MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Rocznik Świebodzicki 2014

Wiadomości: Świebodzice
Poniedziałek, 16 listopada 2015, 6:40
Aktualizacja: 7:14
Autor: opr.red.
Fot. red.
To już piąty raz, gdy w ręce Czytelników trafia Rocznik Świebodzicki. Tym razem dzięki współpracy zespołu redakcyjnego miesięcznika "Dzieje Miasta" oraz Urzędu Miejskiego w Świebodzicach światło dzienne ujrzał wolumin poświęcony wydarzeniom roku 2014.

Każdy, kto sięgnie po najnowsze wydawnictwo poświęcone miastu, poza kronikarskim zapisem wydarzeń mających miejsce w 2014 r., będzie mógł dodatkowo przeczytać interesujące artykuły na temat m.in. legendarnego nauczyciela Franza Muehlenpfordta, funkcjonującej niegdyś w Świebodzicach fabryki pierników czy historii Ochotniczej Straży Pożarnej. Pasjonaci tajemnic i historycznych nieoczywistości z pewnością uraczą się rozdziałem poświęconym miejskim legendom, a tropiciele znanych postaci i ich związków z miastem, pochłonie lektura artykułu poświęconego nobliście Gerhartowi Hauptmannowi.

W skład zespołu redagującego tegoroczne wydanie rocznika weszli: Adam Rubnikowicz, Tadeusz Rubnikowicz, Maria Palichleb, Róża Stolarczyk, Waldemar Krynicki.

Na osobną uwagę zasługuje fakt, iż treści zamieszczone w roczniku, jak co roku, tak i teraz, zilustrowane są grafikami Jana Palichleba. Monochromatyczne rysunki znanego świebodzickiego artysty dodają wydawnictwu smaku, ukazując miejsce wszystkim nam z przestrzeni publicznej znane, ale godne dodatkowej porcji uwagi.

Czytaj również

O osiem głosów

Nowa propozycja

Parkingów wciąż brakuje

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Tutejszy z daleka 16-11-2015 16:35
Świetna inicjatywa, warto poznawać własną historie, też dlatego aby nie popełniać błędów przeszłości współcześnie. Świebodzice- jego mieszkańcy i dzieje materialne to bogate , ciekawe zasoby ciągle czekające na edukacyjną i naukową prezentacje. Znam sporo ciekawych publikacji o tym mieście i okolicach. Przyznaje jednak z pokorą, że pierwszy raz dowiaduje się o istnieniu takiego Rocznika.... Gratulacje
~ 16-11-2015 19:46
Świebodzice od kilku lat wydaje taki rocznik. Bardzo ciekawe artykuły. Dobrze, że przedstawia się w nich przeszłóść i terażniejszość.
~Emigrant 16-11-2015 19:52
Jestem w posiadaniu wszystkich roczników oprócz ostatniego. Poprosze rodzine o kupno nowegi i ptrzesłanie tam gdzie obecnie mieszkam. Wiele ciekawych rzeczy można dowiedzieć się o Swiebodzicach. Kupiłem również Nową Kronike wałbrzyska. Pierwszy tom może byc ( stara kronika była o wiele ciekawsza). Drugi tom, jest w internecie to niestety niewypał. Wszystko o historii Wałbrzycha po 1989. Brak odniesienia do historii dawnej. Wałbrzych ma ciekawą historię i ludzi z nim związanych. czyżby w tym mieście nie było prawdziwych historyków szukających informacji w muzeach i archiwach? Autorzy idą na łatwiznę. Jest kronika- ale niezbyt ciekawa.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zmiana opłat

Wyraźnie na PiS

Obchodzili rocznicę

Niepewny los basenu

Zrezygnujcie z plastiku!