Zielona Góra: Rugbiści zagrali w Zielonej Górze

Niedziela, 16 maja 2010, 10:04
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 maja 2010, 8:15
Wałbrzyscy rugbiści robią systematyczne postępy
Rugby to w naszym mieście niezbyt znana dyscyplina sportu. Okazuje się jednak, że również w tej męskiej zabawie wałbrzyszanie odnoszą sukcesy.

W Zielonej Górze rozegrany został XVII Turniej Under Armour PLR7 o Puchar Bachanaliów. Zawodnicy rywalizowali w olimpijskiej odmianie rugby, czyli w składach 7-osobowych.

W grupie A, RC Wałbrzych pokonali AZS Politechnikę Wrocław 21-0 (14-0). W drugim meczu nasi musieli uznać wyższość faworyta do końcowego sukcesu, czyli ekipy AZS Houst I Zielona Góra. Wałbrzyszanie przegrali wyraźnie 0-29 (0-17). W meczu decydującym o awansie do dalszej fazy turnieju, RC Wałbrzych pokonał Kaskadę Szczecin 36-5 (24-0).

Po odniesieniu dwóch zwycięstw w rozgrywkach grupowych nasi awansowali do półfinału. Tam na ich drodze stanęli rugbiści LZS Bezrzecze. Do przerwy wałbrzyszanie starali się prowadzić równorzędny bój z bardziej doświadczoną ekipą Bezrzecza i przegrywali tylko 7-14. W drugiej połowie wyższość Bezrzecza nie podlegała już dyskusji. Końcowy wynik to 26-7 dla LZS Bezrzecze.

W spotkaniu o 3. miejsce turnieju RC Wałbrzych spotkał się z AZS ZUT Szczecin. Wałbrzyska drużyna wyczerpana trudami turnieju nie dała rady postawić twardych warunków rywalowi i uległa w tym meczu 0-36 (0-17).

Niemniej 4. miejsce młodych wałbrzyszan należy uznać za olbrzymi sukces. Przecież zawodnicy RC Wałbrzych nabierają dopiero niezbędnego doświadczenia, które ma zaprocentować w przyszłości.