Czytających: 5318

Wrocław: Remis ze Śląskiem

Poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 13:56
Aktualizacja: 14:05
W swoim trzecim meczu kontrolnym przed sezonem, koszykarze wałbrzyskiego Górnika zremisowali 82–82 ze Śląskiem II Wrocław.

Remis w koszykówce oznacza zazwyczaj dogrywkę, ale nie tym razem, gdyż był to tylko mecz kontrolny. Nasi wystąpili w tym spotkaniu bez Macieja Bojanowskiego, Macieja Koperskiego i Damiana Cechniaka. W pierwszej kwarcie wąski skład trenera Łukasza Grudniewskiego radził sobie dobrze z wrocławianami i po 10 minutach było 16-21 dla Górników. W drugiej kwarcie miejscowi zagrali lepiej w ataku i po 20 minutach Śląsk prowadził 41-40. Trzecia kwarta znów należała do wrocławian, którzy jednak nie potrafili odskoczyć z wynikiem i prowadzili po 30 minutach 66-61. Ostatnie 10 minut należało do wałbrzyszan, którzy wykrzesali z siebie siły, by doprowadzić do wyrównania po 82.

Śląsk II Wrocław - Górnik Wałbrzych 82-82 (16-21, 25-19, 25-21, 16-21)

Górnik: Jakóbczyk 21, Malesa 18, Durski 17, Zywert 8, Wróbel 8, Podejko 8, Jeziorowski 2, Kamiński 0, Ratajczak 0.