MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Rozpoczął się Festiwal Radości Życia

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 6 października 2011, 17:37
Aktualizacja: 17:39
Autor: Sven
Fot. Sven
Od prezentacji kolorowej i różnorodnej twórczości wałbrzyskich, i nie tylko, artystów rozpoczął się Festiwal Radości Życia.

W czwartek, 6 października, o godzinie 15:00 rozpoczął się Festiwal Radości Życia zorganizowany przez Stowarzyszenie „Radość Życia”, Wałbrzyski Ośrodek Kultury i Ośrodek Społeczno - Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze.

- Cieszę się, że tak licznie odpowiedzieliście państwo na nasze zaproszenie. Gdy patrzę na te wszystkie piękne przedmioty, zastanawiam się czym byłoby życie bez pasji? Na pewno byłoby mniej kolorowe. Myślę, że pasja sprawia, że wszyscy czujemy się lepiej – mówił, otwierając festiwal dyrektor WOK-u Jarosław Buzarewicz.

Czwartek jest zarezerwowany na prezentacje plastyczne. Wałbrzyscy i nie tylko artyści pokazali swój często wieloletni dorobek. Czasem wcześniej nie prezentowany publicznie. Niektórzy sprzedają swoje dzieła, inni rozdają wśród znajomych albo tworzą własną domową galerię.

W sali WOK-u na Białym Kamieniu zaprezentowane zostały rzeźby w kamieniu, w masie solnej, w drewnie, malarstwo, grafika, przeróżne rękodzielnictwo (haftowane obrazy, serwetki, kwiatki), decoupage, kostiumy, torebki czy biżuterię.

Natalia Południak haftuje obrazy. – Haftem zajmuje się od dziewięciu lat. W tym czasie powstało prawie czterdzieści obrazów. Jest to ścieg gobelinowy, zwany inaczej półkrzyżykiem. Jest to bardzo pracochłonne, dlatego stworzenie jednego obrazu trwa nawet kilka miesięcy. Nie sprzedaję obrazów. Pozostają w rodzinie albo stają się prezentami dla znajomych – kończy pani Natalia.

W piątek od 15:00 w WOK-u na Białym Kamieniu odbędą się występy artystyczne. Na sobotę i niedzielę impreza przeniesie się na Podzamcze, gdzie w Ośrodku Społeczno – Kulturalnym odbędzie się Międzypokoleniowa Spartakiada Sportowa oraz piknik.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Co dalej ze stadionem na Nowym Mieście?

Opowie o zamku

Urząd Marszałkowski odpowiada

Relaksujący koncert

Szełemej samorządowcem roku

Niezwykłe fotografie

Mieszkańcy kontra kopalnia

Poszukiwani mordercy