MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 31 maja
im. Anieli, Petroneli

Protest wałbrzyskich klubów

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 10 grudnia 2010, 7:43
Aktualizacja: 12:20
Autor: Sven
Środowisko sportowe chce spotkać się z prezydentem Wałbrzycha przed zatwierdzeniem budżetu na 2011 rok
Fot. Sławomir Pawlik
W jednej z wałbrzyskich restauracji spotkali się przedstawiciele wałbrzyskich klubów sportowych. Spotkanie zorganizowali: Paweł Orfin, prezes KP "Gwarek" Wałbrzych i Sebastian Raciniewski, prezes KS Górnik Nowe Miasto. Temat spotkania był jeden – pieniądze.

3 grudnia Prezydent Miasta Wałbrzycha ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu, z zakresu turystyki i krajoznawstwa oraz z zakresu ratownictwa górskiego i wodnego w 2011 roku.

Przedstawicieli klubów zaniepokoił fakt obniżenia kwot przeznaczonych na realizację zadań wyszczególnionych w następujących punktach:
1.1. popularyzacja współzawodnictwa sportowego poprzez organizację imprez sportowych i sportowo-rekreacyjnych - o charakterze lokalnym, ponadlokalnym, ogólnopolskim oraz międzynarodowym - na terenie miasta Wałbrzycha,
1.2. organizacja szkolenia dzieci i młodzieży - mających na celu rozwój umiejętności sportowych w poszczególnych dyscyplinach sportu (np. piłka nożna, piłka koszykowa etc.), a w szczególności:
- organizowanie zajęć, zawodów i imprez sportowo – rekreacyjnych,
- szkolenie kadry instruktorów i kierowanie jej do prowadzenia zajęć rekreacyjnych,
- udział we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży na każdym jego szczeblu, w tym również organizacja przygotowań do udziału w ww. współzawodnictwie.
W ramach tego zadania wydziela się dwa podzadania:
1.2.1. dyscypliny indywidualne,
1.2.2. dyscypliny zespołowe.

Prezesi klubów i działacze wystosowali oświadczenie o następującej treści:

Oświadczenie:

My niżej podpisani przedstawiciele wałbrzyskich klubów sportowych protestujemy przeciwko zmniejszeniu kwoty na realizację zadań publicznych przez Gminę Wałbrzych w zakresie kultury fizycznej i sportu. W 2010 roku na ten cel było przeznaczone 540 000 złotych. Dlaczego w 2011 roku obcięto tę kwotę do 431 000 zł.? Ta kwota powinna być znacząco zwiększona, a nie zmniejszona!

Wałbrzyskie kluby sportowe mają poważne problemy finansowe i tylko dzięki ludziom dobrej woli udaje się je "utrzymać przy życiu". Gmina Wałbrzych przeznaczyła w 2010 roku na sport kwotę tylko 540 000 zł. Jest to zaledwie 0,15 % budżetu (wydatki na kwotę 365 433 199 zł.) Nie jest prawdą, że na działanie 926 punkt: kultura fizyczna i sport przeznaczono 5 006 357 zł., ponieważ ponad 4 miliony kosztuje utrzymanie OSiR-u, z czego ponad połowa to wynagrodzenia osób tam pracujących.

W projekcie budżetu na rok 2011 na realizację zadań publicznych Gmina Wałbrzych w zakresie kultury fizycznej i sportu przeznacza tylko 431 000 zł. To mniej o około 20 % niż w roku poprzednim! Daje to zaledwie 0,11 % budżetu (wydatki na kwotę 377 917 058 z ł.).

Wyrażamy głębokie zaniepokojenie takim ograniczaniem dotacji na sport. Spowoduje to znaczące ograniczenie liczby dzieci i młodzieży, które w chwili obecnej trenują w naszych klubach lub całkowitą likwidację niektórych klubów.

Poniżej znalazły się pieczątki i podpisy kilkunastu prezesów klubów.

- W naszym przypadku zmniejszenie dotacji oznacza brak w budżecie 2600 zł. Może to oznaczać, że będziemy musieli zrezygnować z części meczów wyjazdowych - ocenia skutki ograniczeń Sławomir Gromniak, prezes Zespołu Sportowego Juventur Wałbrzych.

Spotkanie zakończyło się powołaniem pięcioosobowej grupy przedstawicieli środowiska sportowego, którzy chcą spotkać się z przedstawicielami Urzędu Miasta w celu przedstawienia swoich argumentów przed uchwaleniem budżetu miasta. W skład grupy weszli: Paweł Orfin (KP "Gwarek"), Sebastian Raciniewski (Klub Sportowy "Górnik Nowe Miasto"), Stanisław Grędziński (Lekkoatletyczny Klub Sportowy "Górnik"), Henryk Garncarz (Stowarzyszenie GKS Zagłębie Wałbrzych) i Rafał Kaczor (Kaczor Boks Team).

Czytaj również

Co słychać w Wałbrzychu?

Langer kontra Szwajgier – czy sprawa trafi do Prokuratury?

Tablica dla bohatera

Komentarze (48) Dodaj komentarz

~hmmm 10-12-2010 8:14
i jak tam wyborcy Kruczkowskiego? Zadowoleni z siebie i koalicji PO+SLD? Syf byl, syf bedzie. W du... mieli ludzi i w du....ich beda mieli. Ciekawe jak klakierzy sie z tego wytlumacza. Trzeba robic ciecia? Ja szybko wam znajde. Zajrzyjcie w spolki miejskie i w wynagrodzenie i nagrody dla bogatych kolesi. Zlodzieje!
~hmmm 10-12-2010 8:17
Brakuje mi tam Torbusa. Swietnie by do nich pasowal, ale w jak go znam, to on by nie przyszedl to raz, a dwa to by zaglosowal tak jak pinokio chce. Juz to nie raz udowodnil, ze w du.... mial bycie dyrektorem klubu, glosowal przeciw dotacji na swoj wlasny klub, bo tak chcial Pinokio. Niech zyje nam partyjny stan! Oby do powtorzonych wyborow lub referendum.
~hmmm 10-12-2010 8:33
Oto oswidczenie majatkowe pani Wybraniec. Skromny dochod. Samochody kilka mieszkan, zasiadanie w spoleczkach, akcje... MASAKRA!! Chocby ta jedna kobieta, swoim malym % dochodu wypelnila by ta luke, ktora chca uciac ze sportu. MASAKRA!!! TAK ZARABIAJA NASI WLADCY!! A wy daliscie im nas dalej okradac! Zalacznik PDF: http://www.bip.sp-walbrzych.dolnyslask.pl/dokument.php?iddok=2966&idmp=300&r=r
~wildowiec 10-12-2010 9:28
Mielismy szanse wybrac Wilda.Lubiński i Kruczkowski powinni juz w pierwszej rundzie odpaść.Brawo panie Orfin za inicjatywe!!!!
~Chłop z LZS 10-12-2010 9:29
Jak możesz kolego te głupie kilka mieszkań, jakieś tam samochody o pieniądzach ze spółek nie mówiąc,umieszczać pod szyldem: MASAKRA? To kolego jest RAJ!!! A jeżeli chodzi o tą dotację, to myślę sobie, że radnym (prawie ci sami) wcale ten sport do życia nie jest potrzebny. Bo wydawać pieniądze na jakiś np. rzut młotem wg nich nie jest celowe. Chyba, że rzut tym przedmiotem w przeciwnika politycznego. A w razie ewentualnego sukcesu, zawsze będzie się można do jakiegoś dzieciaka przytulić....na fotografii. Co nie?
~hmmm 10-12-2010 10:05
Nie wiem moze kiedys dojdzie do lbow, napewno nie tych, moze przyszlych, ze promocja miasta przez sport jest najlepsza. Daleko nie trzeba szukac. Lech Poznan. Mowi sie o nim nie tylko w calej Polsce, teraz mowi sie o nim w calej Europie. Taka promocje, jaka robi sport dla miasta jest nie oceniona. Inny przyklad Maja Wloszczowska, Justyna Kowalczyk. Kto slyszal kiedy o miejscowosci z ktorej ona pochodzi? Wie moze ile z budzetu miasta jest przeznaczonych pieniedzy na promocje? Ale nasz Pinokio woli dac czarnym na organy, lub kolegom nagrody, lub tez na bilbordy promujace Ksiaz... w Walbrzychu. Jakby mieszkancy Walbrzycha nie wiedzieli, ze Ksiaz istnieje.
~wałbrzyszanin 10-12-2010 10:18
Zadania w zakresie kultury fizycznej miasta pełni OSiR jak ktoś chce prowadzić klub sportowy to własna kasa,miasto może być współorganizatorem imprez o charakterze sportowym i innym i działacze muszą zrozumieć że czas socjalizmu dawno minął ,a na jakich obiektach uprawiacie sport i kto jest właścicielem boisk,hal,światło,woda itd. kto ponosi koszty utrzymania , czas się zastanowić jaki zakres sportu w Wałbrzychu i kto zapłaci
~aga1 10-12-2010 10:22
wszyscy by chcieli kase za darmo dostawac.poszukaj jeden z drugim jakiegos sponsora jak chcesz klub sportowy prowadzic.pan racieniewski z górnikiem nm gra w 8 lidze pare lat i awansowac wyzej nie moze i zale na wladze przerzuca.a pan orfin widze caly czas chce byc w centrum uwagi-jak nie afera z plakatami to teraz za sport sie zabral.beznadziejnosc 10
~do~wałbrzyszanin 10-12-2010 10:30
ty gościu chyba w osirku pracujesz geniuszu...
~hmmm 10-12-2010 10:32
no i odezwaly sie klakiery. Dawajcie tylko swoim. Dzieci same musza placic za to, ze moga chodzic trenowac w klubach. Czasy socjalizmu? Nie ma nic za darmo. Miasto daje kase, a klub promuje i reprezentuje miasto. Czysty marketing i zysk obustronny. To miasto tutaj nie docenia klubow sporotwych i sportowcow. Normalnie nie wierze, ze klakiery wyskoczyly i bronia decyzji, ze miasto zabiera dzieciakom uprwiajacym sport. CO ZA PODLOSC!! OSIR? Przeczytaj artykul. osir zzera kilka milionow z czego polowa idzie na wynagrodzenie pracowonikow... kolegow Pinokia. Taka jest prawda. Spojrzmy na inne miasta, ile daja klubom sportowym pieniedzy. Jestesmy na samym koncu, a jestesmy 2 co do wielkosci miastem w Polsce. I jeszcze jedno klakierzy z ratusza, jestescie tam, aby sluzyc mieszkancom. Zapytajcie mieszkancow co sadza o wspieraniu sportu w miescie... Macie sluzyc nie rzadzic!
~hmmm 10-12-2010 10:33
2 co do wielkosci miastem na Dolnym Slasku oczywiscie. Nie w Polsce.
~walbrzyszanin 10-12-2010 10:34
Teraz widać jak działa nasza władza tną wszystko , a są dziedziny w naszym życiu na którym nie wolno oszczędzać. Nie kosztem naszych dzieci i ich zdrowia
~hmmm 10-12-2010 10:35
wszyscy by chcieli kase za darmo? Przypomnij sobie kobieto te slowa, gdy beda wyplacane nagrody dla prezesow spolek.
~hmmm 10-12-2010 10:38
Chcialem jeszcze zauwazyc, ze wsrod zebranych podpisow jest Kaczor. jedyny bokser, ktory reprezentowal Polske na Olimpiadzie. Ladnie sie wtedy wszyscy do niego przytulaliscie, a teraz nawet hali na nowym miescie nie chcecie mu wynajac za uczciwe pieniadze, aby trenowal mlodych chlopakow. Brzydze sie wami sprzedajne partyjniaki. Albo powtorzone wybory, albo referendum i lecicice ze stolkow. Nie obronicie sie nie calym 14% poparciem.
~? 10-12-2010 10:42
a gdzie fani wilda,bo widze wpis tylko jednego?
~-.- 10-12-2010 10:46
Chcecie sportowcami promować miasto ? no co wy ... Na pewno zostanie podniesiona kwota na "Promocje" miasta ...czytaj więcej Plakatów "Wałbrzych się zmienia " czy tam " razem zmieniamy Wałbrzych" ( nigdy nie mogę zapamiętać za które płaciło PO a za które Urząd Miasta) po co komu nazwiska sportowców jak w tym mieście jest tylko jedno nazwisko istotne ... Mam nadzieje, że Ci nie byli na wyborach są z siebie dumni. Ps. Jak padnie klub bokserski to można poprosić aby chłopaki wyszli w miasto - a przy każdym pobitym kolesiu zostawiali ulotkę: "A MOGŁEM WALIC W WOREK !!!" :)
~Oburzona 10-12-2010 10:48
Proponuję wziąć sie za prawdziwą pracę. Znaleźli się sportowcy i działacze z bożej łaski. A gdzie wyniki. Wstyd i jeszcze raz wstyd. Nie gadajcie że to z powodu braku pieniędzy. Gdyby były wyniki to sponsorzy sami by się znaleźli. Nie ściemniajcie że chodzi wam o dzieci i młodzież!!!!!!!!!!!!!!!!! O nich sie nie martwcie, nie jest źle - dają radę. Żygam już tymi roszczeniami. Nic tylko pyskować potraficie.
~bialy 10-12-2010 11:00
Od pana Raciniewskiego proszę się odstawić . Zajmuje się sportem młodzieżowym bo tylko na taki ma fundusze . Poza tym ma czwartą drużynę na Dolnum Śląsku w roczniku 1999/2000 ,ale nie wynik jest tutaj najważniejszy tylko dzieci czasami bardzo biedne i zaniedbane
~hmmm 10-12-2010 11:01
Ciekaw jestem, czy osoba podpisujaca sie Oburzona zna realia sportu i wie ile kosztuje np 1 komplet strojow dla jednej druzyny juniorow. Wezmy do tego kilka druzyn juniorskich w kilku kategoriach wiekowych. Juz o seniorach nie mowie... A co do sponsorow, to Gornik Walbrzych koszykarski przez kilka lat mial Ludwiczuka, jaki stan finansowy koszykowki jest kazdy widzi. Byla ekstraklasa i gdzie ci sponsorzy? Ludwiczuk nie dal rady? I jezeli chodzi o pilke nozna, to mamy przyklad Torbusa, jak sie szuka sponsorow to zapytaj tych dwoch panow, sportowcow i dzialaczy z bozej laski, ktorych wcisnal nam nie kto inny tylko Pinokio. Wiec jezeli juz chcesz sie oburzac to na Pinokia.
~podzamcze vel fan wilda 10-12-2010 11:04
Pan Kruczkowski się mści na kibicach, oj mści się, bo wiadomo, że większość głosowała na Lubińskim. Przynajmniej dzieciaki zarządców OSiRu będą mogły trenować, co tylko im się zachcę, w końcu to tam trafiają największe pieniądze z dotacji na sport.
~hmmm 10-12-2010 11:05
Mozna smialo stwierdzic, ze Ludwiczuk, Kruczkowski, Torbus to grabaze walbrzyskiego sportu. A stypendia dla sportowcow, ktore podobno tez maja byc zabrane to prawda? CO nam Pinokio i klika jeszcze zgotuje?
~do oburzonej 10-12-2010 11:09
Pani patrzy tylko na siebie. Sukcesów w sporcie wałbrzyskim jest sporo , lecz są chwilowe , giną szybką śmiercią z powodów finansowych. Myślę , że zna pani historię wcale nie tak odległą sportu wałbrzyskiego dlatego nie rozumiem roszczeń. Gdyby pani znała osobiście te osoby na pewno zmieniła by pani zdanie. pozdrawiam
~gre 10-12-2010 11:18
te... Oburzona... a myślisz, że ci prezesi to żyją z tych klubów? OTÓŻ NIE. Swoją pracę w klubie wykonują społecznie, często dokładając prywatne pieniądze. Ci ludzie mają swoją pracę, z której żyją. Kluby są ich spełnieniem pasji.... niedobrze mi się robi na widok ludzi takich jak oburzona... sama nic nie zrobi, a pluje na pozostałych
~widzielec 10-12-2010 11:20
Jasne jest,że sprawa jest poważna. Te tłumy dzieciaków, uprawiające z pasją skok o tyczce, czy rzut dyskiem w LKS Górnik zostaną bez fachowej opieki zawodowych trenerów. Na mityngi w Polsce będą dowożone przez rodziców. A swoją drogą - dotacja powinna być naliczana na "głowę" sportowca, oczywiście w porównywalnych dyscyplinach. Ale i tak pewnie najwięcej jest piłkarzy, więc da się to uregulować. W takim razie powiedzcie szanowni działacze i prezesi - ilu macie dziś pod opieką czynnych zawodników w różnych kategoriach wiekowych i w ilu dyscyplinach?
~do widzielec 10-12-2010 11:41
Podchodzą do tego rozsądnie . Z tego co wiem spotkanie to incjatywa piłkarzy , którym zabrali najmniej funduszy w przeciwieństwie co sportów indywidualnych, tak więc jest dobrze w jedności siła!!!
~Zbigi do hmmmmmmmm 10-12-2010 11:43
Nie wiem KIM jesteś,ale w Twoich komentarzach w tym temacie masz sporo racji!!!---jednakże nic nie ujmując masz brak wiedzy na temat finansowania sportu!!Przede wszystkim gro funduszy na sport w naszym miescie jest dotowana z Ministerstwa Kultury Fizycznej-albo jak tam ją zwał!!!Uwierz mi, iż wiekszość przyznanych stypediów sportowych w 2010r ---za osiągniecia sportowe w 2009r-----było na //LEWO//Cała ustawa stypendialna na Wałbrzych i Powiat była nielegalna--.......KTO CHCE łatwo odszuka temat na www zwierzchnictwa z Wrocławia!!! Z innej beczki!!! Nie wiem dlaczego tak bronisz młodego Kaczora---przeciez ten chłopak ma przeszłość kryminalną...więc??? ...uwierz !!! nie warto!! Zaznaczam,iż dla mnie polityka nie ma znaczenia!!! Pozdrawiam.
~hmmm 10-12-2010 11:44
Dzieciaki, ktore uprawiaja sport nie siedza na ulicach, to jedna strona medalu. Druga strona medalu sa seniorzy. Ciezko o zaangazowanie mlodziezy, jezeli nie maja wzorcow, idoli na ktorych mozna sie wzorowac. Tych lokalnych szczegolnie. Wazne, ze prezesie maja monete, pani Wybraniec klika samochdow i mieszkan, a Pinokio zarabia niewiele mniej niz prezydent Warszawy. Hurrra!!!! Tak naprawde, my nie powinnismy kibicowac sportowca, my swa pasje powinnismy przeniesc na partyjniakow. To by im pasowalo. W koncu sami siebie finansuja.
~hmmm 10-12-2010 11:56
Wiem, ze stypendia sa na lewo. Nie wiem jak jest finansowana kazda dyscyplina, bo interesuje sie pilka nozna. Nie wazne, ze Kaczor ma przeszlosc kryminalna, chlopak chce trenowac mlodych chlopakow, ktorzy by uderzali w worek, a nie w innych dzieciakow. Wielu ma przeszlosci kryminalnej? daleko nie trzeba szukac. Wystarczy poszukac wsrod wybrancow Walbrzycha. Czy mamy czlowieka skreslac, nawet gdy chce cos dla mlodziezy i rozwoju sportu walbrzyskiego zrobic? Jeszcze nie tak dawno, na gali boksu w OSIRze Kruczkowski byl patronatem imprezy, fakt, ze byl wigwizdany, ale mu to nie przeszkadzalo. Prawda jest taka, ze wsparcie finansowe, czy tez wsparcie w szukaniu sponsorow dla klubow jest zerowe. Nie adekwatne do wymagan. Zazwyczaj to dziala ty mi daj kasy na klub, ja ci cos zalatwie w urzedzie. Torbus i jego dwuletnie szukanie sponsorow dla pilkarskiego Gornika skonczylo sie jego odejsciem. O wszystkich przykladach nieprofesjonalizmu nie bede pisal, bo za dlugo by to trwalo. Raz, ze nie pomagaja szukac sponsorow, to dwa nawet gdy sie znalazla grupa osob, ktore chcialy to robic za nich to Torbus, Gawlik, Kruczkowski chlopakow z swietnym pomyslem zablokowali. Najpierw bili im brawo i dali zielone swiatlo na dzialanie, aby potem ich wykiwac i powiedziec Nie. Dlaczego nie? Poprostu nie, bo nie. Pol roku pozniej wychodzi splagiatowany pomysl, ktory jest prowadzony tak nieudolnie, ze nawet nie wiadomo, czy pilkarze rozpoczna kolejna runde. Tak zwany PROFESJONALIZM.
~king 10-12-2010 12:17
Oplujmy jeszcze tych prezesów klubowych, którym się chce za darmo, kosztem własnych rodzin, zdrowia a często i pieniędzy zajmowac wałbrzyskim sportem. Tak naprawdę większa częśc pieniędzy, która jest przeznaczona na OSiR idzie w błoto.
~bialy 10-12-2010 12:37
Mocne słowa , ale bardzo trafne. Może ktoś ich w końcu wysłucha...
~pud 10-12-2010 12:44
od kaczorka to wara dranie to swietny gosciu i trener zajmuje sie sekcja boksu trenuje mlodych bokserów ktorzy nie stoja po bramach i nie pija bynajmniej
~ 10-12-2010 12:48
torbus ty paziu
~bialy 10-12-2010 13:06
Może jako sympatycy sportu powinniśmy zorganizować jakiś wiec dla mieszkańców Wałbrzycha , aby pomóc tej reszcie ludzi , którzy jeszcze chcą coś zmienić. Myślę , że zainteresowanie będzie na pewno większe niż zainteresowanie wyborami .
~MIRO 10-12-2010 13:12
A gdzie Torbusik musik psikusik w Wałbrzychu jest spalony
~wyborca 10-12-2010 13:16
A za pieniądze OSiR organizuje się festyny parafialne.Tak, dzieci skaczą na skakance a dorośli grają w piłkę o puchar proboszcza. Pytam ,ile to kosztuje ? A dzieciakom wstrzymali ligę koszykówki.Śmiech na sali.
~hmmm 10-12-2010 13:27
Jest turniej o puchar dyrektora Gawlika. Jakze cenny i wartosciowy dar.
~zbigi do hmmmmm 10-12-2010 14:00
...nie wiem czy naprawdę wiesz!!!-Nikt nigdy z Urzedu Miasta w 2009r nie udzielił mi odpowiedzi...dlaczego CI a nie inni.Dla mnie prostego człowieka jest tz.proste rozumowanie...Jest centralna ustawa- w dzienniku ustaw obligujaca tz.le..szczy w radach miast-----a oni robią KRUCZKi-prawne ........dla swoich prywatnych i partyjnych interesów!`
~Pewex 10-12-2010 14:12
Była opcja aby wprowadzić człowieka z zewnątrz Patryka Wilda. Macie co chcieliście!
~hmmm 10-12-2010 14:13
dlatego trabie juz od jakiegos czasu, ze potrzebne jest przewietrzenie w ratuszu. Obojetnie kto, byle nie bylo Kruczkowskiego. A dlaczego Lubinski, bo on jako jedyny mial pomysl na zwiekszenie dotacji na sport. Jako jedyny obiecywal wsparcie w szukaniu sponsorow dla klubow. Jego poparli pilkarze i trener Gornika, jego poparl Mieczyslaw Mlynarski. A wedlug mnie sport to jedna z niewielu szans dla mlodych dzieciakow na osiagniecie czegos w zyciu. A powiedziec trzeba, ze utalentowana mlodziez mamy w regionie. Dlaczego ci najlepsii maja wyjezdzac do Lubina, Wroclawia, Poznania?
~bialy 10-12-2010 15:20
Chcialbym ,aby było inaczej , ale obraz po wyborach jest jaki jest , co teraz panowie ?
~klon 10-12-2010 17:11
Wnioskuje z tego ze kluby i sportowcy maja promowac miasto,i byc dumni ze tu mieszkaja???A urzedasy beda sie przytulac do ich sukcesów,i nadstawiac gebe do fleszy,beda wysylac pisma do Min.sportu o zwiekszenie dotacji???Tylko******dlaczego redukcja idzie od dupy strony???Tfu...
~anoda 10-12-2010 17:14
do wszystkich oponentów i laików!Zajmijcie się działalnością społeczną,poprowadżcie przez 20 lat jakikolwiek klub sportowy nawet C-klasowy a potem dyskutujcie.
~kolo 10-12-2010 18:45
Najlepiej wszystko pozamykać, zmniejszyć dotacje na sport. Ludzie wybrali Kruczkowskiego, bo niby ,,mniejsze zło" - to chyba kpiny! Proszę jak Kruczkowski szuka oszczędności. Tu zamknąć, tam zmniejszyć nakłady...wszystko kosztem dzieci. Ciekawe czy urzędasy wiedzą, że dzieci jeżdżące na zawody sportowe (nawet międzyszkolne) muszą same płacić za transport, bo czasami szkoły nie stac na ich opłacanie, bo ,,prezydent" oszczędza również tu? Takiego mamy ,,prezydenta" w naszym mieście. Dobrego wyboru lud dokonał. Tylko pogratulować. Oby sąd unieważnił wybory!
~do kolo 10-12-2010 19:06
Sport szkolny dokładnie przekłada się na sport klubowy . Szkoły nie mają żadnych godzin SKS-u , a warunki nie spełniają norm nawet z lat 20 ubiegłego wieku. Żeby to uzdrowić potrzebny jest bardzo duży zastrzyk gotówki ... ale nie na premie tylko z odpowiednią bazę bo na dzień dzisiejszy jesteśmy niewiele przed Mongolią nikogo nie obrażając!
~wirus do aga1 10-12-2010 19:17
Czytam wasze komentarze i po co niekrtórych to wymiotować mi się chce , co oni opowiadają , a aga1 to pwenie jest bezpłodna do dzieci napewno nie ma widzi tylko siebie no i pewnie dość często pinokia
~wirus 10-12-2010 19:18
Dobrze , że jest jeszcze trochę optymistów bo tylko je... sobie w łep
~Beza 10-12-2010 20:33
Kolego. Ty Mongolię lepiej przeproś...
~bialy 11-12-2010 10:58
Panowie dzisiaj turniej mikołajkowy dla chłopców urodzonych w latach 2001/2002. Wstydem wielkim jest to , że 120.000 miasto reprezentują dwa kluby K.P."Górnik"Wałbrzych i K.S."Górnik Nowe Miasto"Wałbrzych - 20 dzieci z tego co się orientuję tnijmy budżet nie będziemy mieć nikogo , a zamiast zawodów mikołajkowych w piłce nożnej zrobimy dla młodych konkurs w piciu piwa.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wiosenne przeboje

Teatr cieni z WOK–iem

Wałbrzych Centrum

Pamiętali o ofiarach

Pasja nauczania