MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 26 maja
im. Filipa, Pauliny

Przedsiębiorczy 60–latek

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 7 maja 2020, 13:30
Aktualizacja: Piątek, 8 maja 2020, 7:59
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali 60–letniego mieszkańca naszego miasta, który pod koniec marca tego roku doprowadził do niekorzystnego rozporządzania mieniem jeden z banków.

60-latek został zatrzymany w środę nad ranem przy ul. Pocztowej w Wałbrzychu. Policjanci walczący z przestępczością gospodarczą ustalili, że 29 marca 2020 roku podejrzany dwukrotnie, w różnych sklepach na terenie miasta, przekazał pracownikom zaświadczenie, w którym zawarte były nieprawdziwe informacje co do jego zatrudnienia i wysokości osiąganych zarobków. Tym samym działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadził ten sam bank udzielający kredytów na zakup towarów do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem w łącznej kwocie blisko 6 tysięcy złotych.

Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za oszustwo oraz używanie podrobionych dokumentów. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12, gdyż wcześniej był skazany prawomocnym wyrokiem za podobne przestępstwo i przebywał już w zakładzie karnym.

Twoja reakcja na artykuł?

2
13%
Cieszy
1
6%
Hahaha
2
13%
Nudzi
4
25%
Smuci
4
25%
Złości
3
19%
Przeraża

Czytaj również

Lokale na sprzedaż

Zagłębie wznawia treningi

Raport prezydenta

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Fliper 8-05-2020 2:43
Brawo POLICJA." NIE "dla przestępców. Jedynie nieuchronność kary w stopniu najwyższym może poprawić bezpieczeństwo uczciwych obywateli.
~Gohciu 9-05-2020 10:11
Nie można było napisać że usiłował wyłudzić, czy też wyłudził towar na raty?. Te pseudoprawne łamańce językowe są strrraszne.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

To sobie postrzelali...

Szeroka gama narkotyków

Kradł zamiast pracować

Księgowość w kwarantannie

Życzenia dla pielęgniarek