MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Przyjdź na spotkanie z Ewą Kokoszką

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 23 września 2015, 14:46
Autor: opr. PAW
Fot. użyczone
W czwartek 24 września o godzinie 17.30 Wypożyczalnia Główna Biblioteki pod Atlantami zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Akademia Ludzi z Pasją”. Tym razem gościem będzie Ewa Kokoszka, twórczyni obrazów wykonywanych techniką haftu wstążeczkowego.

Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa.

Zapraszamy do CZYTELNI CZASOPISM (II piętro).

Ewa Kokoszka, wałbrzyszanka. Obecnie na emeryturze. „Zakręcona wstążeczkami”, ściślej haftem wstążeczkowym. Swoje prace prezentowała mieszkańcom z Wałbrzycha, Szczawna Zdroju, Jedliny Zdroju, Starych Bogaczowic, Czarnego Boru, Sobótki, Dzierżoniowa, Jeleniej Góry, Cieplic, Kowar, Kamiennej Góry, Lubawki, Prudnika, Łodzi, Wrocławia, Poznania. Prowadziła warsztaty w Mieroszowie, Czarnym Borze , Starych Bogaczowicach, Jedlinie Zdroju, Kamiennej Górze. Była autorką lub współautorką projektów realizowanych w ramach funduszy unijnych.

W ostatnim czasie swoje prace prezentowała w Niemczech, Czechach i na Ukrainie oraz we Włoszech na Sorbonie na aukcji dla ofiar trzęsienia ziemi. Brała udział w wystawach „Złote Ręce Mistrzów” 2012 oraz 2015, była to prezentacja prac oraz prowadzenie warsztatów. Prace autorki znajdują się u znajomych i przyjaciół na Tasmanii, w Japonii, USA, Kanadzie, Sri Lance, Malezji, Australii, Korei oraz wielu krajach Europy. W 2014 roku otrzymała stypendium artystyczne prezydenta Wałbrzycha. W ramach stypendium zrealizowała projekt - kalendarz „Wstążką malowane 2015”.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kształcą kucharzy

Zdrojowy zaprasza

To był dobry rok

Niezwykłe fotografie

Przyjdź na wernisaż

"Wesele"w Szaniawskim

Wystąpi trio

Wraca stand–up