Czytających: 3570

Wałbrzych: Sędzia, który został odepchnięty przez piłkarza, przerwał mecz

Sobota, 12 listopada 2011, 7:51
Aktualizacja: 7:52
Wczoraj Łukasz Kędra, sędzia główny meczu piłki nożnej o mistrzostwo klasy A, pomiędzy Gwarkiem Wałbrzych a Cukrownikiem Pszenno przerwał zawody w 80. minucie meczu, bowiem został zaatakowany przez jednego z graczy gości.

Mecz Gwarka z Cukrownikiem był jednym z najciekawiej zapowiadających się w tej serii spotkań. Od początku obie ekipy miały sporo zastrzeżeń do sędziów prowadzących ten mecz.
- Sędziowie popełniali sporo błędów i mylili się w obie strony – mówi Paweł Orfin, prezes Gwarka Wałbrzych.

W 80. minucie meczu przy stanie 1-2 dla Cukrownika, goście zdobyli gola, ale arbiter prowadzący te zawody gola nie uznał.
- Napomniałem gracza gości żółtą kartką za podważanie mojej decyzji, a następnie, kiedy mnie odepchnął, ukarałem go czerwoną kartką – mówi arbiter Łukasz Kędra.

Sędzia skonsultował się z bocznymi arbitrami i podjął decyzję o przerwaniu meczu, bowiem jak tłumaczył, obawiał się o zdrowie swoje jak i swoich współpracowników na liniach.

Tak więc mecz prawdopodobnie zostanie zweryfikowany jako walkower 3-0 dla Gwarka.