MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Rezonans zakończony

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 12 grudnia 2019, 9:31
Aktualizacja: Piątek, 13 grudnia 2019, 8:50
Autor: JAZ
Fot. JAZ
W Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu zakończył się Festiwal Muzyki w Teatrze. REZONANS / 17. Wałbrzyskie Fanaberie Teatralne.

Był to szczególny festiwal muzyki w teatrze w Polsce i jedyny festiwal teatralny w regionie. Dzięki Rezonansowi widzowie mogli spotkać się z artystami, by na żywo przeżywać wspólną drogę, w której muzyka jest równorzędnym bohaterem. Kompozytorów oceniło profesjonalne jury w składzie: Anna Róża Burzyńska, Joanna Krakowska, Adam Suprynowicz oraz Tomasz Jękot (sekretarz), a zwycięski zespół teatralny wróci do domu ze statuetką, którą specjalnie dla Festiwalu zaprojektował dyrektor wałbrzyskiego BWA Piotr Micek.

W konkursowe szranki stanął: Teatr Nowy z Poznania, Narodowy Stary Teatr z Krakowa, Teatr im. J. Kochanowskiego z Opola, Teatr im. H. Modrzejewskiej z Legnicy oraz wspólnie Teatr Dramatyczny z Wałbrzychu i Wrocławski Teatr Współczesny.

Grand Prix, statuetkę i 12 tysięcy złotych nagrody, przyznano Karolowi Nepelskiemu za muzykę do spektaklu „Beniowski. Ballada bez bohatera” Teatru Nowego z Poznania.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
1
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wreszcie wernisaż

Warsztaty z Nullizmatykiem

Przelew dla Wałbrzycha

Będą współpracować nadal

Wiecha zawieszona

Kilka słów o wsparciu dla Wałbrzycha

Nowy projekt WOK–u

EvolucJA, a nie rewolucja