Czytających: 5591

Wałbrzych: Puchar Polski Juniorów w zapasach

Poniedziałek, 21 listopada 2011, 20:19
Aktualizacja: Wtorek, 22 listopada 2011, 12:43
W Wałbrzychu odbył się Puchar Polski Juniorów w zapasach, który był jednocześnie Memoriałem Bogusława Dąbrowskiego.

W zawodach wystartowała spora grupa zapaśników wałbrzyskiego Zagłębia i dwóch naszych zawodników stanęło na podium.

W kategorii 50 kg wygrał Krystian Wika z Cartusii Kartuzy, a na najniższym stopniu podium stanął Ernest Mickiewicz z Zagłębia. W kategorii 55 kg bezkonkurencyjny był Dawid Ersetic z Unii Racibórz. W wadze 60 kg zwyciężył Jakub Serkowski z Cartusii, a były zapaśnik Zagłębia, obecnie reprezentujący Unię Racibórz, Dawid Tejchman zajął 3. pozycję. W kategorii 66 kg wygrał Dawid Klimek ze Śląska Wrocław. Amadeusz Walczak (obecnie Unia Racibórz, kiedyś Zagłębie) był 10., a Marcel Mickiewicz (Zagłębie) ukończył start na 18. miejscu. W rywalizacji w kategorii 74 kg wygrał Arkadiusz Kułynycz z Olimpijczyka Radom przed Łukaszem Charzewskim z Zagłębia. Mateusz Woźniak(Zagłębie) zajął 12. pozycję, a kolejny wałbrzyszanin Marek Kowalczyk zajął 16. miejsce. W kategorii 84 kg dominował Denes Marxunas z Kowna, a Ryszard Mazur z Zagłębia zajął 11. lokatę. W kategorii 96 kg zwyciężył Bartosz Dorosz z Agrosu Żary, w najcięższej kategorii 120 kg triumfował Mateusz Fafiński z AZS-AWF Warszawa.