MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

"Radosna Niepodległa w Aqua Zdroju

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 12 listopada 2018, 11:44
Autor: JAZ
Fot. JAZ
W Centrum Sportowo–Rekreacyjnym Aqua–Zdrój w Wałbrzychu z okazji święta odzyskania niepodległości przez Polskę, odbyła się II Wałbrzyska Gala Pieśni Patriotycznej „Radosna Niepodległa”.

Punktualnie o 11:11 uczniowie z 19 wałbrzyskich szkół zaśpiewali hymn Polski, Mazurka Dąbrowskiego. Była to próba bicia rekordu, zgłoszonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Biorąc pod uwagę liczbę uczestników akcji „ Rekord dla Niepodległej” był wydarzeniem udanym. W przedsięwzięciu wzięło udział blisko 1000 osób. Wśród gości można było dostrzec prezydenta Wałbrzycha, Romana Szełemeja, Wiceprezydenta Zygmunta Nowaczyka, prezesa Centrum Sportowo-Rekreacyjnego Aqua-Zdrój, Mariusza Gawlika. Nie zabrakło również przedstawicieli braci górniczej oraz uczniów, którzy nadawali ton uroczystościom.

Przez wielu koncert traktowany był jako wyjątkowy moment. Moment, w którym mieszkańcy Wałbrzycha mogli oddać hołd niepodległej. Prezydent Wałbrzycha w kilku słowach przekazał młodym uczestnikom własną definicję patrioty. Według jego opinii ważna jest nie tylko pamięć i symbolika związana z datą czy historycznymi wydarzeniami. Według prezydenta dzisiejsze czasy wymagają, aby patriotyzm okazywać dzięki codziennej pracy, nauce czy bieżącemu kultywowaniu naszych, także i lokalnych tradycji.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Seans odwołany!

Popierają Dudę

Ewakuacja była konieczna

Talenty odnalezione

Diamentowy certyfikat

Pomnik na rocznicę

Miasto broni strażników

Zaszczepią 12–latki