MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sanikom zbuduje sortownię

Wiadomości: REGION
Sobota, 1 lutego 2020, 6:42
Aktualizacja: Niedziela, 2 lutego 2020, 8:38
Autor: red
Fot. użyczone
Za prawie 42 mln zł zostanie zaprojektowana i wybudowana sortownia odpadów z selektywnej zbiórki przy ul. Komunalnej w Lubawce. Sanikom podpisał umowę z wykonawcą. Inwestycja będzie zrealizowana do końca tego roku.

To kolejny etap prac w ramach projektu „Optymalizacja oraz wdrożenie nowych procesów przetwarzania i odzysku odpadów w środkowosudeckim regionie gospodarki odpadami w celu zwiększenia poziomów recyklingu”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko przy wsparciu finansowym Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Spółka angażuje też właśnie środki.

Rozpoczęła się już rozbudowa części biologicznej Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów przy ul. Zielonej w Lubawce, lada moment ruszą prace przy budowie sortowni o wydajności ok. 7840 Mg/rok. Oprócz hali sortowni odpadów komunalnych z selektywnej zbiórki przy ul. Komunalnej powstaną również inne, niezbędne obiekty i elementy infrastruktury technicznej, m.in.: zaplecze warsztatowo-socjalne, waga najazdowa (zagłębiona) dla samochodów ciężarowych, wiata na surowce wtórne, na elektrozłom, hala przeróbki szkła, place manewrowy i technologiczny. Na obiektach zamontowana będzie instalacja fotowoltaiczna.

Przypomnijmy, lubawską spółkę tworzą 23 dolnośląskie samorządy. Przedsiębiorstwo działa na terenie powiatów: kamiennogórskiego, wałbrzyskiego, złotoryjskiego, jaworskiego, lwóweckiego.

Twoja reakcja na artykuł?

6
55%
Cieszy
0
0%
Dziwi
2
18%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
27%
Przeraża

Czytaj również

Każdemu remontowi towarzyszy konieczność sprzątania. Jak sobie z tym poradzić?

Chcą wstępu do lasu

Mniej pasażerów w autobusach

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~??? 1-02-2020 6:47
ale bełkot, teraz my będziemy sortować śmieci i ,,oni,, również będą ,, sortować,, śmieci, tylko niewinnie pytam kto będzie za owe ,,sortowanie,, wielokrotnie płacił?
~gohciu 1-02-2020 12:54
do: ~??? (6:47)
My, Szanowny komentatorze. Hipernowoczesne sortownio-oczyszczalnie kosztują, a kasa z Unii gdzieś w "śmieci" poooszła!...
~Kiedy 1-02-2020 10:07
Kiedy PiS jako organ państwa i stabilnośći, zajmie się sprawą śmieciową ? Kiedy uregulują odgórnie pewne standardy i zaczną inwestować ? poprawiac jakość życia i środowiska. ROZUMIE że PiS do Polski sprowadza tony śmieci z całego świata i na tym zarabia. Bo pokazują to ministerialne dokumenty, że odkąd rządzi PiS to do Polski przywieziono 3 razy więcej śmieci. Więc czas drogi PiSie przestać zaśmiecać Polskę i na tym zarabiać.
~ksiegowy 1-02-2020 12:16
do: ~Kiedy (10:07)
Istotne , nie dość że zarabia na o imporcie śmieci to i na goleniu Polaków z opłat na śmieci. Ale to jest robota i interes POPIS a nie tylko PiS.Mobruk miał złoty wiek za PO.
~gosc 43 1-02-2020 13:52
przy obecnej technice to segregacja w domu jest głupotą dla naiwnych przede wszystkim podraża koszty po to buduje się sortownie spalarnie i jeszcze do tego szykuje się cały aparat represji a firma wywozowa później to i tak łąduję na jedna chałde i sortuje to po co ta sciema
~Kiedy PiS się weźmie 1-02-2020 14:58
3 razy więcej ton śmieci do Polski PiS przywozi, zarabiając na tym, trując ludzi ! SĄ NA TO DOKUMENTY Z MINISTERSTWA. PiS rządzi tyle lat i nie uregulowali spraw ze śmieciami w Polsce. Nie dość że my Polacy produkujemy śmieci, nie ma co z nimi robić, to jeszcze PiS sprowadza śmieci z całego świata trując nas ludzi.
~uPOśledzony hejter 1-02-2020 16:03
do: ~Kiedy PiS się weźmie (14:58)
Zamknij już mordę śmierdzący trollu i hejterze, wszędzie cię pełno, każde forum, weź lecz chory łeb, albo wyrzuć telewizor bo masz sieczkę zamiast mózgu. PiS sprowadza śmieci z całego świata??? Jesteś nienormalny??????????????? Myślisz debilu , że ktoś się na twoje teksty nabierze??? Śmieci sprowadzają prywatne firmy , które działają od wielu lat a więc również za rządów PO. Tyle w temacie.
~Kiedy 1-02-2020 16:18
do: ~uPOśledzony hejter (16:03)
Nic podobnego, odkąd PiS rządzi krajem liczba ton śmieci przywiezionych do Polski wzrosła 3 razy. Niezły przekręt i interes macie z tymi śmieciami, Ty widać jesteś broniący rozpaczliwie tego układu.
~uPOśledzony hejter 1-02-2020 23:31
do: ~Kiedy (16:18)
Broniący układu??? Ty faktycznie jesteś ostro poje.... :) Nawet jeśli ilość śmieci wzrosła to PIS tym nie kieruje, co najwyżej ich to nie obchodzi podobnie jak to robili POprzednicy. Zaśmiecaj dalej forum , szczekaj szczekaj, będziesz rozpoznawalny jako troll i hejter , który pisze głupoty:))))

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Lekarz bez koronawirusa

5 milionów dla szpitala i 2 dla pogotowia

Pomoc dla przedsiębiorców

O sytuacji w Wałbrzychu

Lokalna tarcza