Czytających: 5080

Podgórzyn: Przewięda i Wolska blisko medali

Wtorek, 30 sierpnia 2011, 15:29
Aktualizacja: Środa, 31 sierpnia 2011, 16:24
W Podgórzynie odbyły się Górskie Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. Bardzo blisko wywalczenia medali byli kolarze wałbrzyskiego Górnika – Paweł Przewięda i Karolina Wolska.

W wyścigu Elity triumfował Marek Rutkiewicz z CCC Polsat Polkowice. Na 12. miejscu finiszował Radosław Romanik z Bank BGŻ, wychowanek wałbrzyskiego Górnika.

W rywalizacji Juniorów najszybciej trasę pokonał Andrzej Marciniak z GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne. Na 25. miejscu został sklasyfikowany Tomasz Mickiewicz z Górnika Wałbrzych/ZS Stare Bogaczowice, a jego klubowy kolega – Jakub Pytka – ukończył wyścig na 38.miejscu.

W kategorii Juniorów Młodszych świetnie spisał się Paweł Przewięda. Nasz kolarz zajął 4. miejsce i był bardzo blisko wywalczenia medalu. Wygrał Adam Trudziński z Grupy Kolarskiej Gliwice Merida. W tej kategorii pozostali nasi kolarze zajmowali następujące lokaty: 28 – Aleks Sołtys, 35 – Mateusz Kowalski, 83 - Piotr Klimek, 98 – Wojciech Głuszek, 130 – Oskar Makowski.

W zmaganiach Juniorek Młodszych mieliśmy aż 4 zawodniczki Górnika. Najlepiej spośród nich spisała się Karolina Wolska, która finiszowała na 5. miejscu. Paula Pisarska zajęła 26. miejsce, Aleksandra Dmytrasz była 32., a Monika Lasota 34. Zwyciężyła Alicja Ratajczak z Jedynki Limaro.