Wałbrzych: Remis w spotkaniu Gwarka z Zagłębiem

Niedziela, 25 lipca 2010, 13:15
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 lipca 2010, 13:04
Derby Wałbrzycha wypadły na remis
Na stadionie przy ulicy Jagiellońskiej w meczu sparingowym zmierzyły się dwa wałbrzyskie zespoły występujące w klasie A. Gwarek zremisował z Zagłębiem 3–3.

Pierwsza połowa tego meczu to dość wyraźna przewaga piłkarzy Gwarka, którzy stwarzali bardo często zagrożenie pod bramką Zagłębia, ale świetnie spisywał się Wojciechowski, który kilkukrotnie uratował swój zespół od utraty gola. Wreszcie ataki Gwarka przyniosły efekt w 26. minucie, kiedy sytuację sam na sam z Wojciechowskim wykorzystał Świder.

W drugiej połowie mecz miał już znacznie bardziej wyrównany charakter i kibice obejrzeli pięć goli. W 55. minucie na 2-0 dla miejscowych podwyższył Abid. Gwarek nadal posiadał optyczną przewagę, ale Zagłębie od około 60 minuty zaczęło wreszcie stwarzać zagrożenie. W 75. minucie kontaktowego gola dla Zagłębia zdobył Zdanowski, a chwilę później ten sam piłkarze strzałem zza pola karnego wyrównał stan meczu. Gwarek odpowiedział skuteczną akcją w 80. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Pawełczyk. Wynik meczu na 3-3 ustalił Nyklasz.

Gwarek Wałbrzych - Zagłębie Wałbrzych 3-3 (1-0)

Gwarek: Pyłka - Chanek, Botwina, Janik, Jaworski - Michnicki Marcin, Waszak, Świder, Mucha - Abid , Piątek oraz Łukaszewicz, Pawełczyk, Michnicki Maciej, Świeży i Pels

Zagłębie: Wojciechowski - Borcoń, Radoń, Wosiński, Pyda - Wojciechowski, Szymaniak, Gryguć, Zawadzki - Kupniewski, Sawulczyk oraz Żygało, Nyklasz, Jankowski, Brudniak, Suchara, Grabowski, Wtulich, Zdanowski