higienę? Zapraszam tych urzędników do wypowiedzenia się w tym temacie, jakie zagrożenie sprawia taki duży asortyment śmieciowy poza pojemnikami przez kilka dni”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Akcja dla schroniska

Kary za prędkość

Od książek po elektronikę

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~Segregator 8-07-2013 16:15
Na Osiedlu Górniczym ta sama sytuacja .Nie ma kto odbierać segregowanych śmieci ,więc robi się niezly syf wokół śmietników
~gość2 8-07-2013 18:39
A urzędasy mają to w DUPIE
~llll 8-07-2013 19:42
Bialy Kamien rowniez przepelnione kontenery i nie oprozniane.
~obywatel 8-07-2013 19:52
Dostarczenie posesjom, które segregują odpady, tylko brązowego pojemnika na odpady bio jest sprzeczne z tym co obiecała gmina. A obiecała podstawić pod budynki gdzie prowadzona jest segregacja, dwa pojemniki tj. brązowy na bio i szary na odpady zmieszane po segregacji. Za to pozostawiona nie wiedząc po co, zielony na szkło. Przypomnę, że pojemnik zielony żółty i niebieski mają znajdować się w tzw. gniazdach. I gdyby choć stary zielony pojemnik został opisany tak jak brązowy. Mieszkańcy wobec takiego zachowania ALBY są zdezorientowani i już nie wiedzą czy w ich budynku prowadzona jest selektywna zbiórka odpadów.
~ 8-07-2013 20:19
to jakis horror teraz dopiero zaczal sie balagan smieciowy w pojemnikach, obok gdzie sie tylko da. Wspolczuje tym co mieszkaja obok tych smietnikow.
~Urzędnik przez duże "U" 8-07-2013 21:05
Ludziska ! Przecież Wszyscy wiecie, że to "REWOLUCJA ŚMIECIOWA" !!! Czy widzieliście lub słyszeliście, aby jakakolwiek rewolucja zrobiła porządek ?! Jak pamiętam ze szkoły, to wszystkie rewolucje jakie wszczęto w historii ludzkości powodowały wielki bałagan... Dlaczego w tym przypadku oczekujecie czegoś przeciwnego ?!
~wałbrzyszanin 8-07-2013 22:04
A dlaczego te pojemniki stoją na trawniku? ......
~ 8-07-2013 22:06
A może wziązć przykład od sąsiadów,gdzie temat przerabiano wiele lat temu. W Niemczech nie ma żadnych problemów. Obserwowałam duży blok (taki 4-pietrowiec z dwiema bramami). Tam każdy ma swój pojemnik na odpady i oddaje wtedy,gdy jest pełny. Ludzie starsi i samotni oddają raz w miesiącu i za tyle płacą. U nas liczy się ilość lokatorów. Nie każdy produkuję tyle samo śmieci. Pojemników na plastiki nie ma,są worki. To też oszczędność dla miasta,w blokach ludzie nie mają bio-pojemników - jeśli nie mają ogródków. W małych domach każdy ma swój. Jest kalendarz na cały rok,zaznaczone są dni wywozu wszystkich śmieci i nie problemu. Szkło również jest dość daleko (tzn. pojemniki).
~Piskorz 8-07-2013 23:33
Z moich obserwacji wynika, że najwięcej potrzebnych jest pojemników żółtych tj. na plastik i na metale oraz w drugiej kolejności na szkło w kolorze zielonym. Tych pierwszych jest zdecydowanie za mało, ktoś źle oszacował jakich odpadów jest objętościowo najwięcej, no i stało się. Sprawa bardzo łatwa do naprawienia. Odpadów Bio jest chyba najmniej, tak mi się wydaje. Pozostawiony zielony pojemnik wg. instrukcji przeznaczony jest na odpady zmieszane po segregacji.
~~~ 9-07-2013 0:42
Jeden wielki syf. Płacić bedziemy potrójnie -ale za co? Za ten smród i burdel?
~Obywatel 9-07-2013 9:37
Do Piskorz i myślących podobnie - informuję, że minister Środowiska w rozporządzeniu do ustawy oznaczył kolory pojemników i kolor zielony zarezerwował dla opakowań szklanych. Odpady zmieszane mają trafić do pojemników w kolorze innym niż żółty, niebieski, brązowy i zielony. ALBA wraz z urzędnikami z UM pozostawiając pojemniki zielone na odpady zmieszane wprowadzają pełzającą kontrrewolucję śmieciową, albo jak kto chce dywersję mającą na celu wyciągnięcie od wałbrzyszan po 20 zł na łeb z powodu nie segregowania odpadów. Genialne!!!!
~skorpion 9-07-2013 23:54
Wszystko zależy od ludzi i organizacji w danej gminie. w jednej można a w drugiej już nie? Odpowiedni ludzie na odpowiednich stanowiskach . Tez znam w Polsce gminy gdzie od paru lat funkcjonuje segregacja : każdy dostaje komplet worków plus harmonogram wywozu i nie ma problemu ..ale tam Ktoś to dobrze pomyślał , pozyskał też fundusze unijne np .
~skorpion 9-07-2013 23:55
Wszystko zależy od ludzi i organizacji w danej gminie. w jednej można a w drugiej już nie? Odpowiedni ludzie na odpowiednich stanowiskach . Tez znam w Polsce gminy gdzie od paru lat funkcjonuje segregacja : każdy dostaje komplet worków plus harmonogram wywozu i nie ma problemu ..ale tam Ktoś to dobrze pomyślał , pozyskał też fundusze unijne np .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Miasto broni strażników

Za nami wicie wianków

Drzewa za frekwencję

Pieniądze dla koszykarzy

Przychodnia "Krzysztof" przyjmuje zapisy