MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Przyjedź do Czarnego Boru na Dni Ziemi Czarnoborskiej

Wiadomości: REGION, Czarny Bór
Sobota, 17 września 2011, 7:49
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 8:07
Autor: PAW
Fot. organizatorzy
Dni Ziemi Czarnoborskiej to impreza plenerowa organizowana dla wszystkich mieszkańców gminy oraz pobliskich miejscowości.

Czarny Bór to niewątpliwie gmina ludzi z pasją, która ujawnia się w różnych dziedzinach m.in. sporcie, muzyce czy też rękodziele. Można ją również zaobserwować w codziennym życiu lokalnej społeczności – ludzkiej pracy czy też tradycjach. Dni Ziemi Czarnoborskiej to impreza plenerowa organizowana dla wszystkich mieszkańców gminy oraz pobliskich miejscowości. Organizatorzy pragną, aby stały się tradycją, która będzie kultywowana przez wiele kolejnych lat.

Dwudniowy program imprezy zawiera wiele propozycji dla wszystkich zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych - podkreślają organizatorzy pierwszych obchodów Dni Ziemi Czarnoborskiej.

17 wrzesień 2011 roku „DZIEŃ LUDZI Z PASJĄ”:

Już po raz VIII ocenione zostaną dostarczone na konkurs pierogi. Tym razem organizatorzy podjęli decyzję, że konkurs zostanie przeprowadzony na świeżym powietrzu i stąd przenosiny się z hali sportowej na stadion w Czarnym Borze. Pula nagród dla zwycięzców sięga blisko 6 tysięcy złotych. Podczas Festiwalu Pierogowego publiczność będzie mogła spróbować wyrobów osób, firm czy też instytucji uczestniczących w konkursie. Kolejny punkt imprezy to Teatr Kulinarny. W garze o pojemności 3.800 litrów oraz przy użyciu patelni o średnicy 1,6 metra powstanie po raz pierwszy ZUPA CZARNOBORSKA. Podczas teatru odbędzie się konkurs, polegający na odgadnięciu jak największej ilości składników naszej zupy. Występy lokalnych zespołów, m. in. zwycięzcy wałbrzyskiego „Mam talent” – zespołu Wrzask, z pewnością umilą czas wszystkim przybyłym. Zapraszamy także na stoiska, gdzie będzie możliwość obejrzenia, ale przede wszystkim zakupienia lokalnych wyrobów oraz dzieł.

Gwiazdy wieczoru Cesky Ruce i Świnka Halinka rozkołyszą publiczność w rytm melodyjnych piosenek, a gdy słońce dawno zajdzie, atmosferę podgrzeją taniec z ogniem oraz duża ilość lampionów marzeń. Ten dzień zakończy się zabawą taneczną.

18 wrzesień 2011 roku „DOŻYNKI”:

Ten dzień w tradycji plemion słowiańskich to święto plonów, a także dziękczynny zwyczaj ludowy z okazji zakończenia żniw i prac polowych. Uroczystości dożynkowe rozpocznie prezentacja wieńców i rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy oraz prezentacje wystawców. Nie może zabraknąć także nuty rywalizacji, którą zapewni nam Turniej Sołectw oraz Zawody Strażackie. Potem organizatorzy zapraszają na Biesiadę u Janika, którą poprowadzi nasz czarnoborski Harnaś wraz z kapelą Janicki.

Patronat honorowy nad tegorocznymi obchodami Dni Ziemi Czarnoborskiej obejmują: Izabela Katarzyna Mrzygłocka - Poseł na Sejm RP oraz Agnieszka Kołacz-Leszczyńska - Przewodnicząca Rady Miasta Wałbrzycha.

Wśród zaproszonych gości znajdą się również delegacje z Miast Partnerskich naszej Gminy z: Miasta Nechanice w Republice Czeskiej oraz z Gminy Czarny Bór należącej do administracji samorządu rejonu wileńskiego na Litwie.

Program I Dni Ziemi Czarnoborskiej:

17.09.2011 Dzień Ludzi z Pasją:

16:00 - 17:30 - Kulinarny Konkurs na Najsmaczniejsze Pierogi (pula nagród ponad 6.000 zł)

Kolorowy Festiwal Pierogowy

Teatr Kulinarny Krzysztof Górski ugotuje ponad 10.000 porcji Zupy Czarnoborskiej

Prezentacje ludzi z pasją

Występy lokalnych zespołów muzycznych w tym laureata Wałbrzyskiego Mam Talent zespołu Wrzask,

Gwiazdy wieczoru koncerty zespołów Cesky Ruce i Świnka Halinka

Taniec z ogniem i Lampiony Marzeń

Zabawa taneczna

18.09.2011 Dożynki:

13:30 - Uroczysta Msza ŒŚwięta po góralsku

15:00 - Uroczystości dożynkowe

Prezentacja wieńców i rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy

Prezentacje wystawców

Turniej Wsi

Biesiada u Janika

Zawody Strażackie.

Czytaj również

Wznowili działalność

Prezydent o infrastrukturze sportowej

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~niezadowolony 17-09-2011 11:19
Z tego co wiem to pomysłodawca programu tegorocznych obchodów Ziemi Czarnoborskiej nawet nie został na te obchody zaproszony. Pomysł się przydał a o człowieku zapomniano. Nie ładnie Panie Wójcie!!!
~ 17-09-2011 12:52
jest pogoda ,szykuje sie dobra impreza.
~ 17-09-2011 15:22
Dlaczego nie ma podanych godzin kiedy i co ma być! Kto to ustala!
~~~ 17-09-2011 22:57
Jak to nie ma godzin? Nie umiesz czytać ze zrozumieniem?
~aaaaaa 18-09-2011 12:17
Było super! !!
~ela 18-09-2011 23:07
dzieki za swietna zabawe!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Miasto broni strażników

Książ w średniowieczu

Pomnik na rocznicę

Mierzą prędkość

Duda w Wałbrzychu