MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Recital fletowy w Teatrze Zdrojowym

Wiadomości: REGION, Szczawno-Zdrój
Czwartek, 7 lutego 2019, 11:17
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
W szczawieńskim Teatrze Zdrojowym odbył się wczoraj Koncert Recitalowy, zorganizowany w ramach Międzynarodowych Zimowych Warsztatów Fletowych.

W koncercie jako soliści wystąpili wykładowcy Międzynarodowych Warsztatów Fletowych: prof. Paolo Taballione, wykładający w Salzburgu i Monachium, prof. Aldo Baerten z Londynu i prof. Cezary Traczewski, reprezentujący Wałbrzych i Wrocław. Solistom towarzyszyli Hanna Lizinkiewicz i dr hab. Piotr Niewiedział, grający na fortepianie. W programie koncertu znalazły się między innymi utwory Poulenca, Bonisa i Mozarta.

Organizatorem rozpoczętych 3 lutego Zimowych Warsztatów Fletowych w Szczawnie-Zdroju jest Fundacja Europejskiego Dziedzictwa Kulturowego - Europejczyk, a partnerem Teatr Zdrojowy w Szczawnie-Zdroju. Dyrektorem kursu jest mgr Katarzyna Dzięcioł, a Dyrektorem Artystycznym mgr Cezary Traczewski. Warsztaty skierowane są do uczniów i nauczycieli szkół muzycznych, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności gry na flecie, a także doskonalić metody nauczania.

W programie warsztatów znalazły się koncerty, praca nad aparatem wykonawczym, zajęcia indywidualne z wykładowcami, kształtowanie prawidłowej estetyki gry, a także serie codziennych ćwiczeń rozwijających technikę gry na flecie. W ramach warsztatów zorganizowano też klasę mistrzowską, przeznaczoną dla uczniów szkół muzycznych II stopnia i studentów z osiągnięciami konkursowymi. Warsztaty będą trwały do 9 lutego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
100%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

List otwarty nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 26

Pedagodzy z II LO również odnoszą się do strajku

Zadbali o seniorów

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~fiona 8-02-2019 17:13
A gdzie patron wszystkich festiwali i odsłon głazów tzn Skrzywanek - czeka na Jandę?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dziś Lany Poniedziałek

Wyjątkową makietę będzie można zobaczyć podczas Festiwalu Kwiatów i Sztuki

Potrzebują 10 milionów złotych na remont ulicy 1 Maja i Zachodniej. Budowa obwodnicy Boguszowa–Gorc poważnie zagrożona

Wodny plac zabaw w Aqua Zdroju

List otwarty nauczycieli ZS nr 5 w Wałbrzychu