Czwartek, 28 listopada 2013, 14:00
Aktualizacja: 14:03
Za nami już druga seria meczów halowej ligi piłki nożnej Ronal Cup.

Wyniki:

WPWiK – Podgórze 5:2 (Woźniak 3, P. Matuszak, samobójcza - Kołakowski, Walkosz-Berda)

Wodociągi zaprezentowały się jako solidny, zgrany zespół. Gole Woźniaka ustawiły od razu mecz. A Paweł Matuszak kontynuuje rodzinne tradycje w lidze halowej, bo jego tata Radosław również grał w RC. I niespodziewanie po tym meczu WPWiK należy do drużyn, które mają komplet punktów. Ciekawi jesteśmy dalszej gry tego zespołu.

Ronal – LOGO 2:4 (Dudiak 2 - Chajewski, Kalka, Rutecki, samobójczy)

Wynik wyraźnie mówi, że młodość górą. Młodzi zawodnicy z Górnika wygrali, chociaż mecz był bardzo wyrównany. Przy 2:1 dla LOGO okazje miał Ronal, ale dobrze bronił Mateusz Gawlik. Potem piękną bramkę zdobył Kalka i Ronal już nie dotrzymał kroku młodszym piłkarzom. Ronal ma … coraz starszych piłkarzy. W dużej Aqua-Zdrój to widać.

NSK – Patfrigo 0:3 (Kucharski, Krzymiński, Migalski)

Kolejny mecz młodzieży Górnika. Jak się ma kwartet: Migalski, Kucharski, Krzymiński, Bronisławski to może Piotr Borek siedzieć na ławce rezerwowych i dyrygować młodymi piłkarzami. A ci cierpliwie grali, stwarzali sytuacje, popisywali się sztuczkami i wygrali. Mogli wyżej, ale woleli się bawić piłką niż strzelać gole i gnębić rywala.

Team Tatuśko – Biały Kamień 5:1 (Bartkowiak 3, Chrzan, Borowy – Kochanowski)

Mistrz musiał wygrać trzema bramkami, by zostać liderem po dwóch kolejkach. Ale długo się męczył, dopiero w 10. minucie Bartkowiak otworzył wynik meczu. Potem strzelali świdniczanie Chrzan i Borowy, co dało – przy stanie 3:0 – pozycję lidera dla TT. Ale niespodziewanie 4 minuty przed końcem to Biały Kamień zdobył gola, co bardzo ucieszyło liczną grupę kibiców tej drużyny. W końcówce popis dał jednak Bartkowiak, strzelił dwa gole i wyprowadził TT na czoło tabeli po dwóch kolejkach.

Faurecia – Arteko - przełożony na wtorek, 3.12 na godz. 22.00.

Faurecia ma wciąż kłopoty kadrowe. na następną kolejkę ma mieć skład i rozegra dwa mecze, by nadrobić zaległości.