Zalogowanych: 5

Wałbrzych: Roztoka rozbita

Czwartek, 13 sierpnia 2020, 14:44
Aktualizacja: 14:54
Piłkarze wałbrzyskiego Górnika w meczu Pucharu Polski nie mieli większych problemów z pokonaniem reprezentanta klasy okręgowej ekipy Granitu Roztoka. Wałbrzyszanie wygrali 7–2.

Już w 10. minucie wynik meczu otworzył Niedźwiedzki. Po kilku minutach Granit wykorzystał jedenastkę i był remis. W 33. minucie po uderzeniu doświadczonego Marcina Smoczyka piłka wylądowała w bramce gości i ponownie wałbrzyszanie wyszli na prowadzenie. Później nasi przystąpili do huraganowych ataków i na efekty bramkowe nie trzeba było długo czekać, bowiem w 37. minucie na 3-1 podwyższył Niedźwiedzki, a dwie minuty później na listę strzelców wpisał się Sobiesierski. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy trzeci raz do bramki rywala trafił Niedźwiedzki i już do przerwy losy meczu były praktycznie przesądzone. Wprawdzie na początku drugiej odsłony Granit zdobył gola na 5-2, ale w obrazie meczu niewiele ten fakt zmienił. a nadal stroną dyktującą warunki gry byli biało-niebiescy. W 60. minucie na 6-2 gola zdobył Jakacki, a wynik meczu w 88. minucie ustalił Sobiesierski.

Górnik Wałbrzych - Granit Roztoka 7-2 (5-1)

Górnik: Malczewski, Rosicki, Smoczyk, G. Michalak, Krawczyk, Niedźwiedzki, Jakacki, Dudek, Kobylański, Dec, Sobiesierski oraz Kubiak, Budzyński, Biskup, Chołuj, Siwiński, K. Michalak.