Zalogowanych: 7

Wałbrzych, OSiR: RC: Znamy medalistów Ronal Cup Ekstraklasy

Wtorek, 16 lutego 2010, 11:10
Aktualizacja: 12:19
ZRB Mazur na szczycie, Trans–Tatra ze srebrem, a Victoria z brązem – tak na kolejkę przed końcem rozgrywek wygląda podium Ronal Cup Ekstraklasy. W decydującym o drugiej pozycji pojedynku Trans–Tatra pokonała Victorię 2:1.

W spotkaniu wicelidera z trzecią drużyną od samego początku łatwiej grało się Trans-Tatrze. Najpierw po fatalnym błędzie Damiana Michno gola z rzutu rożnego zdobył Dariusz Michalak, a kilka minut później wynik podwyższył Traczykowski. Do tego wszystkiego Szczepkowski otrzymał czerwoną kartkę i osłabił swój zespół. Pomimo to na 5 minut przed końcem meczu Victoria zdobyła gola kontaktowego, ale tego wieczora na nic więcej nie było już stać tej ekipy. Tym samym srebro wywalczyła Trans-Tatra, a Victorii przypadnie brązowy medal RCE.

W pozostałych spotkaniach Rewel przegrał 0:4 z Teamem Tatuśko, a Zebra uległa PapTransowi 1:6. Pojedynek Faureci z Tesco został przełożony na inny termin. Na uwagę zasługuje rozegranie towarzyskiego meczu pomiędzy mistrzem ligi wałbrzyskiej, a zwycięzcą ligi wrocławskiej. AWF Wrocław po zaciętej rywalizacji i bramce w 37 minucie z rzutu wolnego Marcina Morawskiego uległ ZRB Mazur 4:5.