MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 3 czerwca
im. Leszka, Tamary

Sakrament bierzmowania oraz relikwia św. Jana Pawła II

Wiadomości: REGION, Mieroszów
Wtorek, 26 kwietnia 2016, 6:40
Autor: red
Fot. red.
Jutro w parafii w Mieroszowie odbędzie się podwójna uroczystość: przyjęcie sakramentu bierzmowania przez młodzież oraz uroczyste wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II do świątyni.

Uroczystościami przewodniczyć będzie ks. bp Ignacy Dec, Biskup Świdnicki.

Relikwie św. Jana Pawła II na stałe będą umieszczone w odpowiednim przygotowanym miejscu w kaplicy mszalnej, w której na co dzień sprawowana jest Msza Święta, tak aby wierni mogli często przeżywać wstawiennictwo świętego Jana Pawła II – papieża rodzin. Uroczystość wprowadzenia relikwii wypadnie dokładnie w 2. rocznicę kanonizacji.

Ta uroczystość odbędzie się 27 kwietnia o godz. 18.00 w kościele parafialnym p.w. św. Michała Archanioła w Mieroszowie. Wcześniej 25 i 26 kwietnia na wieczornych Mszach Św. o godz. 18.00 będą głoszone homilie przez ks. Krzysztofa Iwaniszyna, ojca duchownego WSD w Świdnicy o osobie i nauczaniu Jana Pawła II, jako duchowe przygotowanie Parafian do tej uroczystości.

Czytaj również

Dostali przyłbice

Robią testy przesiewowe

Kwiaty dla bohaterów

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~nosferatu 26-04-2016 8:30
Relikwii św. Jana Pawła II jest tyle, że musiałoby być ich trzech. Jeden człowiek nie miałby tylu włosów i krwi, no ale fakt ten był święty.
~antykościelny 27-04-2016 21:04
Skończyła się kasa z żebractwa "po kolędzie", teraz co nieco z bierzmowania no i zaraz żniwa z komunii. "Cysorz to ma klawe życie..."

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dotacja na zabytki

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Koniec sezonu WST

Minister w Wałbrzychu

Zabiegają o przyjazd prezydenta