MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Sam się okradł...

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Wtorek, 30 czerwca 2020, 13:29
Aktualizacja: Środa, 1 lipca 2020, 9:06
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
W miniony poniedziałek funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Boguszowie – Gorcach zatrzymali 19–latka. Mężczyzna zawiadomił o oszustwie, którego nie było. Jak ustalili mundurowi, sprawca sam dokonywał przelewów internetowych, a później wymyślił, że oszust włamał się na jego konto bankowe i zabrał pieniądze.

20 grudnia 2019 roku mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego zgłosił policjantom z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach, że jest ofiarą przestępstwa. 19-latek zeznał, że ktoś włamał mu się na jego konto bankowe i dokonał kilku przelewów na kwotę ponad 600 zł. Sprawą natychmiast zajęli się boguszowscy śledczy, którzy zaczęli mieć wątpliwości co do wiarygodności zeznań poszkodowanego. W tym przypadku tzw.”policyjny nos” nie zawiódł. W toku prowadzonych czynności policjanci szybko ustalili, że do takiego zdarzenia nie doszło. W dniu wczorajszym policjanci zatrzymali 19-latka. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu, tłumaczył się, że sam dokonywał przelewów, aby kupić dodatki do gier komputerowych, a wymyślił całe zdarzenie żeby odzyskać wydane pieniądze.

19-latkowi za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie oraz składanie fałszywych zeznań grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

7
50%
Cieszy
5
36%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
7%
Złości
1
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Butelką w samochód

Inkubator do końca roku

Wyremontowali Poniatowskiego

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Fliper 30-06-2020 14:50
Bamboszowski wieśniaczek cwaniaczek.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

DIOZ przeniesie się do nas?

Podwyżki dla polityków

Dwóch bez uprawnień

Niesforni 20–latkowie

Dawno tak nie padało...