MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Recital Gracjana Szymczaka

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 9 grudnia 2012, 9:12
Aktualizacja: 14:35
Autor: Michalina
Fot. Michalina
Wczoraj o godzinie 17, w Zespole Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu odbył się Nadzwyczajny Recital Fortepianowy w wykonaniu Gracjana Szymczaka. Artysta umilił uczestnikom ten sobotni wieczór pięknymi wykonaniami kompozycji Fryderyka Chopina.

Gracjan Szymczak to urodzony w 1986 roku we Wrocławiu absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Ukończył tam klasę fortepianu, a także klasę wiolonczeli z wyróżnieniem. Obecnie odbywa studia doktoranckie w klasie fortepianu by móc poszczycić się tytułem Doktora Sztuk Muzycznych. Jest laureatem wielu konkursów pianistycznych- także międzynarodowych oraz wielokrotnym stypendystą. Ma na swoim koncie również trzy płyty CD. Jest wysokiej klasy artystą, pianistą o niepowtarzalnym talencie dostrzeżonym nie tylko w Polsce, ale też w środowiskach muzycznych na świecie.

-Jesteśmy dumni z tego, że możemy gościć tutaj dzisiaj tak wybitnego artystę. Jest to dla nas ważne tym bardziej, że Gracjan Szymczak pochodzi z Wałbrzycha i to właśnie w tej placówce rozpoczął swoją naukę gry na pianinie- mówiła prowadząca uroczystość.

W koncercie wzięli udział zaproszeni goście, a wśród nich wiceprezydent Wałbrzycha- Zygmunt Nowaczyk oraz poseł Henryk Gołębiewski. Pięknej muzyki wysłuchała także dyrekcja Zespołu Szkół Muzycznych, dawni nauczyciele Szymczaka oraz jego ojciec.

Koncert podzielony był na dwie części. Artysta bardzo emocjonalnie zaangażowany w wykonywaną muzykę zagrał kilkanaście utworów Fryderyka Chopina. Co ciekawe, poza muzykiem, wyjątkowy był także jego instrument. Szymczak zagrał na fortepianie marki Steinway, zakupionym dzięki staraniom dyrektora szkoły ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Infrastruktura kultury”. Koncert był z pewnością bardzo poruszający i wzbudził w słuchaczach dumę z dokonań wałbrzyszanina.

Czytaj również

Pieniądze dla koszykarzy

Czysto na Chełmcu

Kto komisarzem w Boguszowie?

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~do redaktorka 9-12-2012 18:21
Wspaniały recital,gratulacje!!!Prowadząca to nauczycielka ZSM pani Marlena Janik!!!
~meloman 9-12-2012 23:37
słoń w składzie porcelany
~ 10-12-2012 20:21
super koncert Gratuluje cudownie było posłuchac F.Chopina w tak doskonalym wykonaniu i w tak cudownej oprawie!!oby wiecej takich koncertów!!!
~melomanka 10-12-2012 21:51
niesamowite porównanie ale to się zgadza z jednej strony wielkie i ciężkie zwierzę, a z drugiej – krucha porcelana.Gratulacje panie Gracjanie!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bezpieczeństwo w wakacje

Zatrzymać w służbie

Duda w Wałbrzychu

Przyjedzie Duda

Sprzęt dla strażaków