MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Rzecz o czarownicach, czyli kolejna premiera w Lalkach

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 17 października 2011, 16:33
Aktualizacja: 17:30
Autor: karol
Fot. karol
Minionej niedzieli w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu miał miejsce prawdziwy sabat czarownic, podczas którego zobaczyliśmy premierowe przedstawienie pt. „Nie bójcie się czarownic!" na motywach bajek Pierrea Gripariego. Sprawczynią zamieszania okazała się Aleksandra Pejcz.

Najnowsza realizacja wałbrzyskiego Teatru Laki i Aktora to kawał dobrej aktorskiej roboty. Spektakl opowiada o losach występnej czarownicy, która marzy o odzyskaniu sił witalnych, wiecznej młodości i pięknie. Na swej drodze spotyka małą Nadię, którą ma nadzieję się posłużyć. Jednak okazuje się, że owa mała dziewczynka jest sprytniejsza od przebiegłej i złośliwej czarownicy.

W najnowszej propozycji Teatru Lalki i Aktora ani przez chwilę nie ma miejsca na przerost formy nad treścią, bowiem to ona wypełnia całość przedstawienia od początku do końca, stanowiąc o jej wysokim poziomie artystycznym. W warstwie znaków wizualnych mamy do czynienia ze skromną, acz pojemną znaczeniowo, scenografią ograną dzięki kilku prostym zabiegom zastosowanych przez Aleksandrę Pejcz. Dodatkowym atutem spektaklu jest interakcja między aktorem a młodą publicznością...

Aleksandra Pejcz, reżyserka i odtwórczyni wszystkich postaci w bajce, świetnie wprowadza małego widza w opowieść o występnej czarownicy. Każdą nową postać kreuje bardzo starannie, dzięki czemu bajka „Nie bójcie się czarownic!" nie nuży ani na chwilę, za to rozbawia nie tylko tę najmłodsza część publiczności.

Podczas premiery bajki „Nie bójcie się czarownic!" oficjalnie otwarto Małą Scenę, będącą nową przestrzenią, alternatywą dla Dużej Sceny.

„Nie bójcie się czarownic!":
adaptacja, wykonanie i reżyseria - Aleksandra Pejcz
premiera - 16 października 2011 r.
czas trwania - 45 minut
miejsce - Mała Scena

Najbliższe spektakle:
23. 10. 2011 - godz. 12: 30 i 16:00.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nobel dla Tokarczuk!

Czyste miasto

Koalicja zmobilizowana

Wałbrzych z Kurdami

Włoskie popołudnie

Dary dla bibliotek

Obejrzyj "Kategorium"

Zrezygnujcie z plastiku!