MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Rozpoczęła się już rekrutacja rodzin goszczących i wolontariuszy w projekcie Brave Kids

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 8 maja 2019, 7:23
Autor: red
Fot. WOK Wałbrzych
W Wałbrzychu projekt artystyczno–edukacyjny Brave Kids odbywa się już po raz szósty, w tym roku debiutuje w nowej formule jako Brave Kids Reunion.

Dzieci przyjeżdżające do Polski w ramach Brave Kids przez ponad dwa tygodnie mieszkają w domach polskich rodzin. W tym czasie biorą udział w warsztatach artystycznych i edukacyjnych, wspólnie przygotowując unikatowe spektakle. Do Wałbrzycha przyjedzie do nas młodzież, która kiedyś uczestniczyła już w Brave Kids. Wtedy dopiero szlifowali swoje talenty, dzisiaj są artystami z określoną ścieżką rozwoju, a często już z ciekawymi osiągnięciami na koncie. Najmłodsi mają 13-15 lat, większość ponad 16. Natomiast na pewno nie zmieni się fantastyczna, przyjazna i otwarta atmosfera, którą znamy z poprzednich edycji. Dlatego zachęcamy rodziny i wolontariuszy z Wałbrzycha i okolic do wzięcia udziału w projekcie.

Projekt rozpoczyna się 22 czerwca. Poznamy ponad 30 młodych artystów z Indii, Iranu, Ugandy, Słowacji, Gruzji i Nepalu. W projekcie wezmą udział również dwie grupy polskie: z warszawskiej Pragi (Hope4 Street) oraz z Wałbrzycha (Szkoła Tańca Cordex). Artyści, wspierani przez reżysera teatralnego Jacka Timingeriu, artystkę Ewę Hubar oraz tancerkę z Indii – Ranjini Nair , przygotują własny spektakl na finałowe widowisko Brave Kids 2019, które zobaczymy 5 lipca w Wałbrzychu na terenie Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia”.

Informacje dotyczące rekrutacji rodzin i samego projektu są dostępne na stronie projektu: www.bravekids.eu. Można też bezpośrednio skontaktować się z koordynatorką projektu.

Projekt artystyczno-edukacyjny Brave Kids powstał w 2009 roku przy wrocławskim Brave Festival, jednym z najbardziej uznanych i prestiżowych wydarzeń kulturalnych Wrocławia i Polski. Głównym organizatorem i pomysłodawcą Brave Kids jest wrocławskie Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła. Edycje odbywające się w każdym z miast organizowane są w partnerstwie z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury, w Wałbrzychu organizatorem projektu jest Fundacja „EMU” im. Elżbiety Marii Urbańskiej, która współpracuje z Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury.

Więcej informacji: www.bravekids.eu oraz www.facebook.com/BraveKids

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
50%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Wałbrzych spadł w rankingu

Uchwała krajobrazowa

Wytyczyli kolejny odcinek

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Obserwator_Rzeczywistości 8-05-2019 9:22
Znowu muzułmańskie dzieci w Wałbrzychu :( Islam=Wróg
~Allach rabarbar 8-05-2019 11:21
do: ~Obserwator_Rzeczywistości (9:22)
Najlepiej nie wychodź z domu bo jeszcze te wrogo nastawione dzieci odetną Ci ten pusty łeb!!!
~Obserwator_Rzeczywistości 10-05-2019 8:56
do: ~Allach rabarbar (11:21)
Dzieci mają mózgi wyprane przez islam i jego wyznawców, sądzisz że jak pośpiewają i potańczą sobie trochę to zapomną o różnicach kulturowych i religijnych???, za kilka lat dzieci spod twojego dachu będą w gruzach Syrii dalej siać terroryzm. Obudź się - to fanatycy, nic tego nie zmieni.
~Edward 8-05-2019 20:24
do: ~Obserwator_Rzeczywistości (9:22)
Jesteś debilem, frajerem, typowym PiSiorem, jak twój kawaler z Nowogrodzkiej nigdzie nie był, a się wypowiada. Wolę 1000 muzułmańskich dzieci niż 1 -go Pisiora.
~Obserwator_Rzeczywistości 10-05-2019 8:54
do: ~Edward (20:24)
Polecam abyś w ramach tego entuzjazmu oddał im żonę na kilka dni :) poczytaj sobie kretynie: "Kiedy przybywali do nas masowo, milczałem, wszak jesteśmy całemu światu winni pomoc. Kiedy budowali meczety, milczałem – mamy przecież wolność wyznania. Kiedy wzywali do zabijania niewiernych, milczałem – mamy przecież wolność słowa. Kiedy wysadzali wieżowce, milczałem – to byli tylko chorzy ekstremiści. Kiedy wywołali zamieszki, milczałem – to wina systemu i błędnej polityki. Kiedy było ich tak dużo, że uzyskali większość w parlamencie, milczałem – mamy przecież demokrację. Kiedy wprowadzili w państwie prawo Szariatu, milczałem - przecież większość narodu tego chciała. Kiedy moja córka została ukamienowana za brak chusty na głowie, milczałem, bo nie wolno było już krzyczeć".

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Na opiekę wytchnieniową

Centrum z prawdziwego zdarzenia

Nowa siedziba NFZ

Zmarł symbol Wałbrzycha

Lepsze jutro