Wałbrzych: PSP nr 12 pokryta złotem

Środa, 26 stycznia 2011, 19:34
Aktualizacja: 19:36
Autor: red
Czasy się zmieniają, ale w mini siatkówce dalej PSP 12 zgarnia złote medale. W rozgrywanych w jednym dniu finałach dublet z najcenniejszego kruszcu zdobyli podopieczni Doroty Armańskiej. Na podium w kategorii chłopców wskoczyły również szkoły PSP 37 i PSP 37, natomiast u dziewcząt PSP 5 i PSP 26.

Wyniki:

Chłopcy:

PÓŁFINAŁY:

PSP 12 – PSP 2 2:0 (15:11, 15:8)
PSP 30 – PSP 37 1:2 (15:12, 9:15, 14:16)

Po rozegraniu dwóch półfinałowych spotkań wiadomo było, że w finale spotkają się dwie "siatkarskie" szkoły. W pierwszym spotkaniu byliśmy świadkami dość jednostronnego widowiska. W drugim meczu sprytne zagrania taktyczne Waldemara Olszewskiego zaskoczyły nieco przeciwników i musieli oni uznać wyższość reprezentantów Piaskowej Góry w drodze do wielkiego finału.

Mecz o 3 miejsce:

PSP 2 – PSP 30 1:2 (12:15, 19:17, 11:15)

W małym finale po zaciętym spotkaniu brązowe medale wywalczyli uczniowie PSP 30. Pewniejsza zagrywka i sprytne manewry pod siatką zadecydowały o zdobyciu medalu z najmniej cennego kruszcu.

Finał:

PSP 12 – PSP 37 2:1 (15:6, 12:15, 15:10)

Po pierwszy tego dnia złoty medal PSP 12 ruszyła z impetem. Pierwszy set wygrany dość gładko do 6 mógł uśpić nieco czujność obrońców tytułu. Druga partia to popis uczniów z PSP 37, a zwłaszcza Pawła Żyry, który to przemyślanymi kiwkami doprowadził do wyrównania, a tym samym do rozegrania tie breaka. W trzecim secie coś się zacięło w grze zawodników PSP 37 - od stanu 8:6 punkty zdobywali praktycznie już tylko przeciwnicy (PSP 12) i po ostatnim gwizdku sędziego mogli się oni cieszyć z obrony tytułu mistrzowskiego.

PSP 5 – PSP 26 2:0 (15:7, 15:9)

Po grach eliminacyjnych wydawało się, że faworytkami będą uczennice PSP 6 - świetne warunki fizyczne oraz zdyscyplinowana gra dawały nadzieję na zajęcie medalowej pozycji. Jednak sport jest nieprzewidywalny i to właśnie reprezentantki tej szkoły zajęły najgorsze miejsce z możliwych dla sportowca - 4. W drugim półfinale PSP 5 bez większych problemów uporała się z jedynymi reprezentantkami Podzamcza, a mianowicie podopiecznymi Hanny Kotyni (PSP 26).

PSP 6 – PSP 26 0:2 (11:15, 9:15)

W meczu o brąz wyraźnie podłamane zawodniczki z "szóstki" oddały zupełnie pole do gry i po dwóch przegranych setach finał pocieszenia rozstrzygnięty został na korzyść PSP 26.

Finał:

PSP 5 – PSP 12 0:2 (13:15, 14:16)

Mecz finałowy, jak przystało na najważniejsze spotkanie tych rozgrywek, stał na bardzo wysokim poziomie. Świadczyć mogą o tym wyniki (oba sety rozegrane na przewagi). Decydującym elementem, który moglibyśmy wyróżnić, była zagrywka, którą to lepiej wykonywały podopieczne "złotej" Doroty Armańskiej. Dwunastka znowu nie zostawiła złudzeń, kto dzieli i rządzi w mini siatkówce.