MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Przedszkolaki z wizytą u burmistrza

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Niedziela, 23 października 2011, 17:05
Aktualizacja: 17:18
Autor: red
Fot. UM w Boguszowie–Gorce
Przedszkolaki z Niepublicznego „Koniczynka” w dzielnicy Gorce odwiedziły w Ratuszu burmistrza Waldemara Kujawę.

Burmistrz zaprosił gości do swojego gabinetu, opowiedział krótko o swoim miejscu pracy i zaprezentował wiszące na centralnym miejscu godło Polski.

Dzieci mogły dokładnie sprawdzić i pooglądać wszystkie ciekawe przedmioty znajdujące się w gabinecie włodarza miasta. Następnie burmistrz zabrał niecodziennych gości do sali posiedzeń, w której odbywają się sesje Rady Miejskiej. Wszystkie dzieci były bardzo grzeczne, z wielką powagą zasiadły na miejscach radnych i pałaszowały otrzymane od burmistrza słodkości.

Kolejnym punktem wycieczki po Ratuszu był Urząd Stanu Cywilnego. Sekretarz Miasta Irena Dzilińska oprowadziła dzieci po sali ślubów, gdzie każdy mógł przymierzyć łańcuch Kierownika USC oraz usiąść na ogromnym fotelu. Na zakończenie dzieci odwiedziły jeszcze Komendanta Straży Miejskiej, który ciekawie opowiedział o swojej pracy i zaprezentował używane przez strażników przyrządy. Dzieci dowiedziały się, dlaczego należy sprzątać po swoim czworonożnym przyjacielu i obiecały, że będą o tym przypominały swoim rodzicom.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czyste miasto

Kamieniecka oddana

Dzień kropki

Niczym nie gardził...

Wandale w akcji

Udany festyn

Uczniowie nagrodzeni

Zbyli udziały