MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Puchar Melafiru w biatlonie letnim

Wiadomości: Czarny Bór
Piątek, 2 października 2009, 19:47
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 listopada 2009, 13:26
Autor: PW
Dzisiaj w Czarnym Borze rozpoczął się XI Puchar Melafiru w biatlonie letnim. W zawodach udział wzięło kilkudziesięciu zawodników z całej Polski.

Puchar Melafiru organizowany jest w Czarnym Borze od wielu lat. To impreza, ma już swoją tradycję. Biathlon to sport, w którym trzeba umieć łączyć dobry bieg z celnym strzelaniem. Zawodnicy biegną na kilku dystansach. Muszą najpierw pokonać trasę, które wiedzie przez park w Czarnym Borze, następnie wbiegają na strzelnicę sportową. Tam ich zadaniem jest oddanie 5 celnych strzałów.

W tym roku zawody podzielone zostały na dwa dni. W piątek 2 października odbyły się biegi indywidualne i sprinty. Więcej emocji przybyłych na stadion kibiców czeka jednak w sobotę 3 października. Najpierw o godzinie 9.20 sportowcy i działacze złożą wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą zasłużonego trenera narciarstwa Józefa Pawlika. Później jako pierwsi na trasę wyruszą juniorzy i juniorzy młodsi. Po nich do rywalizacji przystąpią juniorki i juniorki młodsze. Wręczenie nagród rzeczowych dla najlepszych na poszczególnych dystansach przewidziano na godzinę 14.00. Natomiast o godzinie 14.30 odbędzie się turniej o tytuł najlepszego strzelca amatora. Serdecznie zapraszamy do kibicowania zawodnikom.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Duda w Wałbrzychu

Jacek C. na wolności

Turniej tenisa

Mogli zrywać czy też nie?

Akcja zakończona

Przyjedzie Duda

Popierają Dudę

Znakomici tenisiści