MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Przypominajka dla turystów

Wiadomości: REGION, Stare Bogaczowice/Szczawno-Zdrój
Piątek, 26 czerwca 2020, 9:32
Aktualizacja: Sobota, 27 czerwca 2020, 9:09
Autor: red
Fot. Gmina Stare Bogaczowice
Na szlaku na wieże na Trójgarbie nie znajdziecie już śmietników – od teraz wszystkie śmieci zabieracie do domu! Na leśnych tablicach znajdziecie przypominajki.

Dlaczego? Nie może być tak, że mimo usilnych starań leśników oraz gmin, na terenie których leży Trójgarb, nie nadążano z wywożeniem śmieci z lasu. Pseudoturyści traktowali śmietniki jako punkty opróżniania plecaka ze wszystkiego co nazbierało się w nich przez kilka dni. Szkoda, że nie zrobili tego w swoim domu... Zaskakujące jest to, że idąc pod górę z pełnymi butelkami nie stanowiły one problemu, a zniesienie pustych opakowań już tak. Czasami dochodziło do tego, że śmieci lądowały pod koszami mimo, że ten był pusty, a to już gruba przesada!
Pamiętajcie-las to dom zwierząt. Jesteśmy tam gośćmi! To nasza oaza spokoju, miejsce relaxu.

Apelujemy! WNIOSŁEŚ->ZNIEŚ! Nie rób wiochy!

Twoja reakcja na artykuł?

1
25%
Cieszy
1
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
50%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Remontują trybuny

Radny straci mandat?

Uważajce podczas kąpieli

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Jasiek 26-06-2020 10:31
Było do przewidzenia.Gminy "nie nadążały" z wywożeniem śmieci. Czytaj: to są koszty, a po co kasę wydawać? Czyżby turyści zanosili tam tapczany i stare opony? Ile trzeba żarcia dla jednej osoby choćby na cały dzień( wątpię) na Trojgarbie? Ile z tego powstanie odpadów? Czy jest to ilość na miarę Mobruku? Czy nie istnieją śmietniki większe od 120L? I w powiecie jest tylko jeden śmietnik przechodni? To typowa,komunistyczna metoda: obciążyć obywatela obowiązkiem, karać jak go nie spełni, tylko po to, żeby zaoszczędzić kilkaset zł w budżecie gminy,na której ciąży obowiązek wywozenia odpadów komunalnych. Zlikwidujmy śmietniki na przystankach, w Ksiażu, w AquaZ, Starej kopalni, Muzeum tzw Porcelany.Przecież skoro przyniosłeś śmieci to je zabierz.Bezczelność i hipokryzja włodarzy gmin nie ma granic.
~mis 26-06-2020 12:10
do: ~Jasiek (10:31)
Proponuje wstać od biurka i ruszyc d..ę na Chełmiec, Borową lub Trójgarb i zobaczyć ile tam jest ludzi "śmieci" po 1 weekendzie. Wstęp do lasów jest darmowy więc dlaczego gminy mają ponosić koszty sprzątania bo bydło przyszło do lasu. Osobiście wole żeby te pieniądze zostały wydane na rozbudowę infrastruktury i szlaków.
~mis 26-06-2020 12:14
do: ~mis (12:10)
A co do instytucji które wymieniłeś pobierają opłaty od ciebie lub innych co odwiedzają. więc mają kasę na wywóz śmieci. A poza tym nikt nie przychodzi do SK, aqua lub Książa żreć kiełbasę i browary. A jeśli już wymieniłeś Książ to znajdź 1 śmietnik na terenie Parku a nie samego Zamku.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wałbrzych spadł w rankingu

Hołd dla Generała

Uroki szczawieńskiego deptaku

Połączenie WORD–ów

Wakacja w OSK