MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Prywatni przewoźnicy protestują pod Ratuszem

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 6 października 2011, 9:38
Aktualizacja: 21:37
Autor: PAW
Fot. PAW
Dziś około 8.30 pod wałbrzyskim Ratuszem zebrali się prywatni przewoźnicy, którzy narzekają na bezpodstawne kontrole i próbę wyeliminowania ich z transportu miejskiego.

Od 25 sierpnia do 27 września bieżącego roku, kontrole stanu technicznego busów, którymi wałbrzyszan wożą prywatni przewoźnicy, znacznie się zwiększyły.
- Sytuacja jest napięta – mówi Mariusz Tatuśko, jeden z przewoźników. - Z naszych informacji wynika, że prezydent Szełemej chce się pozbyć nas za pomocą częstych kontroli.

Zdaniem prywaciarzy, kontrole stanu technicznego ich taboru nie mają nic wspólnego z dbaniem o bezpieczeństwo mieszkańców Wałbrzycha korzystających z usług prywatnych przewoźników.
- Nasze pojazdy są czasem sprawdzane kilka razy dziennie – mówi Cezary Sokół. - Tracimy pieniądze, czas. Ci ludzie dążą do tego, by powiększyło się w naszym mieście grono bezrobotnych.

Przewoźnicy przybyli pod Ratusz, by spotkać się z prezydentem Romanem Szełemejem. Tego jednak dziś w Wałbrzychu nie ma i w jego imieniu do protestujących wyszedł Zygmunt Nowaczyk, zastępca prezydenta.
- Naszym zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo pasażerów, a docierają do nas sygnały o złym stanie technicznym taboru należącego do prywatnych przewoźników – mówi Zygmunt Nowaczyk.

Jego opinię potwierdza Magdalena Korościk z wałbrzyskiej policji.
- Kontrolujemy zarówno busy prywatne jak i autobusy MPK po to, by wyeliminować te pojazdy, których stan techniczny zagraża bezpieczeństwu – mówi Korościk.

Prywatni przewoźnicy zwracają uwagę na fakt, że wzmożone kontrole znacznie utrudniają im pracę i uderzają bezpośrednio w mieszkańców jeżdżących busami.
- Od 12 lat prowadzone w mieście są prywatne przewozy, ale takiej nagonki jak jest teraz jeszcze na nas nie było – twierdzi Cezary Sokół. - Obecne działanie władz miasta uważamy za szkodliwe dla Wałbrzycha.

Andrzej Kosiór, szef MPK, który również pojawił się pod Ratuszem, widzi sprawę inaczej.
- Kontrolowane przecież są też autobusy MPK, ale ja uważam, że dobrze się stało, że policja takie kontrole robi – mówi Kosiór. - Prywatni przewoźnicy bardzo często donosili na nasze pojazdy, że są niesprawne i my nie robiliśmy z tego problemu.

Przewoźnicy uważają, że miasto bezprawnie zabiera prywaciarzom koncesje na przewóz. Robi się to, ich zdaniem, po to, by doprowadzić do likwidacji tego środka transportu.
- Naszym zdaniem politycy naciskają na policję i stąd tak duża liczba kontroli – mówi Mariusz Tatuśko.

Zygmunt Nowaczyk uważa, że przewoźnicy zorganizowali spektakularną akcję na pokaz.
- My jesteśmy gotowi do rozmów, ale nie w taki sposób. Zapraszamy do Ratusza i tam znajdziemy wyjście z tej sytuacji – mówi Nowaczyk.

Te słowa jednak z pewnością nie uspokoją zdesperowanych prywaciarzy, którzy domagają się rozmów na temat swojej przyszłości, ale chcą, by w tych rozmowach uczestniczyły władze miasta, przedstawiciele MPK, parlamentarzyści.

Czytaj również

Samorząd i biznes

Nobel dla Tokarczuk!

Problemy Podgórza

Komentarze (108) Dodaj komentarz

~ 6-10-2011 9:51
autobusy padaja,nyski protestuja....
~Wałbrzyszanin 6-10-2011 9:53
Głosowaliście na Szełemeja to nacie Longin się w tych rozgrywkach nie liczy. Dobrze wam dupki
~adi 6-10-2011 9:57
po co prywatni przewoznicy ,po co mpk jak i tak nie ma pracy.tak nasze władze doprowadziły wałbrzych na dno.
~Tomek 6-10-2011 10:02
Słowo "prywaciarz" było często używane za komuny i miało bardzo negatywny wydźwięk. Czyżby autorowi nie podobał się wolny rynek?
~... 6-10-2011 10:04
Brawo popieram chociaż wy nie dajcie się wyeliminować preziowi z Wałbrzycha.
~czytelnik 6-10-2011 10:05
O ile jakość prywatnego taboru od pewnego czasu znacznie się poprawiła o tyle panowie prywatni przewoźnicy też mają swoje za kołnierzem. 1 przepełnione busy 2 nie wydawanie biletów które w tym wypadku zastąpione są przez paragon fiskalny 3 pobieranie opłaty dopiero przy wysiadaniu co ma ścisły związek z pkt 2 Wszystko to wiąże się z bezpieczeństwem ludzi. Jeśli bus będzie miał wypadek, a ludzie w nim jadący nie będą mieli biletów to na jakiej podstawie udowodnią że ulegli wypadkowi podczas przewożenia ich przez busa? Pobieranie opłaty przy wysiadaniu powoduje że kierowca nie musi dawać paragonu bo z reguły nikt o niego nie prosi. A jesli go nie daje to nie musi rejestrować każdej sprzedaży. Korzystam z usług przewoźników prywatnych i naprawdę jest niewielu którzy nie oszukują fiskusa
~ma~ 6-10-2011 10:08
Proszę o informację ile busów puszcza na W-ch ten miły Pan w okularach, czy może sam jeździ jakimś? Busy - ten wynalazek wałbrzyskich cwaniaków, to niestety poza wyjątkami, złomy kierowane przez przemęczonych kierowców, w których nie wydaje się paragonów, tankuje lewe paliwo. Tak oto szara strefa działalności gospodarczej upomina się o swoje prawa - to stoi na głowie. Ciekawe czy kierowcy tych pojazdów którzy zaparkowali jak na zdjeciach dostali mandat ?
~ 6-10-2011 10:12
ja tam zawsze nyskami mykam.
~Klawisz 6-10-2011 10:21
Czemu prostest odbył się tak wcześnie rano? A no tak zapomniałem, cały dzień w szczycie trzeba jeszcze pochapać kase i pojeździć przed autobusami... żal, proponuję, aby mordercy rozpoczęli jutro strajk, bo policja utrudnia im wykonywanie zawodu/hobby, oni też mają prawo do protestowania...
~Łukaszenko 6-10-2011 10:22
Busiarze na Białoruś!
~~~ 6-10-2011 10:41
SZEŁEMEJ ZWOLNI WSZYSTKICH A POTEM UCIEKNIE DO WARSZAWY NA STANOWISKO.TAKA JEGO ROLA. MA GDZIEŚ ,ŻE LUDZIE NIE MAJĄ Z CZEGO W WAŁBRZYCHU ŻYC. NO ALE JAK SIĘ ZARABIA 80TYS MIESIĘCZNIE TO SIĘ NIE MYŚLI O TYCH CO WIĄŻĄ KONIEC Z KOŃCEM.
~canis 6-10-2011 10:44
Niech Magdalena Korościk poda, ile zatrzymano dowodów rejestracyjnych autobusów MPK? To takie same rzęchy jak część prywatnych. A Szełemej "wchodzi w byty" Kruczkowskiego rozpoxczynając serię ucieczek przed problemami.
~adam 6-10-2011 10:49
Kto to ten miły Pan w okularach,czy to nie on kręcił się jakiś czas temu koło Zibrowa? Widziano tam też Waszczaka,to ten od Lubińskiego chyba
~ 6-10-2011 11:02
Przecież jak MPK nie miałoby konkurencji w postaci "prywaciarzy " to już dawno bilety mielibyście w tym cudownym mieście dwa razy droższe. Żeby było dla Pokemonków dwa razy więcej na waciki :)
~ 6-10-2011 11:08
Czytajac niektóre komentarze mam wrażenie ze niedługo bedziecie pisać ze Szełemej jest winien temu że deszcze pada w Wałbrzychu. A pozatym jaki on ma wpływ na kontrole instekcji transportu drogowego, takie kontrole są przeprowadzane codziennie w całej Polsce. Te kontrole są poto zeby ludzie jeździli bezpiecznymi srodkami komunikacji zbiorowej a nie poto żeby zniszczyć jakąś firme.
~jola 6-10-2011 11:14
Mikrobusy są potrzebne, ale ich rozkłady jazdy sa bardzo dziwne. Np linia 10 jeżdżą na 5 minut przed kursem MPK. Jadą jeden za drugim a potem 1 godz nie ma żadnego. Niech jeżdża przynajmniej w środku każdego kursu, to bedzie miało jakiś sens. Co jeszcze jak przyjadą na końcowy przystanek to wtedy kopcą w mikrobusie zamiast wyjśc na zewnątrz. Jak się jedzie w takim smrodzie to się żygać chce. Zwrócić uwagę to obraza majestatu. O tych sprawach należy rozmawiać.
~Julia 6-10-2011 11:35
I bardzo dobrze, że są kontrole, dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo pasażerów. Częste kontrole to mniej bezkarności dla niektórych wydrwigroszy jeżdżących niesprawnym złomem.
~ 6-10-2011 11:38
kierowców kultury nauczcie a nie czepiacie sie pojazdów.co kontrole pomoga??co ma byc to bedzie,czy auto nowe czy stare.
~Andrzej 6-10-2011 11:46
Busy prywatne są potrzebne , ale sprawne i bezpieczne . Kontrola musi byc , nie tak jak za Kruczkowskiego , jeżdzili zlomami , teraz jest trochę lepiej , ale sa jeszcze takie , że klamki pourywane , siedzenia byle jakie , zdara się ,że biorą ludzi ponad normę , sam tego doznałem i zwróciłem uwagę kierowcom , nie zaprzeczyli . Prywatni , muszą wiedzieć ,że muszą być lepsi niż MPK aby utrzymać się na rynku / wolnym rynku /
~Maja 6-10-2011 12:01
Chcieliście Szełemeja to macie Tak trzymać A co do protestów to zróbcie takowy w godzinach szczytu czyli od 14-17 jeżdżąc powoli,ale bezpiecznie po swojej trasie bez pasażerów z opisem protest niech ludzie postoją na przystankach zobaczą co im zaproponuje MPK w zamian stare rupiecie i wtedy niech kontrole stanu technicznego policja im robi
~walbrzych 6-10-2011 12:08
POWINNI NA ULICE WYJŚĆ WSZYSCY MIESZKAŃCY WAŁBRZYCHA A NIE TYLKO BUSIARZE , I ZAPROTESTOWAĆ CAŁĄ SYTUACJE W WAŁBRZYCHU , SPRAWA MZK, MO BRUK , KORUPCJA , I WSZYSTKIE PRZEKRĘTY WAŁBRZYSKICH POLITYKÓW .
~ 6-10-2011 12:32
nareszcie się wzięli za ,,busiarzy", nie dość że auta szroty to jeszcze jeżdżą 30 km/h i korkują miasto. Mieszkam przy przystanku i nieraz widziałem jak zajeżdżają sobie drogę jak idioci żeby im żadna złotówka nie uciekła.
~do maja 6-10-2011 12:35
Przecież te osły bez kompletu, albo nadkompletu nie ruszą z miejsca
~antybusiarz 6-10-2011 13:34
kto to jest ten łysy co się tak tam mądruje,ten w okularkach??
~mieszkaniec 6-10-2011 13:40
Wałbrzych jest dnem bez opcji zmian. To chyba jedyne miasto w którym kupuje się głosy, są biedaszyby, po ulicach zamiast nowych autobusów jeżdżą prywaciarze a w szpitalach zamiast specjalistów pracują Ci co zawsze im się coś wydaje. Na strefie obozy pracy z podziałem M 1500 K 1200. 21 wiek-nie do pomyślenia. Wg. badań socjologów z ub. roku za 11 lat średnia życia mieszkańca W-cha będzie wynosiła 70 lat. Jeżeli chodzi o zarobki 80 tyś, no cóż jeżeli ktoś się uczył całe życie to chyba ma do tego prawo.
~Maja 6-10-2011 13:47
To fakt widziałam kiedyś taka sytuację jak kierowca z A i C się kłócili na przystanku przy Chrobrego dlaczego tamten stoi jak ten już podjechał. Gdy za chwilę autobus MZK linii A ruszył z przystanku kierowca busa A jak szalony wskoczył do pojazdu którym kierował i ruszył jakby sam był na drodze goniąc autobus miejski
~benkmen 6-10-2011 13:48
Dlaczego Straż Miejska pod Ratuszem nie chodzi solo? Czyżby Romcio Czyściciel tylko w takich sytuacjach jej dowierzał?
~oko 6-10-2011 14:41
Co to Tajlandia, jakies kolorowe busiki....Niby w Europie jesteśmy...
~Monia 6-10-2011 14:46
Właściciele busów nie kierowcy to cwaniaki ,..........
~~~~~~~ 6-10-2011 14:50
Tatuśko to nadworny ...........
~yh 6-10-2011 14:52
Pogonić busiarzy. Tyle w temacie.
~ 6-10-2011 14:55
do ~~~~~~~~~~~~~~~~ znasz Tatuśka że tak oceniasz? nie wiesz jaki jest więc się nie udzielaj
~Zyta 6-10-2011 15:07
biedny ten tatuśko ,taki nieszcześliwy przewożnik,biedaczysko niesczęśliwe,a może byś tak jakąś następną intrygę wymyślił to może ci pozwolą dalej kaske przytulac
~ 6-10-2011 15:09
To Europa, a nie jakaś Białoruś czy Ukraina żeby kolorowe szroty jeździły.
~mar 6-10-2011 15:10
zobaczymy jak nie bedzie MPK co ludzie zrobia jak nyski beda po 5zl bedzie fajnie
~~~~~~~ 6-10-2011 15:21
Prędzej nie będzie nysek w Wałbrzychu a 5 zeta dostaniesz,ale w baniak.
~do ~mar 6-10-2011 15:25
Człowiek jak nie wiesz to nie pierdziel bzdur za przeproszeniem. MPK jeździ do 31 grudnia 2011r. Od 1 stycznia 2012r. wejdzie nowy przewoźnik wyłoniony w przetargu. Jest wielce prawdopodobne iż w Wałbrzychu będzie jeździło więcej niż jedna spółka, a wtedy poszczególny przewoźnik będzie obsługiwał dane linie tak jak jest to w Warszawie. I wtedy busiarzom nic nie pomoże. Ja bym już dawno ich zlikwidował bo to jedno wielkie g.........za przeproszeniem. Zresztą dlaczego pod Ratusz przyjechały najlepsze nyski ? Proszę zobaczyć co jeździ np. na "8" stare, pordzewiałe Mercedesy. Na "2" nie lepiej, busy co u mechaników kilkanaście razy były klepane, potem szpachla, podmalowanie i dawaj do jazdy gotowy.
~~~~~~~ 6-10-2011 15:25
Niema B.......... niema komu posmarować.
~Dawid 6-10-2011 15:35
Busiarze jeżdżą jak szaleni, pamiętaj jak kiedyś busiarz na "18" gonił autobus MPK który wyjechał wcześniej, wtedy to przejechał przez al. Podwale bez zatrzymywania się, dopiero jak wyprzedził autobus MPK zaczął się zatrzymywać na przystankach (jechałem tym autobusem i wszystko widziałem). A swoją drogą mieszkańcy Podzamcza i nie tylko zwróćcie uwagę że jak stoi ITD na pętli przy Blankowej to wtedy ani jednego busiarza się tam nie zobaczy. Czyżby strach przez utratą dowodu rejestracyjnego ?
~Sylwia 6-10-2011 16:06
a dlaczego za przejazd busiarze biora w łpę i nie rozliczja sie z Urzedem skarbowym rzetelnie tylko lewe pieniadze robią i nikt tego niewidzi brak podatku za przejazd ile państwo traci przez tych złodzieji
~Dawid 6-10-2011 16:11
Busiarze jeżdżą jak szaleni, pamiętaj jak kiedyś busiarz na "18" gonił autobus MPK który wyjechał wcześniej, wtedy to przejechał przez al. Podwale bez zatrzymywania się, dopiero jak wyprzedził autobus MPK zaczął się zatrzymywać na przystankach (jechałem tym autobusem i wszystko widziałem). A swoją drogą mieszkańcy Podzamcza i nie tylko zwróćcie uwagę że jak stoi ITD na pętli przy Blankowej to wtedy ani jednego busiarza się tam nie zobaczy. Czyżby strach przez utratą dowodu rejestracyjnego ?
~klika 6-10-2011 16:26
dlatego apeluje,idzmy wszyscy na wybory,skreslmy cala liste kandydatow,bedzie to glos niewazny,ale to bedzie sygnal dla politykow ze nie godzimy sie na to co robia gdy konczy sie kampania wyborcza i zasiadaja juz w swoich cudownie wyremontowanych lawach poselskich.bedzie to rowniez forma protestu.po co wychodzic na ulice i krzyczec,tego krzyku i tak nikt nie uslyszy a ilosc glosow niewaznych zrobi swoje.pozdrawiam i apeluje,DROGI WYBORCO,IDZ NA WYBORY I ODDAJ GLOS NIEWAZNY.
~Viking 6-10-2011 16:49
TAK JEST ZLIKWIDOWAC BUSIARZY W INNYCH MIASTECH TEGO NIE MA I LUDZE ZYJA !!!! KONIEC BUSÓW W WAŁBRZYCHU !!!!
~Kamila 6-10-2011 16:51
Autobusy notorycznie się spóźniają albo nie jeżdżą a nyski są na wykończeniu, ludzie do pracy i szkoły będą chodzić na piechotę... SKANDAL!!!
~Jakubek1993 6-10-2011 16:54
Do komentarza osoby z 12:32. Tak a MPK to niby jeździ szybciej,też zazwyczaj 30-40km/h,wiem bo jako kierowca skutera jeżdżę często za numerem 5,tak powoli jeżdżą.Po za tym stan busów faktycznie woła o pomstę do nieba. Kiedyś pewna firma już nie istniejąca(Partner-BUS),obsługująca linie 34 i 33,miała takie nyski że szkoda gadać.Pamiętam jak na pierwszym przystanku stała kontrola koleś wszedł pociągną leciutko za rurkę a ona się wyrwała.Zawsze jak stała kontrola to nie mogłem dostać się do Wałbrzycha musiałem iść aż do Rusinowa,bo nie jeździły w obawie przed karą.Teraz jest lepiej firma SCHOOL WORLD wywiązuje się na tej lini,a nyski są w dobrym stanie.Nie mają co obawiać się kontroli.
~lola 6-10-2011 16:57
Jednym chce zabrać pracę żeby uratować innych ??? o co w tym chodzi? tu nigdy nie będzie dobrze
~ 6-10-2011 17:11
Zarowno autobusy MZK , oraz pojazdy przywatnych przewoznikow, to sa pojazdy ktorymi jezdzi duza ilosc ludzi i powinny byc kontrolowane bardzo czesto ,a ktory z kierowcow tak z reka na seru przeprowadza tak zwane " OC " , czyli codzienny pzreglad po skonczonej jezdzie - napewno zaden i co tu duzo dyskutowac , Radio TV , prasa o tym mowi i pisze , a co wyprawiaja ci kierowcy w samochodach do przwozu do lub powyzej 9 osob , przewozone sa po 20 osob , na siedzaco , stojaco , i innych roznych pozycjach. Jezeli pojazd typu " Nyska " jest pzrepelniony to po jakiego gwinta ten kierowca jeszce dobiera na przystankach , a pasazerowie tez tutaj nie sa bez winy , poniewaz jak widza ze jest komplet to po jakiego gwinta jeszce sie dopychaja , Ludziska SAMI SOBIE ROBICIE KOŁO PIORA I SIE WSCIEKACIE
~Walbrzyszanin 6-10-2011 18:11
Precz z busiarstwem.
~cyrk 6-10-2011 18:53
Jadę Piłsudskiego w dół (Nowe Miasto), przede mną PUSTY bus, który powinien jechać do Rusinowej. Ale busiarz głupi nie jest, pusty nie będzie jechał, widzi, ze na przystanku koło kwiaciarni, przed skrzyzowaniem z 11 listopada stoi pare osób, więc co robi bus? Zakręca na Placu Górnika i zamiast do Rusinowej pojedzie w kierunku Placu Grunwaldzkiego, zabierając czekających koło kwiaciarni. No tak oni jeżdżą, hehehe, zgodnie z rozkladem jazdy.
~Osia 6-10-2011 19:11
Taka komunikacja to wstyd dla Wałbrzycha.Nie ma drugiego miasta w Polsce ,żeby ktoś pozwalał na podobne praktyki.Dobrze się stało,że ktoś w końcu zrobi z tym bajzlem porządek.A do Pana Tatuśko pytanie-ilu ludzi jeżdzi dla Pana na czarno,i dlaczego żaden z nich nie korzysta z kas fiskalnych,ile każdy z nich mósi oddać z dniówki,żeby łaskawie pozwolił PAN jutro znowu jeżdzić?Przecież pan tych ludzi wykorzystuje jak nikt inny.
~111111 6-10-2011 19:21
Po co pan Kosiór wdaje się w pyskówkę na temat MPK z ludźmi, którzy nie są stroną tego sporu, bo nikt im nie dał tytułu upominać się o MPK. Zupełnie się pogubił, żenada.
~też łysy 6-10-2011 19:22
ten łysy to niejaki Cezary Sokół.Facet się ślizgał koło Zibrowa.Jet jakimś tam szefem SD na Dolnym Śląsku.Zbija na biedocie wałbrzyskiej kapitał polityczny.
~harry 6-10-2011 19:31
Dokladnie trzeba zlikwidowac te busy oszpecają nasze miasto.utrudniają ruch.
~ 6-10-2011 19:34
Trzeba zlikwidowac te szroty,oszpecają nasze miasto,utrudniają ruch.Lokalne cwaniaki sie bogacą na lewiznie a MZK bankrutuje przez to
~ja nie mogę 6-10-2011 20:21
Osia, pisze się MUSI :) Dla mnie nyski to zawsze była pomyłka. Jeżdżą bez rozkładów, rozklekotenymi gruchotami. Stają na przystankach, których nie muszą utrzymywać. Startują tuż przed autobusami mzk. To nie ma nic wspólnego z wolnym rynkiem. Pogonić i normalną komunikację zapewnić.
~mira 6-10-2011 20:26
busy - owszem są potrzebne ale .... ukrócic te cwaniactwo , wyjazdy przed autobusem , niech będą ale między autobusami a nie stoję kwitnę na przystanku i przyjeżdżą nyska a za nią autobus i tak faktycznie wykańczali MPK ;) i dlaczego nie dają biletów jak na razie to widac ,że z fiskusem nie mają ochoty się rozliczac a dlaczego ? skoro ja muszę oddac fiskusowi co jego dlaczego oni mają luz ? na to się nie zgadzam
~telewidz 6-10-2011 20:51
Przed godziną w telewizji Wałbrzych była relacja sprzed ratusza z dzisiejszego spotkania. Ten cały wiceprezydent Nowaczyk to jakiś niemowa, on nie potrafił z tymi protestującymi rozmawiać. Był strasznie przestraszony. Niczego konkretnego nie zaproponował. A już wypowiedziane zdania Kosióra, że prywatni przewożnicy są współwinni upadłości MPK to już kompromitacja tego człowieka na całej linii. A gdzie reakcja Rady Nadzorczej MPK i Kruczkowskiego jak był 1 mln. potem 5 potem 10 itd. strat w Spółce. Winnych oczywiście brak.
~telewidz 6-10-2011 20:54
Przed godziną w telewizji Wałbrzych była relacja sprzed ratusza z dzisiejszego spotkania. Ten cały wiceprezydent Nowaczyk to jakiś niemowa, on nie potrafił z tymi protestującymi rozmawiać. Był strasznie przestraszony. Niczego konkretnego nie zaproponował. A już wypowiedziane zdania Kosióra, że prywatni przewożnicy są współwinni upadłości MPK to już kompromitacja tego człowieka na całej linii. A gdzie reakcja Rady Nadzorczej MPK i Kruczkowskiego jak był 1 mln. potem 5 potem 10 itd. strat w Spółce. Winnych oczywiście brak.
~kkk 6-10-2011 20:57
Wedlug mnie nalezaloby skontrolawac stacje diagnostyczna przy ul.Lubelskiej,za kase przeglad przechodzi bez wjazdu pojazdu na diagnostyke.Dlatego jezdza takie wraki.
~Wojtek 6-10-2011 21:12
Tatuśko to przecież półmózg.
~ 6-10-2011 21:35
Busiarzy dać na zlikwidowane linie: 1,3,4,6,7,11bis,16,B,33,30,32 + uruchomić nowe linie: Konradów-Piaskowa Góra, Gaj-Podzamcze, Koz-ce-Sobięcin, Lubiechów-Konradów, Poniatów - Szczawno Zdrój, Rusinów-Szczawienko.
~olek 6-10-2011 21:38
do~Osi~.Masz rację .Z busami trzeba zrobić porządek a prawa powinni przestrzegać ich właściciele.Moje obserwacje są podobne do Twoich.Brak rozkładów jazdy na przystankach,kierowcy busów prowadzą rozmowy przez komórki,operują niewybrednym językiem, powinni kasować przy wsiadaniu i wydawać bilety z kasy fiskalnej jeśli są takowe,zabierają pasażerów poza limit określony.jeżdzą w większości prawdopodobnie na czarno a to oznacza jedno ,że dla właścicieli busów jest to bardzo intratny interes. Nic dziwnego,że protestują.Dlaczego zrezygnowali z linii 3,Dlaczego nie jeżdzą do póżnych godzin aby zabrać choćby 2 pasażerów.Nie opłaci się tym panom prawda? jestem za konkurencją ale zdrową a nie cwaniacką.
~kibol 6-10-2011 21:42
Cezary Sokół, zwany w pewnych kręgach jako Czarek Kanarek :)
~J-23 6-10-2011 21:48
Bo to tatuśko
~. 6-10-2011 22:04
tylko w w-ch sie spotkalem z tzn. "nyskami" :/
~ 6-10-2011 22:17
Kto to jest ten facet w okularach to też właścicieł busa jakiej linii.? Jakim prawem żąda dokumentów od wiceprezydenta żąda przyniesienia dokumentów , skąd on się wziął. Ktoś powiedział ,że kręcił się koło Lubińskiego,szuka widocznie akceptacji poprzez nalatywanie na Pana Nowaczyka żąda dokumentów jakim prawem.Tatuśko mówił o 350 zatrudnionych ludziach niech pokaże ich umowy o pracę. Żenada to spotkanie a Pan Nowaczyk niestety nie sprostał sytuacji w jakiej się znalazł.
~nor 6-10-2011 22:25
tatusko juz nie pamieta jak ludzi oszukiwal jak bezprawnie zabieral licencje juz dosc sie nachapal won
~nor 6-10-2011 22:27
tatusko juz nie pamieta jak ludzi oszukiwal jak bezprawnie zabieral licencje juz dosc sie nachapal won
~oko 6-10-2011 23:37
najbardziej mnie rozmiesza tatuśko jak narzeka na policje,przecież ten gościu żeby dostać koncesje likwidował konkurencje nasyłając na nią właśnie policje
~ika 6-10-2011 23:40
Najwyższy czas zrobić z tymi nyskami porządek nie wiem tylko dlaczego p. Nowaczyk tłumaczy się oraz p. Kosiór. Przecież wiadomo jest , że przyszli pod ratusz zrobić zadymę a czas jest dobry bo wybory tuż, tuż.
~mko 7-10-2011 0:00
LUDZIE NIE NARZEKAJCIE TYLE TO JEST WSZYSTKO ROBIONE DLA MIESZKANCOW. JEZELI NIE ZMIENIMY SWOJEJ MENTALNOSCI I NIE PRZESTANIEMY CIAGLE NARZEKAC TO NIE BEDZIE LEPIEJ. KONTROLE SA PO TO ZEBY BYLO BEZPIECZNIEJ A NIE PO TO ZEBY UTRUDNIAC ZYCIE, JAKIES NORMY MUSZA OBOWIAZYWAC W KRAJU. ZMIENCIE NASTAWIENIE I ZMIENIAJCIE U WSZYSTKICH WAŁBRZYSZAN, ILE MOZNA MARUDZIC..NIGDY DLA WAS NIE BEDZIE DOSTATECZNIE DOBRZE, ALE ZACZNIJCIE OD SIEBIE I POMALU UDA SIE ODBUDOWAC NASZ WALBRZYCH. JA JUZ ZACZALEM JAK WIDZE NP. PAPIEREK NA CHODNIKU TO GO PODNIOSE I WYRZUCE DO KOSZA.
~antybusiarz 7-10-2011 0:14
Wyeliminować tych busiarzy ! To rozwiązanie godne kraju trzeciego świata a nie europejskiego miasta, choćby nawet Wałbrzycha. Wstyd, jeżdże po Polsce i nigdzie nie widziałem takiej wiochy... Po za tym to nieuczciwa konkurencja dla MPK: - podjeżdżają na przystanki na minutę przed autobusami MPK, niezgodnie z rozkładem jazdy - pobierają opłaty często nie wydając paragonu - kończą dniówki wtedy jak chcą a nie jak wymaga rozkład jazdy.
~Kary 7-10-2011 7:48
HA HA HA Tatuś jak sie prężył do zdjęć.
~ 7-10-2011 7:49
czytając komentarze jw. / może poza nielicznymi / to ma się wrażenie, że piszący nie mają pojęcia o prawie...o konkurencji. Wieczne narzekanie....to tutaj norma. Dlaczego wsiadasz do busa..skoro przeładowany...jak się ten z kolei zatrzymuje na przystanku / czy jest wróżka ..kto ma zamiar wysiąść /..to jego obowiązek..dlaczego wiec kolejny pasażer wsiada? Nikt nie mówi, że musisz korzystać z jego usług...wybierz sobie innego przewożnika...mpk..taxi... Protest pokazany przez TV..lokalną ..pokazał jaki poziom prezentuje Pan Nowaczyk / chyba pora na emeryturę ...a nie na piastowanie takiego stanowiska/ a Pan Kosiór ...to porażka ! To prawda..PaN SZEŁEMEJ...juz się pogubił....lekceważy ludzi....pojedzie na taczkach?
~Kamila 7-10-2011 8:27
T........ to chołota.
~!!!!!!!!! 7-10-2011 8:28
Łysy okularnik Czaruś to ....... do potęgi entaj.
~zdiku 7-10-2011 8:38
czy pan tatuśko ma jakieś powiązania zradnym torbusem ?[który to na radzie zachwala prywatnych przewożników pod niebiosa],czy pan tatuśko swoją spółkę zakładał z osobą która była karana za haracz?czy zbierał pieniądze wśród przewożników dla znanego lokalnego polityka przy przyznawaniu zezwolenia?czy jest ktoś kto zna lepiej historie tego przewożnika?zapewne są byli przewożnicy którzy mogli by dużo powiedziec na jego działalności na nielegalnych przewozach i obecnych powiązaniach dziwie się tylko że tego nie robią,czy czegoś lub kogoś się obawiają?czy to tylko takie zawistne gadanie innych z zazdrości panie tatuśko?
~Miro 7-10-2011 8:40
Przewoźnicy to banda przekrętów.
~Miro 7-10-2011 8:44
Ktoś w końcu odważył się skończyć z tą mafią wałbrzyskich przewoźników.Torbus to jest ich człowiek.
~Miro 7-10-2011 8:46
Tatuśko sam biegał i pisał donosy na policje teraz płacze bo mu komendanta wyrzucili.
~c.s 7-10-2011 8:46
jak widać etatowym klakierom pana PRezydenta niewiele trzeba żeby ludzi oceniać. Jak zwykle merytoryczna dyskusja na temat problemów komunikacyjnych Wałbrzycha. A co do Pana Kosióra, faktycznie nie powinien wdawać się w dyskusję ktoś, kto doprowadził MPK do upadłości
~zdiku 7-10-2011 8:47
Gość: bvgt 06.10.11, 20:41 Odpowiedz pamiętam niektórych jak parę lat temu,sami mnie straszyli, ze jak będę dalej jeździć to spalą mi auto-zapomnieli jak sami pozbywali się konkurencji, jak niektórzy uzurpowali sobie do wyznaczania kto będzie jeździł,a kto nie i ile trzeba zapłacić na dzień.Zezwolenie dostali za kampanie wyborczą p.Kruczkowskiego i Rosiaka.Nam nadzieje ze teraz będzie normalnie,zdrowa konkurencja a tych cwaniaków wypier.....,a co pan na to może to też nieprawda?
~bilecik 7-10-2011 9:34
sprawa jest prosta,WSIADĄJC do nyski sami musimy sie upomniec o bilet(paragon z kasy)
~look 7-10-2011 10:04
tacy biedni ci busiarze aż się wzruszyłem!
~Sobal 7-10-2011 10:42
Dobrze,że nie pobili Nowaczyka ..... spalcie mu auto najlepiej tylko to potraficie ............ jedne.
~ 7-10-2011 11:18
układy z gangsterami by zastraszyć słabszych,układy z policją by zniszczyć konkurencje,układy z politykami by uzyskać zezwolenie i przedłużenie jej, układy z diagnostami żeby szybko odzyskać dowód rejestracyjny,układy z niektórymi kontrolerami zdik;u by tuszować swoje przewinienia a konkurencje nimi niszczyć, donosy pisane gdzie się da na konkurencje,zapominanie nabijania biletów[bo według nich pasażer powinien o to poprosić] i.t.d to wszystko = się prywatny przewożnik który skarży się na prezydenta miasta że taki niedobry- a oni tacy uczciwi i sumienni obywatele chcący tylko pracować za kilka drobnych złociszy,czy naprawdę ten ...... to pracy innej nie ma czy głupa pali, opowiada takie bzdury że 300 ludzi straci pracę,więc jestem ciekaw ilu on ludzi legalnie zatrudnia
~Wałbrzyszanin 7-10-2011 11:59
zgadza się kasjerka w tesco też mogła by nie nabijać wszystkiego na kasę,i gdy ja na tym złapano to od razu wylatuje,i tutaj jest ta subtelna różnica że przewoznicy bardzo dobrze wiedzą że ich kierowcy nie nabijają wszystkiego ale ich nie zwalniają, więc uważam ze jest coś na rzeczy ze to tyle lat trwa,na pewno taki kierowca wie dużo o różnych nieprawidłowościach więc nie łatwo go się pozbyć od razu, czyli i wilk i owca syte muszą być
~Tomeczek 7-10-2011 13:48
Mo-Bruk,Biedaszyby,Nyski jedyne miasto w Polsce.Chore miasto.
~Przewozy Pasażerskie 7-10-2011 15:14
Tyle głupich wypowiedzi a zero wiedzy na temat.Nikt się nie buntuje jeżeli chodzi o kontrole.Niech kontrolują każdego busa nawet raz dziennie ale raz a nie co dwie godz.Rozkłady jazdy MPK robi sobi sobie jak chce, żeby busy jezdziły na pusto,my nie dostajemy dotacji od miasta za to że wozimy ludzi na zniżki,a jest ich bardzo dużo w Wałbrzychu.Wszyscy kierowcy są legalnie pozatrudniani mają kwalifikacje i badania.Każdy pasażer ma obowiązek dostać paragon fiskalny z kasy które są w każdym busie(po wejsciu do busa).Na wiekszosci aut są nr.tel.gdzie można dzwonić w przypadku nieodpowiedniego zachowania sie kierowcy itp,nikt z nas nie okrada Wałbrzycha.Wrecz przeciwnie, płacimy podatki,zusy,zatrudniamy ludzi i dązymy do prowadzenia normalnej dzialalnoci gospodarczej,na co dostalimy zezwolenia.
~i niczego nie będzie 7-10-2011 16:07
A co powiecie o WPWiK ? Tam też zaczynają zwalniać ludzi przed emeryturą i nietylko.Polityka radnych miasta wałbrzych sprowadza się do brania kredytów,żeby dostać pieniądze z Uni Europejskiej.Firmy wałbrzyskie będą miały prace-powie jeden-Drugi powie że miasto musi się rozwijać a te długi co miasto zaciągnie to kto spłaci? Zwalnia się z wpwik i przeprowadza się tak zwaną restrukturyzacje z powodu strat jakie spólka przynosi ale te straty to podniesiony podatek od nieruchomości jaki nałożyły na wpwik gminy które tworzą związek właścicielski nad wpwik a dlaczego? bo nabrali kredytów i niemają z czego spłacać a za tą sytuacje mają zapłacić zwykli pracownicy wpwik no bo przecież nie panowie radni ani panowie prezesi związku gmin
~były bus 7-10-2011 17:50
SZełemej przegiął i znając busiarzy przegra , ja na jego miejscu bym sie dogadał bo go tak czy siak roz...dolą
~~~~~~~ 7-10-2011 19:17
Ha ha ha mogą sobie baniakiem baranki zrobić w swoje Nyski.Nie te czasy matole.
~wałbrzyszanin 8-10-2011 20:37
Tu są tylko dwie prawdy jedna-nyski to szroty, druga-to celowe działania aby pozbyć się jednych i zrobić miejsce dla swoich. Wszystko na temat.
~urzędnik 9-10-2011 12:39
Roman robi porządki wszędzie i tak trzymać. Tylko brudasom i lumpom przeszkadzają pomalowane lampy, przystrzyżone chodniki, pozamiatane ulice i rozpadające sie busy. Brudasom i lumpom Czysty Wałbrzych mówi NIE !!!!!
~zdiku 10-10-2011 11:55
PO wygrało,czarno widzę nyskarzy chyba dostaną ciężki nokaut od prezydent
~aaliyah 10-10-2011 18:47
Ja bym jeszcze chciała dodać, że panowie jeżdżący busami A i C prezentują żenująco mizerny poziom intelektualny, który niestety demonstrują pasażerom podczas swoich prywatnych rozmów telefonicznych - opowiadają kolegom o sobotnich imprezkach w Graalu, o poznanych laskach itp. Żal tego słuchać. Do tego chamskie odzywki do pasażerów, poświadczające całokształt kultury osobistej i "płytkość" umysłu. Apeluję do Panów o milczenie podczas jazdy.
~Kient 10-10-2011 22:59
Busiarze zamiast inwestować w swoje firmy i nowe auta inwestwali w siebie, a teraz płaczą,ze ich w przetargu wypieprzą. Dzisiaj ,żeby utrzymac sie na rynku trzeba miec porządne zaplecze, a nie stare ,śmierdzace i zdezelowane busy i tylko patrzeć czy kierowca przniesie w zębach dobry utarg, żeby szef nierób wpłacił sobie na konto.
~pasazer 11-10-2011 20:28
Jest taka prawda ze mam wrazenie ze np.na linii 102 Nowe Miasto panowie kierowcy jezdza jak chca.Czesto sie slyszy ze bus wypadl z kursu,a ze ludzie gdzies musze jechac bo maja jalkies wazne terminy czy moze do lekarza czy tym podobne to sie nie liczy.Czesto stoimy jak durnie i czekam az jakies 102 przyjedzie
~erkpo 13-10-2011 0:01
większąsc osób która kiedys jezdziła dała sobie z tym spokój,powodów było wiele;mysle że najwazniejszym to nieuczciwy sposób konkurencji tych co zostali,napewno wielu skorzystało z możliwosci innej pracy. prywatne przewozy u nas w miescie to ciagła jatka
~ 15-10-2011 3:08
To jest bardzo prosta sprawa.Miasto chce miec monopol na przewozy.I wciaz ma.A moze miasto zamiast brac kase z biletow, zrobi konkurencje i zacznie zbierac podatek od wielu przewoznikow? W tym jest problem, MIASTO nie powinno konkurowac.MIASTO powinno zbierac podatek od tych co konkuruja na rynku.Tylko nie wiadomo czy te wybory wystarcza zeby cos sie zmienilo.
~pasażer 20-10-2011 9:42
Niech Pan Prezydent Szełemej pojeździ sobie komunikację miejską to zobaczy różnicę pomiędzy nyska prywatną a autobusem miejskim. W autobusach syf , smród, jeździ w nich pełno meneli , aż strach jeździć takim środkiem transportu bo nie wiadomo czy się czegoś nie złapie albo czy ktoś cię nie okradnie albo nie pobije. Na nyski raczej nie mogę narzekać. Jeżdzę nimi do pracy i jest naprawdę ok. Ale skąd szanowny Pan Prezydent może to wiedzieć!!!! w końcu nie musi koszystać z takich środków transportu?
~Tak wybieracie i tak macie... 21-10-2011 8:53
Przecież popieracie Pana Szełemeja.....Większe bezrobocie i nadal bieda..
~romi 22-10-2011 17:46
miasto 100-tysięczne ,jedyne w kraju ma taki bajzel z komunikacją miejską, daleko szukać za miedzą Świdnica.Komunikacja miejska jak się patrzy i nie ma tam złomo-nysek ,które po mieście jeździłby.Prywatni przewoźnicy są tylko dla zdrowych ludzi a gdzie usługa dla chorego na wózku,gdzie matka z wózkiem wejdzie ,od 20-tej żaden prywaciarz nie jeździ ,w święta także ,śmieszne ale prawdziwe i mają czelność nazywać się przewoźnikiem
~atram 26-10-2011 20:18
Częste kontrole w Wałbrzychu...pffff ja nie wiem czego można chciec od "prywaciarzy" linii A i C!! stoją długo w korkach, mało biorą za bilety-jeżdżą cześciej, szybciej-może ktoś zainteresuje się Mieroszowem i ich drogimi biletami-szkolny to 4zł!! a do Golińska bilet kosztuje prawie 6 zł!!! ładuja ludzi tyle, że jeden stoi na drugim!!!
~ 28-10-2011 20:54
Każdy ma wybór, jeden może jeździć MPK inny nyską !!!!!!!!!!!!
~romi 31-10-2011 9:27
każdy ma wybór tylko trzeba pamiętać że każdy przewoźnik jest dla każdego mieszkańca,zobacz co pisze ustawa o komunikacji ,a gdzie inwalidzi do nysek wejdą , inwalida na wózku zostanie zabrany a ludzie mający gips na nodze to odsyłani są do MPK TO PARANOJA
~Maxwell 14-11-2011 0:16
precz z busami!!!
~lucha1 4-12-2011 17:53
Zlikwidować tych cwaniaków, busiarzy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zrezygnujcie z plastiku!

Prezydent zachęca

Dary dla bibliotek

Nowa remiza

Mieszkańcy się skarżą