Czytających: 3742

Wałbrzych: Rezerwy wygrały

Czwartek, 12 marca 2020, 14:28
Aktualizacja: 14:39
Koszykarze III–ligowego Górnika II Wałbrzych pokonali we własnej hali KK Oleśnicę 83–73.

W pierwszej kwarcie wałbrzyszanie wypracowali sobie niewielką, bo 5 punktową przewagę, ale w drugiej kwarcie goście z Oleśnicy nie pozwolili jej zwiększyć i w efekcie po 20 minutach biało-niebiescy prowadzili 40-35. Tym razem kluczowe role w Górniku odgrywali Maciej Krzymiński i Mateusz Podejko. O losach meczu przesądziła trzecia ćwiartka, świetnie rozegrana przez wałbrzyszan. Górnik nie dość, że był skuteczny w ataku, to na niewiele pozwolił rywalowi w defensywie. Po 30 minutach było już 71-50 i praktycznie po meczu. W ostatnich 10 minutach nasi przeciwnicy byli jedynie w stanie zniwelować przewagę, ale na zdobycie dwóch punktów zabrakło im czasu.

Górnik II Wałbrzych - KK Oleśnica 83-73 (22-17, 18-18, 31-15, 12-23)

Górnik: Krzymiński 27, Podejko 24, Jeziorowski 9, Durski 8, Szymański 8, Stankiewicz 3, Bedla 2, Kalinowski 2, Matusik 0, Rejek 0, Niziński 0, Roszczyk 0.