MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 25 maja
im. Grzegorza, Magdaleny

Przestępczy duet ma sporo na koncie

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Wtorek, 7 września 2010, 13:13
Aktualizacja: 13:14
Autor: red
W Boguszowie–Gorcach policjanci zatrzymali 21–letniego mężczyznę, który ma w swoim dorobku kilkadziesiąt przestępstw. 21–latek działał w porozumieniu z 14–letnim chłopcem.

21-letni mężczyzna oraz 14-letni chłopiec zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy policji, bowiem są podejrzewani o to, że od czerwca do końca sierpnia bieżącego roku popełnili 39 przestępstw.

Obaj zatrzymani przyznali się do zarzucanych im czynów i ze szczegółami opowiedzieli stróżom prawa o przebiegu poszczególnych sytuacji. Okazało się ponadto, że 14-latek ma na koncie dodatkowo 8 innych czynów karalnych. Zatrzymani zajmowali się głównie kradzieżami i włamaniami. Dopuścili się też podpaleń. Najczęściej ich łupem padały rowery, które były kradzione z piwnic.

21-letni mężczyzna w przeszłości odbywał już karę więzienia za podobne przestępstwa, a to oznacza, że działał w warunkach recydywy. Mężczyzna wytłumaczył policjantom, że kradł, bo nie miał za co żyć. Altankę ogrodową podpalił, bo nie lubił swojej sąsiadki.

14-latek trafił do policyjnej izby dziecka, a 21-latek został aresztowany na trzy miesiące na wniosek policji i prokuratury.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jeżdżą bez uprawnień

Wróci za kraty

Czekoladowy złodziej

Narkotykowy biznes

Lokale na sprzedaż

Nie zamierzała płacić

Narkotyki i coś jeszcze

Raport prezydenta