Czytających: 5043

Wałbrzych: PSP nr 17 triumfuje

Środa, 30 listopada 2011, 11:18
Aktualizacja: Czwartek, 1 grudnia 2011, 15:30
W finale rywalizacji w koszykówce dziewcząt ze szkół podstawowych, PSP nr 17 wygrała z PSP nr 26 26:17.

Wyniki:

Półfinały:

PSP 21 – PSP 26 18:26
Szybko objęte prowadzenie w pierwszej kwarcie w derbach Podzamcza przez zespół PSP nr 26 zupełnie nie zapowiadało tak zaciętego pojedynku. Druga piątka podopiecznych Anety Siodłak (PSP nr 21) zdołała jednak poprawić wynik i doprowadzić do remisu (po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 14:14). Od tej pory ciężar gry na siebie wzięła Karina Nowak (20 punktów w całym meczu), która swoją wysoką skutecznością zapewniła awans do finału. W derbowym pojedynku lepsze uczennice z ulicy Palisadowej.

PSP 15 – PSP 17 12:18
Świetnie dysponowane tego dnia podopieczne Agnieszki Raciniewskiej nie pozostawiły złudzeń uczennicom z „piętnastki”. Zdecydowana i momentami ostra gra podkoszowa doprowadziła do wypracowania kilkupunktowej przewagi, której PSP nr 17 nie oddała już do końca. Żeński zespół PSP nr 15 nie powtórzył tym samym wyniku kolegów, którzy zdobyli złoto w swojej kategorii.

Mecz o 3 miejsce:

PSP 15 – PSP 21 9:29
Podłamane przegraną o finał, podopieczne Waldemara Jabłońskiego w walce o 3. miejsce nie zdołały unieść ciężaru gry. Nie pomagały liczne reprymendy trenera czy czasy na żądanie – lepsza penetracja podkoszowa i przede wszystkim wyższa skuteczność w rzutach z półdystansu dziewcząt Anety Siodłak zadecydowała o brązowym medalu, który pojechał na Podzamcze. Piaskowa Góra tym razem bez krążka.

Finał:

PSP 17 – PSP 26 26:17
Jak na finał przystało, spotkanie o złoty medal miało bardzo zacięty przebieg. Prowadzenie, które przechodziło z rak do rąk, nie przekraczało różnicy dwóch punktów. Ostatecznie więcej zimnej krwi w końcówce meczu zachowały młode koszykarki PSP nr 17 i to one mogły się cieszyć po końcowej syrenie ze zwycięstwa.