MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 28 września
im. Marka, Wacława

Przetargi na pociągi

Wiadomości: REGION
Czwartek, 7 maja 2020, 6:39
Aktualizacja: Piątek, 8 maja 2020, 8:00
Autor: red
Fot. Koleje Dolnośląskie
Dwa przetargi na zakup nowych pociągów hybrydowych i spalinowych ogłosiły Koleje Dolnośląskie. Spółka zdecydowała się zmienić zakres i liczbę postępowań, ponieważ wcześniejsza oferta na pojazdy hybrydowe przekraczała założony budżet.

W nowo ogłoszonych przetargach Koleje Dolnośląskie planują zakup dwóch trójczłonowych pojazdów z dwusystemowym napędem elektryczno-spalinowym (hybrydowym, HZT) oraz dwóch dwuczłonowych składów o napędzie spalinowym. Oba przetargi przewidują opcję na rozszerzenie w przyszłości zamówienia o 6 kolejnych pociągów.
- Zdecydowaliśmy się zmienić formułę i zakres pierwotnego przetargu, żeby móc jak najszybciej pozyskać dla spółki nowe pociągi, które będziemy mogli efektywnie, ale i elastycznie, eksploatować w ramach projektu ¬– powiedział Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich. – Zamierzamy kontynuować inwestycje taborowe w przyszłości, dlatego zdecydowaliśmy się utrzymać w nowych postępowaniach opcje zakupowe na dostawę kolejnych składów – zakończył.

Spółka czeka na oferty producentów do 5 czerwca 2020 r. Na dostawę taboru będą oni mieli 18 miesięcy od podpisania umowy. Jedynym kryterium decydującym o wyborze będzie cena.

Unieważniony przetarg

W kwietniu Koleje Dolnośląskie zdecydowały o unieważnieniu postępowania na zakup taboru hybrydowego. Propozycja jedynego oferenta, firmy Newag z Nowego Sącza, przekraczała założony budżet o ponad 50 milionów złotych. W pierwotnym wariancie przetargu, który został ogłoszony w lutym, spółka planowała zakup sześciu trójczłonowych składów hybrydowych.

Analizowane oferty

Spółka nadal analizuje oferty w przetargu na zakup pięciu pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych, który również został ogłoszony w lutym 2020 r. Ich dostawą zainteresowane są bydgoska PESA oraz Newag, których oferty są aktualnie rozpatrywane.
Przetarg przewiduje również opcję na dostawę kolejnych dwudziestu elektrycznych składów. Koleje Dolnośląskie muszą podjąć dotyczącą tego przetargu do 22 czerwca br.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
1
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Wracają autobusy

Chcą pieniędzy na stadion

Zmiany na Kosynierów

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Kolejarz 7-05-2020 9:40
Wow.dopiero co kupili 11 pociągów i znowu kupują, brawo pis, brawo bs.... A nie czekaj....
~mm 7-05-2020 9:48
Bo mimo wirusa nikt z obecnie rządzących nie powie "piniendzy nie ma inie będzie" albo "trzeba było się ubezpieczyć (19970 powódź) widzicie lemingi różnicę ? Bo rządzić trzeba umieć a nie rozkradać kraj jak poprzednicy.
~mm 7-05-2020 9:49
Miało być POprzednicy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Problemy Aqua Zdroju

Kibice chcą remontu

Obiekt jak marzenie

I znów ta prędkość

Przelew dla Wałbrzycha