Wałbrzych: Puchar Polski w siatkówce mężczyzn: Zwycięstwo i awans

Czwartek, 23 listopada 2017, 9:19
Aktualizacja: Piątek, 24 listopada 2017, 9:50
Autor: Piotr Skomorokiewicz
Pewne zwycięstwo siatkarzy Aqua–Zdrój Wałbrzych nad TSV Sanok w Pucharze Polski siatkarzy.

Najwięcej emocji kibicom zgromadzonym w wałbrzyskiej hali Aqua-Zdrój dostarczył pierwszy set, który lepiej zaczął się dla gości z Sanoka. Dzięki dobrym zagrywkom i grze blokiem szybko uzyskali oni czteropunktową przewagę (3-7) i o pierwszy czas dla Aqua-Zdroju poprosił Janusz Bułkowski. Przerwa dobrze podziałał na wałbrzyszan, bowiem odrobili oni straty (13-13), a kilka minut później po skutecznej kontrze Zielińskiego wyszli na prowadzenie 17-16. Kolejne akcje należały jednak do przyjezdnych i ich przewaga ponownie wzrosła do czterech punktów (18-22). Na szczęście w końcówce seta skuteczność powróciła do naszego zespołu. Cenne punkty w ataku zdobył wprowadzony na boisko Marszałek. W odpowiednim momencie zafunkcjonował także punktowy blok duetu Orobko-Marszałek i ponownie był remis (23-23). Seta, granego na przewagi zakończył w nietypowy sposób Marszałek. Piłka po jego obronie wróciła na stronę rywala, wpadając w boisko obok zaskoczonych siatkarzy z Sanoka (26-24).

W drugim secie podbudowani siatkarze Aqua-Zdrój od początku dyktowali warunki gry, konsekwentnie budując przewagę (3-1, 7-4, 9-5). Choć w środkowej fazie seta goście zbliżyli się na jeden punkt (18-17) to końcówka ponownie była popisem gry gospodarzy, którzy wygrali tę partię 25-21.

Trzeci set podopieczni Janusza Bułkowskiego zaczęli równie dobrze jak wcześniejszą partię. Od stanu 9-7, po m.in. dobrych atakach Zielińskiego oraz skutecznym zagrywkom Buczka i Woźnicy nasi siatkarze byli coraz bliżej zwycięstwa w tym secie i w całym meczu (18-13). Dużo pomyłek notowali też goście z Sanoka i przewaga wzrosła do siedmiu punktów (21-14). W samej końcówce szansę dostali też rezerwowi, którzy pozwolili nieco zmniejszyć rywalom straty (23-20), a ostatecznie set zakończył się wynikiem 25-21 dla Aqua-Zdrój Wałbrzych.

Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Michał Marszałek.

W kolejnej rundzie, która rozegrana zostanie 20 grudnia rywalem naszej drużyny będzie Krispol Września, który pokonał Norwid Częstochowa 3:0. Mecz odbędzie się w Wałbrzychu.

Aqua-Zdrój Wałbrzych – TSV Sanok 3:0 (26-24, 25-20, 25-21)

Aqua-Zdrój Wałbrzych: Woźnica, Lipiński, Zieliński, Orobko, Linda, Dzikowicz, Szydłowski (L) oraz Marszałek, Hudzik, Goss, Buczek, Dereń.