MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Saperzy byli w Wałbrzychu w sprawie „złotego pociągu”

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 23 września 2015, 16:14
Autor: red
Fot. archiwum
Wizyta saperów w naszym mieście nikogo nie dziwi. Sprawa dotyczy oczywiście tajemniczego „złotego pociągu”.

Teren na 65 kilometrze został uprzątnięty, oczyszczony z chaszczy i krzaków.

Żołnierze 1. Brzeskiego Pułku Saperów im. Tadeusza Kościuszki w Brzegu przyjechali na 65 kilometr i mieli za zadanie dokonać oględzin miejsca, gdzie prawdopodobnie ukryty jest „złoty pociąg”. Podczas tej krótkiej wizyty saperzy ustalali głównie kwestie logistyczne. Najprawdopodobniej za tydzień lub dwa tygodnie na miejsce ma przyjechać kilkunastoosobowa grupa saperów, którzy potwierdzą lub wykluczą obecność „złotego pociągu” we wskazanym przez znalazców miejscu. Od tego właśnie będzie zależało, jakie zostaną podjęte kolejne kroki w tej sprawie.

FOTO : Archiwum

Czytaj również

Nasi ambasadorzy

Przyjedzie Duda

Sposób na życie

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~ 23-09-2015 19:19
Ale to wszystko długo trwa? Ciekawe dlaczego?
~Czekam i czekam 23-09-2015 23:07
Dlatego tak długo trwa bo to jest nasze Polskie Wojsko. Widać biurokracja u nich jeszcze gorsza niż Państwowa. Wszyscy w Polsce się z nich śmieją że zabierają się do tego jak pies do jeża. Ciekaw jestem czy taki ich polot do roboty jest taki sam jakby była wojna, cienko to widzę.
~ 23-09-2015 23:30
Znając życie to stwierdzą że nic tam niema Czytałem pare książek o skarbach 3 rzeszy i wielu autorów twierdzi że rządy Polski i Niemiec wiedza dokładnie co i gdzie jest ale sa powojenne układy i cicho sza dowiemy sie w 2045roku jak traktaty wygasną
~J-23 24-09-2015 8:52
W innych krajach już prawie byłoby po sprawie i albo wykopano by tez sławny pociąg lub wykopano by kogoś za to odpowiedzialnego. W Polsce nazywa się to = PROCEDURA =. Tak nazywa się okres kiedy to trzeba uruchomić wszystkie ZA a nawet PRZECIW. Dlatego to wszystko w Polsce nie stoi na nogach tylko na głowie , i dlatego tez tak długo to trwa. A teraz jeszcze trwa przepychanka i donosicielstwo do Policji i do Prokuratury. A wiadomo nie rozpocznie się wydobywania tego znaleziska bo znów = PROCEDURA = dopóki Prokuratura nie zakończy postepowania to sprawa stanie w miejscu i odwlecze się w czasie.
~olo 24-09-2015 11:50
Jest świadek tamtych lat kiedy to niemieckie wojsko zasypywało wcześniej wpychane wagony w to miejsce. Widział jak zasypywano piachem minując jednocześnie ten teren. Tu nie chodzi o "Złoty Pociąg". Tylko o fabrykę Helikopterów to największy skarb. Niemcy produkowali i testowali koło Świdnicy doświadczalne Helikoptery "Kolibry". Wyprodukowano w tych zakładach około 400 sztuk. Zachowały się oryginalne z Wałbrzycha filmy z montowni i oblatywania ich. Ale Niemcy mogli tu zwieźć chemię z Brzegu Dolnego tzw. TABUN. Przed wejściem Sowietów SS wywiozło 12000 ton tego ładunku w nieznanym kierunku. Jeśli to tu jest to może dojść do tragedii że Wałbrzych z okolicami zniknie z powierzchni od wybuchu takiego jak bomba atomowa na Hiroszimę i Nagasaki. Byłaby jedna z większych tragedii w Polsce.
~Jędrek 24-09-2015 12:55
Do ^olo ^ skoro jak napisałeś jest Świadek , który wie i widział to wszystko o czym napisałeś. To niech ma cywilną odwagę skontaktować się z Urzędem , Wojskiem itp. itd. niech opowie o tym zdarzeniu . Jego opowieści mogą być pomocne w tym aby faktycznie nie doszło do jakiejś katastrofy. Niech nie siedzi cicho tylko niech działa niech nie boi się ujawnienia swoich spostrzeżeń sprzed lat .
~Ciapaciakowa 24-09-2015 16:11
Po gorącej modlitwie do Jana Pawła II miałam widzenie, że na 65 kilometrze siedzą diabły. Maryja, Matka Boska, Zawsze Dziewica powiedziała mi, żeby tego nie ruszać. Najpierw będą widoczne krzaki gorejące (już niektórzy widzieli), potem wypełzną stamtąd żmije, a na koniec diabły. Nie ruszajta tego.
~żul 24-09-2015 17:19
Tabun po wojnie został komisyjnie zatopiony w Atlantyku.Są to wiadomości z Wikipedii.
~pozdrawiam 25-09-2015 18:00
pytal sie o droge do Książa na ul Limianowskiego

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Absolutorium to formalność

Sprzęt dla strażaków

Miasto broni strażników

Zabawa gwarantowana

Duda w Wałbrzychu