MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Przypomnieli o bezpieczeństwie

Wiadomości: REGION, Czarny Bór
Piątek, 10 lipca 2020, 6:35
Aktualizacja: Sobota, 11 lipca 2020, 8:09
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci z Komisariatu Policji w Boguszowie–Gorcach dbając o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców powiatu wałbrzyskiego spotkali się z dziećmi w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach spotkali się z najmłodszymi mieszkańcami gminy Czarny Bór. Spotkania odbyły się w trzech świetlicach wiejskich i uczestniczyły w nim dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Podczas prelekcji policjanci mówili o tym, jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą i korzystać z letniej aury. Ponadto zwracali uwagę, aby wybierać tylko strzeżone kąpieliska i stosować się do regulaminów oraz znaków ustawionych przy wodzie. W trakcie zajęć mundurowi wskazywali również na takie formy zabawy oraz spędzania wolnego czasu, które zagwarantują, aby wakacyjny wypoczynek był bezpieczny.

Dodatkowym tematem spotkania było omówienie pracy policjanta zabezpieczającego miejsce zdarzenia. Temat ten był związany z ogłoszonym przez świetlice tygodniem detektywistycznym. Uczestnicy spotkania mogli spróbować własnych sił wcielając się w role technika kryminalistycznego. Dzieci obejrzały sprzęt, jaki policjanci wykorzystują do zabezpieczenia rożnych śladów. Na własne oczy mogły zobaczyć jak wyglądają odbitki ich linii papilarnych.

Przypomniano także zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności dotyczące pieszych, a także omówiono zasady prawidłowej jazdy rowerem, na rolkach czy na deskorolce. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w spotkaniu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
100%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Podwyżki dla polityków

DIOZ przeniesie się do nas?

Inkubator do końca roku

Wyremontowali Poniatowskiego

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Rozmawiali o bezpieczeństwie

"Dziesiątka" pięknieje

Zmarł symbol Wałbrzycha