MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Remont piwnic Teatru Dramatycznego

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 2 listopada 2015, 7:07
Aktualizacja: Wtorek, 3 listopada 2015, 6:58
Autor: red.
Fot. Robert Bajek
Powoli dobiega końca remont pomieszczeń piwnicznych w należącym do Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu budynku administracyjnym i Domu Aktora. W nowych pomieszczeniach znajdzie się między innymi sala fitness, szatnie dla aktorów, pralnia, pomieszczenia sanitarne, sala do prowadzenia prób, pokoje aktorów, oraz klub i kawiarnia.

Prace w teatralnych piwnicach są ostatnim elementem projektu inwestycyjnego "Modernizacja dziedzińca, placów wewnętrznych i dróg dojazdowych Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu". Projekt ten został w całości finansowany z budżetu Województwa Dolnośląskiego. Kwota finansowania wyniosła 2 631 579 złotych. Projekt obejmował rozbiórkę nawierzchni placów i dróg Teatru, murów oporowych i ogrodzenia wraz z bramami, wykonanie nowych murów oporowych, wykonanie nowej nawierzchni placów i dróg z kostki granitowej oraz kostki betonowej, wykonanie nowej kanalizacji sanitarnej wszystkich budynków Teatru, wykonanie nowej kanalizacji deszczowej we wszystkich budynkach Teatru oraz odwodnienia liniowego na placach Teatru, wykonanie instalacji drenażowej budynku administracyjnego, Domu Aktora, Stolarni i Magazynu Kostiumów od strony placów wewnętrznych, wykonanie kompleksowego ogrodzenia wraz z bramami wjazdowymi, wykonanie tarasu przy budynku Domu Aktora, wykonanie ogródka Teatralnego, wymianę drzwi wejściowych w budynku administracyjnym, wykonanie modernizacji budynku wiaty magazynowej i budynku garażu poprzez montaż nowych bram wjazdowych, wykonanie okładzin granitowych na wszystkich murach oporowych budynków Teatru od strony zmodernizowanych placów i dróg wewnętrznych Teatru, wykonanie oświetlenia zewnętrznego placów i dróg wewnętrznych oraz ogródka teatralnego, wymianę stolarki drzwiowej, wykonanie nowej instalacji elektrycznej i hydraulicznej. Warto zaznaczyć, że Miasto Wałbrzych przekazało na rzecz Teatru około 250 mkw kostki granitowej pochodzącej z remontowanych ulic. Z tej kostki została wykonana droga ewakuacyjna na terenie Teatru.

Przeprowadzany właśnie II etap projektu - „Remont piwnic w budynku Administracyjnym i budynku Domu Aktora oraz wymiana instalacji elektrycznej i hydraulicznej w na parterze budynku „Domu Aktora” Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu”, którego całkowity koszt wynosi 309 559 złotych prawdopodobnie zostanie zakończony jeszcze w tym miesiącu. Celem tego projektu jest przeprowadzenie remontu wszystkich pomieszczeń piwnicznych pod kątem zabezpieczenie ścian fundamentowych przed wilgocią i zalewaniem pomieszczeń wodami opadowymi i podskórnymi. W ramach prowadzonego remontu odbyła się rozbiórka posadzek i innych nieużytkowanych elementów betonowych, rozbiórka tynków wewnętrznych, wykonanie posadzek, ścian działowych, tynków wewnętrznych, wymiana drzwi, renowacja ścian i stropów wewnętrznych, wykonanie udrożnienia i oczyszczenia kanałów wentylacyjnych i dymowych, podestów w pomieszczeniach pralni i tynków renowacyjnych. W remontowanych pomieszczeniach znalazły się nowe instalacje kanalizacyjne, wodociągowe, c.o., nowa instalacja wentylacyjna, instalacja elektryczna i oświetleniowa. Oprócz remontu i ponownej adaptacji pomieszczeń piwnicznych prace obejmują również wymianę instalacji elektrycznej i hydraulicznej na parterze budynku Domu Aktora.

Czytaj również

Nietypowy pożar

Tężnia solankowa zamiast rowerów

Wóz dla strażaków

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 1-11-2015 20:50
Szkoda że nie będzie jeszcze pokoju uciech. Robią z tego teatru jakiś przybytek super kultury i że wałbrzyszanie tam oknami i drzwiami. A tymczasem z 20 lat nie było rzetelnej dobrej sztuki teatralnej opartej na lekturze, powieści bez chorej interpretacji wydumanej przez jakiegoś fantastę.
~kl 2-11-2015 9:03
Pani Marosz wie, że warto być radną. Nawet byłą radną. To działa!
~Rysiek 2-11-2015 20:45
Niech już lepiej odejdzie, pisanka to nie teatr. Tyle kasy tam włożyli a ciekawe gdzie są drogi ewakuacyjne jak na widownię nad widownią wchodzi się przez wąski korytarz...
~jan 3-11-2015 8:04
Poprzewracało się d du....!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wałbrzych nisko

Kuchciński nie zaszkodził

Zgrana wspólnota

Związane ręce

Kładka – duże wrażenie