MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Rekord pobity

Wiadomości: REGION
Wtorek, 6 sierpnia 2019, 7:24
Aktualizacja: Środa, 7 sierpnia 2019, 12:43
Autor: red
Fot. użyczone
Przez pierwsze sześć miesięcy 2019 r. Koleje Dolnośląskie przewiozły ponad milion pasażerów więcej, niż w analogicznym okresie przed rokiem. To nowy rekord, co jest także następstwem uruchomienia dwóch nowych połączeń regionalnych.

Od stycznia do czerwca 2019 r. Koleje Dolnośląskie przewiozły ponad 6,6 mln pasażerów. Oznacza to wzrost liczby podróżnych rok do roku na poziomie prawie 20 procent. To najlepszy wynik w 11-letniej historii spółki i potwierdzenie coraz większej popularności Spółki wśród pasażerów.
- Świetne wyniki przewozowe potwierdzają, że władze województwa obrały słuszny kierunek. W tym roku uruchomiliśmy już dwa nowe połączenia, do Lubina i Krotoszyna, a w planach mamy także Bielawę i Głogów. Warto również podkreślić, że w lipcu z naszych usług skorzystał 50-milionowy pasażer, co - jak na 11 lat historii spółki - jest imponującym wynikiem - powiedział Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.

Więcej nowych połączeń

Do wzrostu liczby pasażerów przyczyniły się nie tylko wysoka jakość świadczonych usług i nowoczesny tabor, ale również dwa nowe połączenia w ofercie. W marcu br. spółka uruchomiła połączenie do Krotoszyna, dzięki czemu mieszkańcy Milicza zyskali bezpośrednie połączenie z Wrocławiem. W czerwcu, po prawie 10 latach przerwy, kolej powróciła do Lubina. Dzięki temu dostęp do transportu kolejowego zyskało 150 tys. mieszkańców regionu. Tylko w dwa miesiące po uruchomieniu połączenia Lubin – Legnica – Wrocław skorzystało z niego ponad 60 tys. pasażerów.
- Chcemy zapewnić dostęp do kolei jak największej liczbie mieszkańców regionu. Jako samorząd województwa przejmujemy kolejne trasy kolejowe, które rewitalizujemy, tak jak w przypadku Bielawy, gdzie jesienią po 9 miesiącach od przejęcia nieczynnego torowiska powinniśmy zobaczyć pociągi, które wrócą do tego miasta po 42 latach – dodaje Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Oprócz nowego połączenia na trasie Dzierżoniów – Bielawa, Koleje Dolnośląskie we współpracy z UMWD planują jeszcze w 2019 r. uruchomić połączenie do Głogowa. Dzięki temu dostęp do transportu kolejowego zyska kolejnych 150 tys. mieszkańców Dolnego Śląska, a łącznie tylko w tym roku w województwie dolnośląskim będzie to 300 tys. osób. Zgodnie z założeniami, trasy będą obsługiwane przez 8 par pociągów, co pozwoli na stworzenie siatki połączeń dostosowanej do potrzeb podróżnych.

Twoja reakcja na artykuł?

20
74%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
4%
Nudzi
1
4%
Smuci
1
4%
Złości
4
15%
Przeraża

Czytaj również

Wypożyczalnia działa

Czas na Rufiego

Radni będą głosować w sprawie referendum

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~olo 6-08-2019 9:26
O czym to świadczy ?? Oki za trudne pytanie chyba . To dobitnie świadczy o tym iż oferta jest pod pasażera i pasażer ma czas i kasę by korzystać z kolei . Koleje dolnośląskie są zarządzane przez urząd Marszałkowski ( obecnie PIS z koalicjantem )
~Olo PiSolo 6-08-2019 12:14
do: ~olo (9:26)
Tak jak w Wałbrzychu PiS zlikwidował bezrobocie, a co trzeci bez pracy heheh, lub wypisany z urzędu bo jest na ubezpieczeniu małżonka. Olo ile w tym PiSie Ci płacą za PiSanie propagandy ? czytać się już nie da tego.
~Bicz_bozy 6-08-2019 13:10
do: ~olo (9:26)
O w mordę, ludzie jeżdżą koleją bo mają czas i pieniądze :) teza iście rewolucyjna. Coraz więcej osób też biega i jeździ na rowerze, to dlatego że dzięki 500 plus mają kasę na trampki i dętki? Z jednej strony cieszę się, że PiS będzie rządził jeszcze jedną kadencję - po tych 4 latach socjalizmu gospodarczego trzeba będzie ten bajzel posprzątać i powinien to zrobić winowajca. Z drugiej jednak strony patrząc na ludzi tworzących pis i na niego głosujących po jeszcze jednej kadencji będą musiały minąć pokolenia zanim ten kraj dojdzie do siebie.
~HAZAEL 6-08-2019 13:35
do: ~Bicz_bozy (13:10)
Ja też się cieszę, że PiS wygra kolejne wybory. Będą musieli połknąć tą żabę związaną z wydatkami socjalnymi. Koniunktura na świecie powoli się zmienia. Wskaźniki wyprzedzające w gospodarce jasno wskazują na spowolnienie. Dochodzi jeszcze prezydent z USA, który jest krzyżówką człowieka i konia. Jego wojna z gospodarcza z Chinami. A pieniądze po PO przejedzone. Tylko trzeba uciekać z pieniędzmi z naszych banków do Szwajcarii. Bo wyjdzie krzywousty łgarz Morawiecki lub inna chciwa Beatka i powie że Ojczyzna jest w potrzebie. I zabiorą 90% pieniędzy z kont. Podobnie było na Cyprze...
~ 6-08-2019 15:33
do: ~Bicz_bozy (13:10)
Orpel uspokój bo ci żyłka pęknie!!!. Lepiej idź pobaw się kulkami:)
~Bicz_bozy 6-08-2019 16:31
do: ~ (15:33)
No trochę mi teraz ublizyles intelektualnie 😉
idler73 6-08-2019 9:53
Tak, tak, oczywiście ... zasługa żoliborskiego geniusza, premiera kłamcy i prezydenta figuranta. Tak się składa, że dość często i od dawna podróżuję koleją (nie tylko Polską) i wiesz co ? Wymiana taboru, remonty szlaków, przystanków i dworców, rozpoczęły się kilka lat przed nadejściem jedynie słusznej władzy. Potwierdza to wielki geniusz Jarosława. Osobiście ciekaw jestem jak tam rozliczenia "Srebrnej" i złodzieja morfiny ? Wiesz coś może ?
~Chyba 6-08-2019 10:22
Niestety potrzeby pomalu przerastaja mozliwosci tej spółki. A przetargi na tabor sa uniewazniane. Obym sie mylil ale zlote lata KD juz raczej za nami
~Kamil 6-08-2019 12:36
Ale te lemingi głupie Pisze jak byk ze jest bardzo dobrze a debile wiedzą swoje Tragedia dla nich
~marcin 6-08-2019 17:03
czego wy ludzie chcecie rekord w liczbie pasażerów to źle. POkopało was wolicie jak kiedyś nikt nie jeździł a PKP i spółki do tyłu z dochodami ? My chyba macie coś z głową
~Olo PiSolo 7-08-2019 8:44
do: ~marcin (17:03)
Za PO było ludzi stać na auta, wiem to po sobie, teraz żeby zaoszczędzić trzeba jechać koleją do Wrocławia. W sklepach drożyzna, w usługach drożyzna a wypłaty, emerytury stoją w miejscu. Coś tam wskoczą wyżej, ale zaraz robi się też drożyzna, wejdź do pierwszego sklepu i się przekonaj, zapytaj ekspedientki.
~marcin 7-08-2019 10:10
do: ~Olo PiSolo (8:44)
no wejdź np do bi ludzie z biedy kupują pełne wózki a kolejki ogromne taka bida
~Hahaha 7-08-2019 12:15
do: ~Olo PiSolo (8:44)
Stać na auta? Chyba te z Niemiec za którymi Niemcy płakali jak sprzedawali (z radości oczywiście że się złomu pozbyli). Auto posiadam ale wolę jeździć koleją, taniej, szybciej, bezpieczniej.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dyduch z numerem 1

Odsiedzi z nawiązką

ZUS kontroluje

Robi wrażenie

Falstart Górnika