MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Rowery na topie

Wiadomości: REGION, Szczawno-Zdrój
Poniedziałek, 20 maja 2019, 8:19
Autor: red
Fot. organizatorzy
W piątek, 24 maja, odbędzie się IX sesja Rady Miejskiej w Szczawnie–Zdroju. Wśród projektów uchwał jest uchwała o zmianach w budżecie gminy, a zmiany wiążą się m. in. z nowymi zadaniami inwestycyjnymi, które zaplanowała gmina.

Pierwsze z nich to opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu wokół toru Four Cross na Słonecznej Polanie pod kątem szlaków rowerowych, szlaków do nordic walking i tras narciarstwa biegowego. Gmina zamierza skatalogować istniejące szlaki rowerowe, wytyczyć i oznakować nowe, a w dalszym etapie przygotowanie mapki w wersji papierowej i na stronach internetowych oraz umieścić je w systemach takich jak Strava, Garmin, Trailforks, Endomondo, itp.
- Nowością będą tzw. single tracki, czyli wąskie ścieżki do uprawiania kolarstwa górskiego. - Jest duże zainteresowanie tym tematem w Szczawnie, dlatego chcemy się z tym zmierzyć, zapraszając oczywiście zainteresowanych taką formą aktywności mieszkańców do konsultacji – mówi Marek Fedoruk, burmistrz Szczawna-Zdroju.

Gmina planuje także uruchomienie całodobowej wypożyczalni rowerów miejskich, w tym elektrycznych. Jeszcze w tym roku ma zostać przeprowadzone postępowanie przetargowe.

Równolegle gmina zleci koncepcje zagospodarowania góry Chełmiec na cele rekreacyjne. Na oba dokumenty przewidziano kwotę 35.000 zł.
Sporty rowerowe i związana z nimi aktywność to wizytówka miasta. W sierpniu na Słonecznej Polanie odbędą się duże imprezy z tym związane – mistrzostwa w randze Pucharu Świata 4x Pro Tour i Mistrzostwa Polski MTB. We wrześniu rozegrany zostanie finał Ligi MTB Aglomeracji Wałbrzyskiej oraz wyścig MTB XC Juniora Młodszego.

W ubiegłym tygodniu odbyła się inspekcja toru na Słonecznej Polanie, na którym rozgrywane są zawody four crossu, jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprez sportowych w kraju. Tor jest ogólnie w bardzo dobrym stanie.
- Trzeba wykonać kilka usprawnień: przeprogramować bramkę startową do obowiązujących zasad, wymienić belkę na prostej startowej i poprawić wzmocnienie pierwszego wirażu. Poza tym wszystko jest w bardzo dobrym stanie – mówi Agnieszka Kunc-Mosoń, jedna z organizatorek zawodów

Prace naprawcze rozpoczną się niebawem. W inspekcji brali także udział: zastępca burmistrza Łukasz Kurjata, odpowiedzialny za obiekty sportowe Tomasz Malik oraz Tomasz Cichy, sędzia Międzynarodowy MTB i Przewodniczący Kolegium Sędziów PZKol.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
33%
Przeraża

Czytaj również

IV LO najlepsze

Przyjedzie Duda

Absolutorium dla burmistrza Jedliny

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~v7 20-05-2019 13:11
Ten cały cross, powinien być zamknięty dla zwykłego Kowalskiego, to tor dla zawodowców, młodzież tam łamie ręce, nogi, podpisując się przed swoimi koleżankami, ktoś powinien to ogarnąć Nowe trasy hm, tam całe Gedymina jest już w dziesiątkach tras, to wystarczy tego.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Popierają Dudę

Z aplikacją bezpieczniej

Basen od 11 lipca

Pandemia nas nie opuszcza

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?