Czytających: 4453

Wałbrzych: Puchar wiosny dla Jawora

Środa, 14 marca 2012, 14:08
Aktualizacja: 14:09
W hali wałbrzyskiego OSiR–u w Wałbrzychu odbył się VI Turniej Puchar Wiosny 2012 w piłce nożnej halowej.

Turniej, którego sponsorem było Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu, a ponadto Gmina Wałbrzych, OSiR w Wałbrzychu oraz Alina Szełemej - Przewodnicząca Komisji Sportu Gminy Wałbrzych, Radny Powiatu Wałbrzyskiego Tomasz Senyk oraz poseł Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, która była również patronem turnieju.

W turnieju wzięło udział 10 drużyn podzielonych na 3 grupy. Po meczach grupowych w 3-drużynowym finale spotkały się drużyny Gryfu Świdnica, Javorii Jawor oraz naszego zespołu. W pierwszym meczu grupy finałowej nasza drużyna przegrała z Javorią 0 : 4. W drugim meczu finału Javoria pokonała Gryf Świdnica 1 : 0 i tym samym została zwycięzcą turnieju. W ostatnim meczu finału nasz zespół po 2 bramkach Dominika Więcka i 1 Maćka Majorowicza pokonał 3 : 2 zespół Gryfa Świdnica i tym samym zakończył udział w turnieju na 2 miejscu.

10. Victoria II Wałbrzych

Królem strzelców turnieju został Maciej Diduszko z Javorii Jawor zdobywca 9 bramek. Najlepszym bramkarzem uznany został Kamil Reczulski z Victorii. Nie wybrano najlepszego zawodnika turnieju, ale w to miejsce organizatorzy przygotowali 10 statuetek i upominków w postaci sprzętu sportowego dla wyróżniających się zawodników w każdej drużynie. Przygotowano również upominki dla najmłodszego zawodnika turnieju, którym był 9-letni Michał Heral z Victorii II oraz najlepszej dziewczyny, za którą uznano Zuzannę Suchomską z Victorii II. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali gorący posiłek, słodki poczęstunek oraz gorące hot-dogi, których fundatorem była Agnieszka Kołacz-Leszczyńska