Czytających: 3599

Boguszów-Gorce: Rozegrano V Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Firmy Textim

Sobota, 24 stycznia 2015, 14:55
Aktualizacja: 14:56
W dniach 19–22 stycznia ponad 340 zawodników z terenu Dolnego Śląska zmierzyło swoje siły w V Turnieju Piłki Nożnej Halowej o Puchar Firmy Textim organizowanym przez Szkółkę Piłkarską Szczyt Boguszów–Gorce.

W turnieju wzięły udział łącznie 34 drużyny z następujących klubów piłkarskich: Orlik Kłodzko, Piast Bolków, Olimpia Kamienna Góra, Lechia Dzierżoniów, Polonia/Stal Świdnica, Unia Bogaczowice, KS Zdrój Jedlina – Zdrój, Gwarek Wałbrzych, Victoria Świebodzice, PWSZ Wałbrzych, Baszta Wałbrzych, Górnik Wałbrzych, MKS Szczawno – Zdrój, Victoria Wałbrzych, Football Acadamy Zagłębie Wałbrzych oraz gospodarze SP Szczyt Boguszów-Gorce.

Turniej został rozegrany w czterech kategoriach wiekowych. W pierwszej kolejności zmierzyło się 9 drużyn trampkarzy. Zwycięstwo w tej kategorii zdobyła Olimpia Kamienna Góra wyprzedzając drużyny Orlika Kłodzko i Górnika Wałbrzych.

W drugim dniu turnieju w szranki stanęło 8 zespołów młodzików. Tu najokazalszy puchar trafił do Górnika Wałbrzych, który w meczu finałowym pokonał Victorię Wałbrzych.

Kolejnego dnia rywalizowało 9 drużyn Orlików. W tej kategorii wiekowej na pudle stanęły wszystkie drużyny. Ostatniego dnia konkurowało 8 zespołów Żaków – również w tej grupie tryumfatorami były wszystkie zespoły.

Drużyny, które znalazły się na podium otrzymały pamiątkowe puchary oraz upominki od sponsorów. Nagrodzeni zostali również zawodnicy w kategoriach: najlepszy bramkarz, najlepszy zawodnik, najlepszy strzelec. Specjalny puchar został przekazany najmłodszemu uczestnikowi turnieju – 6-letniemu zawodnikowi Polonii/Stal Świdnica.