MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 30 maja
im. Jana, Karola

Sąsiad złodziej

Wiadomości: REGION, Walim
Niedziela, 17 maja 2020, 6:46
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 maja 2020, 9:32
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Dobroduszny sąsiad okazał się złodziejem. 52–latek zamiast pomagać 87–letniej sąsiadce, postanowił ją okraść.

52-latek od pewnego czasu odwiedzał 87-latkę. Pomagał jej przy podstawowych czynnościach, m.in. robiąc zakupy. Kilka dni temu, kiedy odwiedził mieszkankę Walimia po raz kolejny, zabrał seniorce 13 tysięcy złotych. Kobieta po pewnym czasie zorientowała się, że została okradziona i zawiadomiła policjantów z Głuszycy, którzy jeszcze tego samego dnia – w miniony poniedziałek wieczorem - zatrzymali podejrzanego.

Podczas prowadzonych działań operacyjnych funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna część skradzionej gotówki przekazał na przechowanie swojemu znajomemu. Funkcjonariusze podczas przeszukania mieszkań obu podejrzanych odnaleźli łącznie ponad 11 tysięcy złotych. Mężczyźni tłumaczyli, że brakującą część pieniędzy zdołali już wydać m.in. na alkohol.

52-latek przyznał się do kradzieży i złożył wyjaśnienia. Decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu został tymczasowo aresztowany na najbliższy miesiąc. Działał w warunkach recydywy, dlatego za kraty więzienia może trafić na 7,5 roku. 27-latek odpowie za paserstwo. W jego przypadku maksymalna kara to 5 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

3
30%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
7
70%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Miasto stawia na inwestycje

Odpowie za rozbój

Prosto w twarz

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Bogata kartoteka 16–latka

Wałbrzych Centrum

Co słychać w Wałbrzychu?

Żłobek już wkrótce