MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Restrukturyzacja wałbrzyskiej policji

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 20 października 2011, 6:44
Aktualizacja: 14:20
Autor: Sven
Fot. Sven
Według zapowiedzi Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu i prezydenta Romana Szełemeja w najbliższych latach możemy się spodziewać poważnych zmian organizacyjnych wałbrzyskiej policji.

Od czasu, gdy komendantem miejskim został Ryszard Błażnik zaczęło się mówić o reorganizacji wałbrzyskiej policji. W tej sprawie czynione są kolejne kroki, choć na razie są to tylko plany.

Na środowym posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa, Statutowej i Etyki prezydent Szełemej i inspektor Błażnik przedstawili informację dotyczącą restrukturyzacji policji i udziału w niej Gminy Wałbrzych.

W piśmie skierowanym do przewodniczących rad Wałbrzycha, Szczawna-Zdroju i Powiatu Wałbrzyskiego komendant Miejski Policji pisze:

„W związku z planowaną restrukturyzacją policji wałbrzyskiej zwracam się z prośbą o ujęcie w budżecie na rok 2012 maksymalnej możliwej kwoty w celu wspomożenia realizacji tego projektu. W ramach projektu planowana jest modernizacja Komisariatu Policji II w Wałbrzychu i budowa Komisariatu Policji w rejonie Piaskowej Góry, Podzamcza oraz Szczawna-Zdroju. Przypuszczalny koszt realizacji to 12 milionów złotych. W zależności od zaangażowania samorządów lokalnych istnieje możliwość współfinansowania inwestycji przez Komendę Główną Policji”.

Według nowej koncepcji organizacyjnej zlikwidowany zostałby komisariat I, III, IV i V. Pozostałby komisariat II na Nowym Mieście. W nim skoncentrowałaby się policja z komisariatów II, III i IV.

Z kolei policjanci z I i V mieliby swoją siedzibę w nowym komisariacie, który ma powstać w okolicy Tesco. Dzisiaj jeszcze nie wiadomo, czy na terenie Wałbrzycha czy Szczawna-Zdroju. Objęliby swoim działaniem Podzamcze, Piaskową Górę, Szczawienko, Szczawno-Zdrój, Lubiechów, Książ.

W trakcie obrad komisji prezydent Szełemej podkreślał, że jak do tej pory jest to jedynie zarys koncepcji, która ma charakter otwarty. W grę wchodzi jeszcze udział Świebodzic i Starych Bogaczowic, a najlepiej, gdyby do współpracy udało się zaprosić pozostałe gminy, które zadeklarowały udział w aglomeracji wałbrzyskiej.

Komisja informację przyjęła. Jeżeli pomysł zaakceptuje rada miejska, to kolejnym krokiem będzie ujęcie potrzebnej kwoty w budżecie miasta na przyszły, a może i kolejne lata.

Na razie, za kwotę około 400 tysięcy złotych, ma zostać wyremontowany budynek komisariatu na Nowym Mieście aby przystosować go do większej obsady i zlikwidować komisariaty III i IV.

Czytaj również

Aktywni złodzieje

Jedlina jak Wałbrzych

Prezydent podsumował

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~ 20-10-2011 7:45
A ja siez tym nie zgadzam! A może wogóle zlikwidujmy policję? pracują jak pracują to fakt ale okolice bez komisariatu to bedzie bezprawie :(
~ 20-10-2011 8:05
dla mnie chora koncepcja.. dla kogo są instytucje...dla obywatela czy dla władzy ? Czy uwzględniono w projekcie..choćby pokrzywdzonego, który będzie "gnał"...po całym mieście / a może i do ościennych/, by złożyć zawiadomienie o przestępstwie...wg właściwości / wielu woli rozmawiać bezpośrednio i nie interesuje petenta, że protokół zostanie wysłany dalej do jednostki do realizacji / edukował się, gdzie "spotka" swojego dzielnicowego ? Czy ma pieniądze na bilet ? Proponuję wobec tego zlikwidować Komendę Miejską Policji....gdy tworzy się "kobinaty" policyjne. Bzdura...chore pomysły....a Pan Prezydent publicznie oświadczył, że nie "rządzi" policją..nie naciska...to tak ad vocem...przewożników..no i mleko się rozlało.!
~crs 20-10-2011 8:11
Na Podgórzu nie bedzie komisariatu czyli bedzie 13-nasta dzielnica masakra
~ala 20-10-2011 8:24
A czy przewidziano budow wiezienia, takiego z prawdziwego zdażenia, bo z wyrokami czeka w Polsce 37 tys. bandziorów na osadzenie? Nie ma ich gdzie wsadzić.
~olo 20-10-2011 8:48
Restrukturyzacja po przez likwidację . A wy nadal kochacie Szelemeja Dla tego faceta liczy się tylko pieniądz zamknąć zlikwidować . Likwidacja komisariatu Policji na Podgórzu to dopiero kretyński POmysł . Kochajcie nadal Szełemeja i PO a zrestrukturyzuje wam wszystko w tym i was .
~:))))) 20-10-2011 9:05
widzisz olo wypada raz sie zgodzic z takim pisiorem jak ty.
~Jurand 20-10-2011 9:43
Torbus policyjny uchol.
~jola 20-10-2011 11:04
Policja bedzie tylko w centrum i na Podzamczu, a dzielnice boczne jak wymierają to po co tam Policja?
~Adam 20-10-2011 11:11
Fakt, pokrzywdzony , albo świadek będą jeździć przez pół miasta, jednego nie rozumiem, budynki komisariatu ni esa jakieś takie szczególnie duże, na obsadę w dzielnicy wystarczy. O co więc chodzi z tymi superkomisariatami ?O dwa, trzy etaty komendantów komisariatów, a może będą mieli jedną gigantyczną ksero- drukarkę sieciową dla 200 osób z kilku pięter i na tym zaoszczędzą ? Chciałbym zobaczyć jakieś wyliczenia, kwoty, będzie taniej, drożej ? A może główny cel to AGLOMERACJA ODPADOWA ?
~~~~~~~ 20-10-2011 11:25
Główny cel to ciąć zwalniać redukować tylko nie siebie i swoich kolegów.Dla nich zmiana stanowiska i podwyżka bo dobrzy fachowcy.Dziadostwo nic więcej.
~Pierre Dolle 20-10-2011 12:44
Oszczędności zostana przekazane na opłacenie rachunków telefonicznych Prezydenta Miasta
~aleksander 20-10-2011 17:41
Polska jest bogatym krajem w zeszłym roku wydano ponad 150tysięcy złotych na kamery które wiszą na budynku komisariatu na Podgórzu jakies nowe drzwi, domofony, czujniki i inne nowoczesne okablowanie po to tylkoo aby teraz wywalić to do śmieci a budynek będzie stał pusty tak jak CKU i mnóstwo innych budynków niezagospodarowanych. A budynek byłej milicji przy Prokuraturze to co też stoi a raczej rozwala się. Za 4 lata Szełemej pójdzie do Warszawy na Posła i tyle go widziano. Z tego co słyszałem od znajomego to i tak 20procent milicjantów już uciekło z Wałbrzycha do Świdnicy i gdzie indziej to taki syf się teraz w Wałbrzychu zrobił i nie wiem czy to prawda ale jest zakaz pouczania tylko jak najwięcej mandatów bo urlopu nie będzie i wszystkie niedziele i swięta w koszarach, później premia u S
~&& 20-10-2011 18:28
Zupełnie zapomniano, że inwestycje w zakresie bezpieczeństwa należą do budżetu państwa, a nie biednych gmin. A ile sjest w Wałbrzychu obiektów po zamkniętych szkołach. w Dzielnicy Szczawienko np. dwie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zrezygnujcie z plastiku!

Koalicja zmobilizowana

Szkolą ratowników

Przetarg na szkołę

Wizyta wojskowych