MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Rozwój lokalny

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 17 stycznia 2020, 10:35
Aktualizacja: Sobota, 18 stycznia 2020, 9:02
Autor: red
Fot. UM Wałbrzych
Wałbrzych znalazł się na liście 54 spośród 213 miast polskich w ramach Programu „Rozwój lokalny”. Granty na realizację kompleksowych i modelowych projektów rozwojowych w II etapie dostanie około 15 najlepszych projektów.

Dla 54 miast – Wnioskodawców wybranych do kolejnego etapu nastąpi teraz okres intensywnej pracy nad przygotowaniem kompletnej propozycji projektu (wraz z Planem Rozwoju Lokalnego i Planem Rozwoju Instytucjonalnego) przy kompleksowym wsparciu ze strony ekspertów Związku Miast Polskich oraz Instytutu Rozwoju Miast i Regionów.

Czym jest Program "Rozwój lokalny"?

Program „Rozwój lokalny” jest adresowany do małych i średnich miast, wyłonionych przez Polską Akademię Nauk jako ośrodki z najtrudniejszą sytuacją społeczno-gospodarczą w kraju. Ma stanowić odpowiedź na najważniejsze wyzwania, z jakimi borykają się te miasta, takie jak wdrażanie standardów dostępności czy wspieranie przedsiębiorczości i lokalnej gospodarki. To największy w Polsce projekt szkoleniowo-doradczy dla samorządów małych i średnich miast pod nazwą „Budowanie potencjału instytucjonalnego średnich i małych miast w Polsce na rzecz wdrażania skutecznych lokalnych polityk rozwoju”. Budżet Programu „Rozwój lokalny” w części grantowej administrowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej wynosi 102 mln euro. Środki te będą przeznaczone na projekty rozwojowe dla miast. Program jest finansowany ze środków Funduszy norweskich i EOG 2014 – 2021.

Więcej informacji : http://www.miasta.pl/aktualnosci/program-rozwoj-lokalny-lista-projektow-zakwalifikowanych-do-ii-etapu-naboru

Twoja reakcja na artykuł?

3
50%
Cieszy
1
17%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
33%
Przeraża

Czytaj również

Dwa nowe przypadki

Wyjazdów nie brakuje

Pomoc dla przedsiębiorców

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~;-p 17-01-2020 14:48
Tak, tak, tak! Walczmy twardo o to, aby znaleźć się w czołowej 15 największych miejskich patologii w kraju! W pierwszej 50 upadków już jesteśmy, ale warto się rozwijać dalej w tym kierunku! Zawsze dobrze jest czymś się wyróżniać, czym się chwalić... :-p
~gohciu 17-01-2020 16:48
Tak jak w filmie z Louisem de Funesem, w którym grał lokalnego pazerniaka i kandydował na mera. Tytuł "Panowie dbajcie o żony" . Jego plan wyborczy zakładał , po pierwsze - zatrudnienie, po drugie ..., po trzecie ..., ...I jeszcze palce w uszy i w... oczy:).
~kolega Maj 17-01-2020 21:13
Ale brednie. Jak inaczej miasto ma pozyskiwać środki z zewnątrz na inwestycje, remonty itd., czyli odrabianie zapóźnień ?
~Oxford 18-01-2020 0:01
Wałbrzych ma najtrudniej - to miasto straciło cały przemysł i funkcje administracyjne. Cały problem jest odczuwalny do dzisiaj i będzie jeszcze odczuwalny przez wiele lat ! Wałbrzych samodzielnie dobrze się trzyma, bo wiele miast po takim czymś by padło ! Społecznie też jest problem, większość ludzi ma braki w wykształceniu ( tylko podstawówkę + jeszcze jest wiele ludzi chorych niepełnosprawnych ) Taka społeczność niekorzystnie wpływa na rozwój. Dlatego trzeba w Wałbrzychu wiele projektów, bo nie ma drugiego miasta w Polsce z taką ilością problemów i z taką społecznością. Sam Wałbrzych pozostawiony sam sobie, zawsze będzie spowolniony, ale mimo to świetnie miasto sobie radzi.
~ksiegowy 19-01-2020 10:38
Ile razy mam powtarzać że bez przemysłu, samodzielnych finansów i wojska ten region nie stanie na nogi?
~baju baju 20-01-2020 11:32
Ten program dla Wałbrzycha powinien się nazywać KREDYT LOKALNY-II ETAP:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"32" zawiesza kursy

Nie wszyscy przestrzegają

Boguszów bez koronawirusa

Minimalizują ryzyko

W walce z koronawirusem